Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Uczniowie na wakacjach, a w szkole praca wre

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim. Uczniowie mają wakacje, a w szkole prowadzone są liczne remonty i prace budowlane. Władze Tomaszowa Lubelskiego nie poskąpiły grosza, by szkoła nabrała nowej jakości. Całość prac będzie kosztowała miasto około 220 tysięcy złotych. Do tego szkoła z własnego budżetu dołoży 20 tysięcy złotych. Na 1 września szkoła ma lśnić jak nowa.

 

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Żołnierzy Września w Tomaszowie Lubelskim trwają liczne remonty i prace budowlane. Szkoła została wytypowana przez Kuratorium Oświaty w Lublinie na miejsce wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2017/2018. Uroczystości zaplanowane zostały na 4 września (poniedziałek). – O godzinie 10 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się uroczysta msza święta, celebrowana przez biskupa. Po mszy nastąpi przemarsz ul. Kościuszki do naszej szkoły na główne uroczystości i okolicznościową akademię. Wezmą w nich udział władze samorządowe województwa lubelskiego, władze lokalne. Gospodarzami będą lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk i burmistrz Tomaszowa Wojciech Żukowski – informuje Jarosław Korzeń, dyrektor SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.

Władze miasta przeznaczą około 220 tysięcy złotych na remonty i prace budowlane w szkole. Ta z kolei dołoży z własnego budżety 20 tysięcy złotych. – Położyliśmy płytki korytarzu głównym i bocznym, na łącznie powierzchni około 600 metrów kwadratowych. Na korytarzach i w sali gimnastycznej wykonaliśmy oszalowanie drewniane z płyt MDF. Ponadto w sali gimnastycznej wymieniliśmy oświetlenie na ledowe, bo do tej pory były tam stare, zwykłe świetlówki. Pomalowaliśmy ściany, przeprowadziliśmy renowację drabinek, które oczyściliśmy i pomalowaliśmy. Szkoła wygląda już zupełnie inaczej – podkreśla dyrektor Jarosław Korzeń.

Ale to nie wszystko. Gruntowny remont przeszła instalacja wodociągowa. Szkoła wymieniła hydranty i rury przy głównym dojściu wody. – Burmistrz Wojciech Żukowski dołożył na remonty w szkole i remont instalacji wodociągowej z miejskiego budżetu 100 tysięcy złotych. Chciałbym mu za to serdecznie podziękować – mówi dyrektor Jarosław Korzeń. Dodatkowo miasto za kwotę 75 tysięcy złotych wykona podjazd i łazienki dla osób niepełnosprawnych, a od strony ul. Kościuszki – schody granitowe, na które wyda 45 tysięcy złotych. – Wszystkie prace remontowe i budowlane zostaną wykonane najpóźniej 20 sierpnia – zapowiada dyrektor Jarosław Korzeń.

MaSzt
poniedziałek, 31 lipca 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: