Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Yaga zaśpiewa przeboje Edith Piaf, Juliette Greco i Charlesa Aznavoura

Jadwiga Kowalik, znana jako Yaga, wystąpi na scenie Biłgorajskiego Domu Kultury. Koncert piosenki francuskiej, podczas którego artystka wykona największe przeboje Edith Piaf, Juliette Greco i Charlesa Aznavoura, odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia o godz. 17.

 

Biłgorajskie Centrum Kultury organizuje koncert Jadwigi Kowalik. Artystka Teatru Piosenki Francuskiej w Krakowie wystąpi w sali widowiskowej BCK w niedzielę, 2 kwietnia o godz. 17. Bilety są w cenie 30 zł. Można je zarezerwować za pomocą strony internetowej BCK (bck.lbl.pl). Yaga zaprezentuje najpiękniejsze przeboje francuskich gwiazd estrady – Edith Piaf, Juliette Greco i Charlesa Aznavoura. Razem z nią wystąpią skrzypek Michał Półtorak i akordeonista Walentyn Dubrowskij. – Yaga Kowalik zaśpiewa przeboje trójki niezwykłych osobowości francuskiej estrady – Edith Piaff, Juliette Greco i Charlesa Aznavoura. W koncercie nie zabraknie zatem tak znanych i lubianych piosenek jak „Milord”, „Dwie gitary” i „La Boheme”. Pomiędzy piosenkami w języku francuskim artystka wplata sentencje w języku polskim przybliżające ich treść i atmosferę. Poprzez swoją interpretację utworów piosenkarka przeniesie publiczność w klimat francuskiej bohemy, paryskich kafejek i urokliwych krętych uliczek paryskiego Montmartre’u – zapowiada w komunikacie prasowym Agnieszka Tomaszewska, specjalistka ds. promocji, marketingu i impresariatu Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Jadwiga Kowalik, bardziej znana jako Yaga, jest kompozytorką i wokalistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie i prestiżowej paryskiej Conservatoire Mobel, prowadzonej przez Alice Dona. Podczas pobytu we Francji uległa fascynacji twórczością Barbary, czyli Monique Andree Serf – wybitnej francuskiej poetki, kompozytorki i piosenkarki. Yaga opracowała jej utwory i z powodzeniem prezentowała je na scenach w całej Polsce. Występowała także na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Obecnie związana jest z krakowskim Teatrem Piosenki Francuskiej.

MaSzt
czwartek, 9 marca 2017

REKLAMA

akademia GOL

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: