Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Wiedeńska gratka dla melomanów

Miłośnicy opery i operetki będą mieli swoją ucztę duchową w Biłgorajskim Centrum Kultury. W niedzielę, 5 marca o godz. 17 w sali widowiskowej BCK soliści operowi, przedstawiani jako „kameralny zespół straussowski”, wykonają najpiękniejsze arie i duety z operetek Johanna Straussa w ramach „Koncertu Wiedeńskiego”.

 

W niedzielę, 5 marca o godz. 17 w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbędzie się Koncert Wiedeński” w wykonaniu „kameralnego zespołu straussowskiego”. Melomani będą mogli wysłuchać najpiękniejszych arii i duetów z operetek Johanna Straussa. – Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca, Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in. walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa” i polkę „Tritsch-Tratsch”. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu – czytamy w komunikacie prasowym Biłgorajskiego Centrum Kultury, zapowiadającym koncert.

Bilety są w cenie 65 zł. Rezerwacji wejściówek można dokonać w BCK pod numerem telefonu 84 686 29 92. Także zamówienia grupowe przyjmowane są telefonicznie (tel. 504 091 909). Ponadto bilety są do nabycia przez internet (ebilet.pl i eventim.pl) oraz w sieciach Empik, Media Markt, Media Expert i Saturn.

MaSzt
środa, 1 lutego 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: