Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Wielki mundial małych piłkarzy

POD PATRONATEM MEDIALNYM „ECH ROZTOCZA”. W sobotę, 18 lutego, w hali Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju rozegrany został „Halowy Mundial Dziecięcy”. W zabawie rozwijającej umiejętności sportowe uczestniczyło 70 chłopców urodzonych w latach 2009 i 2010, z siedmiu zespołów, z sześciu szkółek piłkarskich. Zaproszenie organizującej imprezę Akademii Piłkarskiej „Gol” w Biłgoraju przyjęły zaprzyjaźnione szkółki z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnobrodu i Narola.

 

W pierwszym w tym roku „Halowym Mundialu Dziecięcym” rywalizowali piłkarze urodzeni w 2009 roku, ale w niektórych zespołach występowali także chłopcy o rok młodsi, nie ustępujący pod względem umiejętności i talentu starszym kolegom. Do zabawy w hali LO im. ONZ w Biłgoraju przystąpiły dwa zespoły z Akademii Piłkarskiej „Gol” w Biłgoraju oraz wychowankowie Football Academy w Zamościu, Akademii Piłkarskiej „Soccer Kids” w Tomaszowie Lubelskim, Tomasovii Tomaszów Lubelski, Akademii Piłkarskiej „Arena” w Krasnobrodzie oraz Akademii Młodego Piłkarza w Narolu. – Zorganizowaliśmy ten turniej, aby wychowankowie różnych szkółek piłkarskich mogli ze sobą rywalizować, dobrze się bawić i integrować. Zabawa wypadła bardzo fajnie. Na szczęście obyło się bez kontuzji – podsumowała imprezę Grażyna Kargol, prezes Akademii Piłkarskiej „Gol” w Biłgoraju.

baner stopka

Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Rozegrano 21 meczów, trwających po 12 minut. Organizatorzy z Akademii Piłkarskiej „Gol” nie liczyli jednak punktów i goli, bowiem zawody miały charakter szkoleniowy i integracyjny. Uczestnicy otrzymali takie same puchary. Każdy z młodych zawodników dostał także okolicznościowy medal. Ponadto prezes Akademii Piłkarskiej „Gol” w Biłgoraju Grażyna Kargol ufundowała dla każdego trenera książkę „Łada Biłgoraj 1945-2017. 70-lecie klubu sportowego z Biłgoraja”, ze specjalną dedykacją w podziękowaniu za przyjazd do Biłgoraja oraz przygotowanie i prowadzenie młodych piłkarzy w turnieju. Zespołami opiekowali się: Marek Basaj (Football Academy w Zamościu), Michał Furlepa (Akademia Piłkarska „Gol” w Biłgoraju), Piotr Gozdek (Akademia Piłkarska „Soccer Kids” w Tomaszowie Lubelskim), Szymon Łazowski (Tomasovia Tomaszów Lubelski, w zastępstwie za trenera Ireneusza Barana), Marek Margol (Akademia Piłkarska „Arena” w Krasnobrodzie) i Krzysztof Świętojański (Akademia Młodego Piłkarza w Narolu).

Za dwa tygodnie (w sobotę, 4 marca) w hali LO im. ONZ w Biłgoraju rozegrany zostanie drugi „Halowy Mundial Dziecięcy”. Będą w nim rywalizowali piłkarze z rocznika 2010. Impreza także odbędzie się pod patronatem medialnym portalu internetowego „Echa Roztocza”.

MaSzt
sobota, 18 lutego 2017

baner iza

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: