Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Wykazały się dużą wiedzą o hotelarstwie

Miłe wieści napłynęły z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu, z ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W konkursie dotyczącym wyposażenia technicznego w hotelarstwie bardzo dobrze wypadły uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – Natalia Kaczorowska i Anna Pudło. Pierwsza otrzymała tytuł laureata Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, druga – tytuł finalisty.

 

Dużą znajomością zagadnień związanych z wyposażeniem technicznym w hotelarstwie wykazały się Natalia Kaczorowska i Anna Pudło. Uczennice Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju uzyskały tytuły odpowiednio laureata i finalisty ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Centralny etap olimpiady przeprowadzony został od 3 do 6 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu.

W ogólnopolskim finale olimpiady hotelarskiej startowało 39 najlepszych uczniów szkół hotelarskich z całej Polski. Żeby zakwalifikować się do szczebla centralnego, musieli wykazać się większą wiedzą, niż ponad 370 uczestników, startujących w olimpiadach okręgowych. W etapie centralnym olimpiady należało prawidłowo odpowiedzieć na pytania testowe, a także zaprezentować obsługę gościa w recepcji, w wybranym języku obcym, i obsługę konsumenta w restauracji hotelowej. W wyniku tych finałowych zmagań Natalia Kaczorowska, otrzymała tytuł laureata IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, natomiast Anna Pudło – tytuł finalisty IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

Organizatorzy finałowego etapu olimpiady zapewnili uczestnikom wiele atrakcji, m.in. pokaz i warsztaty gastronomiczne, zwiedzanie hoteli najwyższej kategorii oraz udział w uroczystej kolacji. Opiekunem uczennic była Małgorzata Magoch, nauczycielka przedmiotów zawodowych hotelarskich w ZSZiO w Biłgoraju. O sukcesie uczennic biłgorajskiego Technikum Hotelarskiego w ZSZiO poinformowała naszą redakcję Magdalena Szewczuk, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

MaSzt
wtorek, 18 kwietnia 2017
fot. nadesłane przez Magdalenę Szewczuk ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju

akademia GOL

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: