Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Zamojskie Dni Folkloru w Zwierzyńcu

Około pięciuset wykonawców wystąpi na scenie, na dziedzińcu Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu w ramach organizowanych już po raz osiemnasty Zamojskich Dni Folkloru. Impreza rozpocznie się w niedzielę, 16 lipca o godz. 12. Gościem specjalnym tegorocznego święta folkloru w Zwierzyńcu będzie ukraiński zespół „Galicyjskie wizerunki”.

 

W niedzielę, 16 lipca w samo południe rozpocznie się osiemnasta edycja Zamojskich Dni Folkloru. Na scenie, na dziedzińcu Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu wystąpi około pięciuset wykonawców. – Do przeglądu zgłosiło się już ponad czterdzieści zespołów ludowych, folklorystycznych, śpiewaczych, chórów i kapel oraz solistów z terenu powiatu zamojskiego. Każdy wykona dwa utwory ludowe – pieśni lub przyśpiewki, a w podziękowaniu za występ otrzyma pamiątkowy dyplom oraz okolicznościową statuetkę, wykonana z specjalnie z okazji Zamojskich Dni Folkloru. Gościnnie wystąpi ukraiński zespół „Galicyjskie wizerunki” z miejscowości Komariw koło Sokala – informuje Barbara Zarębska, kierownik Wydziału Infrastruktury Społecznej Starostwa Powiatowego w Zamościu.

Muzycznym atrakcjom towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej. Do nabycia będą wyroby rękodzielnicze, rzeźby, plastyka obrzędowa oraz różne gatunki miodu i inne produkty pszczele.

MaSzt
środa, 12 lipca 2017
fot. Ewa Monastyrska

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: