Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Wypadki, kolizje, pijani kierowcy, mandaty i zatrzymane prawo jazdy, czyli bilans świątecznego weekendu na drogach powiatu biłgorajskiego

Od soboty do poniedziałku na polskich drogach doszło do 187 wypadków, w których zginęło 19 osób, zaś 261 zostało rannych, a ponadto funkcjonariusze zatrzymali 765 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda podsumowanie świątecznego weekendu na polskich drogach. A jakie są statystyki policyjne, dotyczące powiatu biłgorajskiego? O tym informuje nas Joanna Klimek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Dane pochodzą tylko od funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego biłgorajskiej komendy.

 

W trakcie świątecznego weekendu na drogach powiatu biłgorajskiego wydarzył się jeden wypadek. Doszło do niego w piątek, 14 kwietnia około godz. 11 na skrzyżowaniu ulic Długiej, Nadrzecznej i Biłgorajskiej w Księżpolu. Jadący volkswagenem 57-letni mężczyzna z gminy Biłgoraj nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 45-letniemu kierowcy opla z Biłgoraja. Kierowca opla doznał licznych obrażeń ciała. – Ranny został przewieziony najpierw do szpitala w Biłgoraju, a następnie – lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Zamościu – informuje Joanna Klimek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Ponadto od 14 do 17 kwietnia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju odnotowali czternaście kolizji drogowych na terenie powiatu biłgorajskiego. Pięciu kierowców zostało zatrzymanych w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/godz. w terenie zabudowanym. Czterem kierującym zatrzymano prawo jazdy. Piąta osoba, kobieta, nie posiadała prawa jazdy. Straciła je dwie godziny wcześniej, także za nadmierną prędkość. Policjanci przebadali pod kątem zawartości alkoholu w organizmie 343 kierujących pojazdami. Czterech z nich było nietrzeźwych. Ponadto policjanci ukarali mandatami 62 kierowców pojazdów i 17 pieszych. Powyższe dane dotyczą tylko działań funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy. W kolejne dni, od piątku do poniedziałku, na drogach powiatu biłgorajskiego pracowało od 12 do 9 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego oraz od 32 do 48 policjantów z innych wydziałów Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

MaSzt
wtorek, 18 kwietnia 2017

akademia GOL

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: