Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Trwają zapisy dzieci do przedszkola. Za darmochę w „Akademii Przedszkolaka”

„Akademia Przedszkolaka. Publiczne Przedszkole Językowe” w Biłgoraju przyjmuje zapisy dzieci do dwóch przedszkoli – „Akademii Przedszkolaka” przy Alei 400-lecia 4 i „Krainy Elfów” przy ul. Konopnickiej 36. W roku szkolnym 2017/2018 dzieci urodzone w latach 2014 i 2015 będą mogły przebywać w przedszkolu nieodpłatnie. Rodzice zapłacą tylko za wyżywienie dla swoich pociech. Przedszkole prowadzi także nabór do żłobka „Chatka Puchatka”.

 

Mamy dobrą wiadomość dla rodziców dzieci z roczników 2014 i 2015. Mogą posłać swoje pociechy do przedszkola całkowicie bez opłat. Zapłacą tylko za wyżywienie dzieci w przedszkolu. Taką atrakcyjną ofertę przygotowała „Akademia Przedszkolaka. Publiczne Przedszkole Językowe” w Biłgoraju. – W związku z wygraniem procesów sądowych z Gminą Miasto Biłgoraj o zaległe dotacje dla przedszkola, w roku szkolnym 2017/2018 dzieci urodzone w latach 2014 i 2015 będą mogły przebywać w naszym przedszkolu bezpłatnie. Rodzice będą płacili wyłącznie za wyżywienie swoich dzieci. Jeśli chodzi o dotację, to przepisy mówią, że niewykorzystane środki należy zwrócić do 31 grudnia. Nie zamierzamy zwracać pieniędzy, chcemy je za to wydać na rzecz dzieci – mówi Grażyna Kargol, dyrektor i właścicielka „Akademii Przedszkolaka”.

Zapisy dzieci do dwóch przedszkoli – „Akademii Przedszkolaka” przy Alei 400-lecia 4 i „Krainy Elfów” przy ul. Konopnickiej 36, przyjmowane będą do piątku, 14 kwietnia. Przedszkola zapewniają bez dodatkowych opłat wszystkie zajęcia rozwijające uzdolnienia i zainteresowania dzieci – plastyczno-techniczne, taneczne, umuzykalniające, teatralne, z języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego, z gimnastyki korekcyjnej, w basenie i religię. Przedszkola zapewniają także opiekę logopedyczną i psychologiczną, pracę z dziećmi uzdolnionymi oraz zajęcia specjalistyczne dla dzieci z opiniami i orzeczeniami (tzw. wczesne wspomaganie).

„Akademia Przedszkolaka” powstała w 2006 roku jako pierwsze w województwie lubelskim niepubliczne przedszkole. – Przez ponad dziesięć lat systematycznie pracowaliśmy nad jakością kształcenia. Ciężką pracą i indywidualnym podejściem do ucznia zdobywaliśmy zaufanie rodziców. W 2011 roku, decyzją Kuratora Oświaty w Lublinie, nasza placówka została przekształcona w przedszkole publiczne. Otrzymaliśmy dofinansowanie, które pozwoliło znacznie obniżyć opłaty dla rodziców – informuje dyrektor Grażyna Kargol.

Do „Akademii Przedszkolaka” uczęszcza około dwustu dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty pobyt dzieci w przedszkolu przez pięć godzin jest bezpłatny. Za każdą kolejną godzinę trzeba zapłacić jedynie złotówkę. Każda grupa liczy od 14 do 20 dzieci. Wychowawcy i opiekunowie grup przebywają z dziećmi w godz. od 8 do 16. – Zatrudniamy profesjonalnych nauczycieli zajęć dodatkowych. Dzieci uczą się trzech języków obcych, mają rytmikę i naukę śpiewu, tańce, korektę i basen. Przedszkole jest otwarte dla dzieci niepełnosprawnych, znajduje się na parterze. Mamy podjazd i łazienkę dla dzieci niepełnosprawnych. Śledzimy losy naszych absolwentów w związku z ewaluacją. Mamy o nich informacje dzięki rodzicom, którzy mają tu kolejne swoje dzieci lub po prostu nas odwiedzają. Dzieci z naszego przedszkola w szkole plasują się w czołówce pod względem wyników w nauce, a nasi absolwenci odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach, np. w konkursach plastycznych, sportowych, wokalnych, i to już na wojewódzkim szczeblu. Mamy wielu uczniów uzdolnionych matematycznie, a nasza praca z 5- i 6-latkami kładzie nacisk właśnie na matematykę. Wiem od znajomych nauczycieli w szkołach podstawowych, że nasi uczniowie regularnie kwalifikują się do konkursu matematycznego Kangur. Właśnie z myślą o późniejszych sukcesach w szkole, nasi nauczyciele opracowują indywidualne programy pracy z dzieckiem, zarówno tym, które nie radzi sobie z materiałem, jak również z uczniem uzdolnionym. Mamy na to czas i warunki, ponieważ nauczyciel ma mniejszą liczbę dzieci pod swoja opieką i więcej czasu na zrealizowanie podstawy programowej oraz innych zaplanowanych zajęć. Mamy też szeroką ofertę zajęć dodatkowych, które pozwalają nam wyłowić talenty – mówi Grażyna Kargol.

MaSzt
czwartek, 6 kwietnia 2017

żłobek

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: