Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Warszawa Singera

Biłgorajskie Centrum Kultury zaprasza za naszym pośrednictwem mieszkańców Biłgoraja i okolic na Festiwal Kultur, inaugurujący festiwal „Warszawa Singera”.

W sobotę i niedzielę, 12 i 13 sierpnia w Biłgoraju odbędzie się Festiwal Kultur, inaugurujący festiwal „Warszawa Singera”. W ramach imprezy na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbędą się koncerty muzyczne i taneczne. W programie festiwalu będą również spotkania poświęcone tematyce wielokulturowości Biłgoraja. Organizatorzy podkreślają, że wstęp na wszystkie wydarzenia będzie nieodpłatny.

W ramach Festiwalu Kultur w Biłgoraju, 12 sierpnia (sobota) na scenie BCK odbędzie się koncert „Muzyka i taniec sąsiadów”. Od godz. 19 wystąpią kolejno: Zespół Taneczny „Białe Skrzydła” z Mołodeczna na Białorusi, Studio Wokalne „Nuty życia” z Mołodeczna na Białorusi oraz Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Żywiecka” z Żywca.

Następnego dnia o godz. 11 odbędzie się spacer śladami biłgorajskich Żydów – zbiórka zaplanowana została przy ławeczce Singera. O godz. 17 przewidziano spotkanie z Dorotą Skakuj pod hasłem „Biłgoraj Wielokulturowy”. Natomiast o godz. 20 odbędzie się koncert finałowy, w reżyserii Andrzeja Głowackiego, z udziałem: Teatru Żydowskiego z Warszawy, Zespołu Tanecznego „Białe Skrzydła” i Studia Wokalnego „Nuty życia” z Mołodeczna (Białoruś), Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Żywiecka” z Żywca, Grupy Folklorystycznej „Pokolenia” z Biłgorajskiego Centrum Kultury, Teatru Poezji i Piosenki oraz gości.

KM
czwartek, 3 sierpnia 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: