Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie ustaje w szkoleniu

Środa, 26 kwietnia to dzień szkoleń w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W biłgorajskim oddziale ZUS przedstawiciele zakładów pracy będą mogli posiąść lub uzupełnić wiedzę, jak prawidłowo policzyć wysokość zasiłku chorobowego i macierzyńskiego. Z kolei w inspektoracie ZUS w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się szkolenie w zakresie planowanych od maja nowych zasad rejestrowania działalności gospodarczej. O szkoleniach poinformowała nas w specjalnych komunikatach prasowych Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Do naszej redakcji napłynęły pocztą elektroniczną komunikaty prasowe, w których regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim Małgorzata Korba informuje o kolejnych szkoleniach, planowanych w biłgorajskim oddziale i tomaszowskim inspektoracie.

Biłgorajski ZUS szkoli z zasiłków

Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo policzyć wysokość zasiłku chorobowego i macierzyńskiego? Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował dla zakładów pracy bezpłatne szkolenie na ten temat.  Spotkanie jest przeznaczone przede wszystkim dla zakładów pracy, które samodzielnie obliczają i wypłacają zasiłki. – Będziemy wyjaśniać między innymi, jakie składniki wynagrodzenia trzeba wziąć pod uwagę, wyliczając wysokość zasiłku chorobowego, opiekuńczego lub macierzyńskiego. Ekspert opowie zarówno o zasiłkach dla pracowników, jak i dla osób, które są zatrudnione na umowę-zlecenie – mówi naczelnik Wydziału Zasiłków z Oddziału ZUS w Biłgoraju Aneta Kurylak. Szkolenie odbędzie się 26 kwietnia (w środę) w siedzibie ZUS w Biłgoraju, przy ul Kościuszki 103. Początek o godz. 11.00. Na spotkanie pod hasłem „Ustalanie podstawy wymiaru świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa” obowiązują wcześniejsze zapisy. Swój udział należy zgłosić pod numerem telefonu 84 688 13 08.

Urzędniku, rejestrujesz w CEIDG? ZUS zaprasza na szkolenie

W maju zmienią się zasady rejestrowania działalności gospodarczej. Przedsiębiorca odwiedzi o jedną instytucję mniej, a urzędnicy miast i gmin będą mieć dodatkowe zadania. Mogą się do nich przygotować podczas szkolenia w Tomaszowie Lubelskim, które organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. – Ta zmiana przepisów to udogodnienie dla przedsiębiorców. Dotychczas po zarejestrowaniu firmy w urzędzie miasta lub gminy musieli w ciągu siedmiu dni odwiedzić ZUS, żeby zgłosić się do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego, a swoich członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego. Od 19 maja załatwią to w urzędzie miasta lub gminy, który prowadzi Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej – tłumaczy naczelnik Wydziału Klientów i Korespondencji w biłgorajskim ZUS Anna Pietras-Okoń. Przedsiębiorca odwiedzi więc jeden urząd zamiast dwóch. Oznacza to dodatkowe zadanie dla urzędników, którzy prowadzą CEIDG. Będą przyjmować niektóre dokumenty ubezpieczeniowe. Dlatego ZUS przygotował dla nich bezpłatne szkolenie. Odbędzie się 26 kwietnia w siedzibie Inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Jana Pawła II 6, w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze (nr 209). Początek spotkania o godzinie 10.00. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia pod numerem telefonu 84 664 44 68.

MaSzt
wtorek, 18 kwietnia 2017

akademia GOL

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: