Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Zespół Organek wystąpi w Biłgoraju

W czwartek, 30 marca o godz. 19 w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert zespołu Organek. Występ w Biłgoraju formacji założonej w 2013 roku przez Tomasza Organka zaplanowany został w ramach trasy koncertowej, w trakcie której muzycy tego zespołu zaprezentują utwory ze swojej najnowszej płyty „Czarna Madonna”.

 

Zespół Organek zagra na scenie Biłgorajskiego Domu Kultury. Koncert zaplanowany został na czwartek, 30 marca o godz. 19 w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Bilety są w cenie po 50 złotych. Występ odbędzie się w ramach trasy koncertowej, w trakcie której muzycy tego zespołu zaprezentują utwory ze swojej najnowszej płyty „Czarna Madonna”. – Organek po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku, ale także całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej Organek zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji – czytamy w zapowiedzi koncertu, przygotowanej przez Agnieszkę Tomaszewską z działu promocji i marketingu BCK.

akademia GOL

Zespół Organek powstał w 2013 roku. Formacja wykonuje rock alternatywny. Została założona przez wokalistę i gitarzystę Tomasza Organka. Zespół tworzą także basista Adam Staszewski, perkusista Robert Markiewicz oraz klawiszowiec Tomasz Lewandowski. W maju 2014 roku grupa wydała swój debiutancki album „Głupi”. Płyta okazała się wielkim sukcesem. Przyniosła muzykom nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). Utwory zespołu Organek z tego albumu, który uzyskał status Platynowej Płyty, znalazły się na czołowych miejscach list przebojów rozgłośni radiowych, m.in. piosenka „Mississippi w ogniu” weszła na top Listy Przebojów Programu Trzeciego.

MaSzt
poniedziałek, 13 lutego 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: