Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

„Ten wrzód trzeba przeciąć” – tomaszowski klub „Gazety Polskiej” wybiera się na ogólnopolską manifestację

Nie ustają protesty przeciwników zmian w sądownictwie. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz zapowiada, że jeśli zadymiarze z opozycji nie uspokoją się, to kluby „Gazety Polskiej” zorganizują wielką, ogólnopolską manifestację, by pokazać, że zwolenników reformy sądownictwa jest zdecydowanie więcej. Udział w tejże manifestacji zapowiadają członkowie klubu „Gazety Polskiej” z Tomaszowa Lubelskiego. – Sądownictwo w obecnym kształcie jest „bezpiecznikiem” układu okrągłostołowego. To jedna z największych patologii w naszym kraju. Temida jest ślepa na jedno oko. Reforma jest konieczna – mówi Jarosław Korzeń, przewodniczący klubu „Gazety Polskiej” w Tomaszowie Lubelskim.

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że zawetuje dwie ustawy – o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, natomiast ustawę o sądach powszechnych zamierza podpisać. Tymczasem od kilkunastu dni trwa „walka o sądy”. Przeciwnicy reformy sądownictwa protestują w wielu miastach przed sądami, m.in. w Zamościu i Biłgoraju, a także za granicą, przed ambasadami. W planach mają kolejne protesty, bo nie chcą zmian planowanych w sądownictwie przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz zapowiada, że jeśli zadymiarze z opozycji nie uspokoją się, to kluby „Gazety Polskiej” zorganizują wielką, ogólnopolską manifestację, by pokazać, że zwolenników reformy sądownictwa jest zdecydowanie więcej.

W ogólnopolskiej demonstracji zwolenników reformy sądownictwa zamierzają uczestniczyć m.in. członkowie klubu „Gazety Polskiej” z Tomaszowa Lubelskiego. – Szykuje się wielki protest środowisk prawicowych, by wyrazić poparcie dla reformy sądownictwa. Nie chcemy, żeby „było tak, jak było”. Musimy pokazać opozycji, że zwolenników reformy jest zdecydowanie więcej. Sądownictwo jest jedną z największych patologii w naszym kraju. Sądy to „bezpiecznik” układu okrągłostołowego. Temida jest ślepa na jedno oko. Mnie osobiście niesprawiedliwość w sądzie nigdy nie dotknęła, ale czytam w mediach i słyszę od ludzi, co się tam dzieje. Biedny nie ma w sądzie szans w konfrontacji z bogatym. Jakkolwiek PiS by nie reformował sądownictwa, to jednak zmiany są koniecznie. Ten wrzód trzeba przeciąć. Wcześniej był sprzeciw odnośnie zmian w Trybunale Konstytucyjnym. Gdyby trybunał pozostał w dawnym składzie, to uznałby, że program „500 plus” i różne reformy, wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość, są niekonstytucyjne. Podobnie byłoby z sądami, które orzekałyby przeciwko rządzącemu PiS – mówi Jarosław Korzeń (na zdjęciu), przewodniczący klubu „Gazety Polskiej” w Tomaszowie Lubelskim.

 

TROCHĘ INFORMACJI O KLUBIE „GAZETY POLSKIEJ” W TOMASZOWIE LUBELSKIM

Tomaszowski klub „Gazety Polskiej” działa od 11 stycznia 2011 roku. Powstał tuż przed spotkaniem mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego z pisarzem, dziennikarzem i publicystą Rafałem Ziemkiewiczem, znanym m.in. z łamów „Gazety Polskiej” i tygodnika „Do Rzeczy” oraz telewizyjnych programów „Chłodnym okiem” i „W tyle wizji”. W klubie działa około dwudziestu członków, o których przewodniczący Jarosław Korzeń mówi, że są „do roboty”, ale na spotkania regularnie przychodzi grubo ponad 150 sympatyków i czytelników gazety oraz jej linii programowej. – Na naszym lokalnym podwórku staramy się popularyzować patriotyczne ideały, które głosi „Gazeta Polska”. A są to wartości skrajnie prawicowe. Ponadto bierzemy udział w uroczystościach patriotycznych i staramy się odkłamywać rzeczywistość, jaką stworzyła Platforma Obywatelska. Organizujemy i wspieramy finansowo imprezy patriotyczne i sportowe. Uczestniczymy w różnego rodzaju manifestacjach, by wspierać w ten sposób środowiska prawicowe. Dwa razy jeździliśmy na manifestację w obronie Telewizji „Trwam”. Manifestacje współorganizowaliśmy także w Tomaszowie. Jak widać, udało nam się coś „wydeptać”, bo telewizja dostała koncesję i jest na multipleksie – mówi Jarosław Korzeń.

Klub „Gazety Polskiej” w Tomaszowie Lubelskim regularnie organizuje spotkania z autorytetami i publicystami ze środowisk prawicowych. Oprócz Rafała Ziemkiewicza, w Tomaszowie gościli m.in. Cezary Gmyz, Piotr Gociek, Robert Tekieli oraz minister Mariusz Błaszczak i wiceminister Piotr Gliński. – Cieszy nas to, że takie osobistości chętnie do nas przyjeżdżają. I że te osoby podczas spotkań u nas mogą liczyć na dużą frekwencję mieszkańców Tomaszowa i okolic. Planujemy kolejne takie spotkania – zapowiada Jarosław Korzeń.

MaSzt
poniedziałek, 24 lipca 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: