Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Tegoroczne plany Akademii Piłkarskiej „Gol”

Organizacja „Mundialu Dziecięcego 2017”, ,,Piłkarskiego Dnia Dziecka”, ,,Mikołajek na sportowo” oraz innych imprez, udział w finale wojewódzkim turnieju ,, Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, wyjazdy na turnieje i mini sparingi piłkarskie z rówieśnikami z innych drużyn – 2017 rok w Akademii Piłkarskiej „Gol” w Biłgoraju zapowiada się niezwykle atrakcyjnie dla młodych adeptów piłki nożnej. Akademia działa pod patronatem medialnym portalu „Echa Roztocza” (echaroztocza.pl).

 

Akademia Piłkarska „Gol” w Biłgoraju, której patronuje portal „Echa Roztocza” (echaroztocza.pl), poinformowała o swoich planach na 2017 rok. Dla podopiecznych prezes Grażyny Kargol i trenera Michała Furlepy tenże rok rozpoczął się od piłkarskich emocji w Tomaszowie Lubelskim. – Już w pierwszy weekend nowego roku dzieci z naszej akademii wzięły udział w turnieju piłkarskim w Tomaszowie Lubelskim. Zaprezentowaliśmy naprawdę wysoki poziom gry w piłkę nożną. Wróciliśmy z pucharami i szerokimi uśmiechami – mówi trener Michał Furlepa.

Sportowych atrakcji nie brakowało także podczas ferii. – Jeśli ktoś liczył na wypoczynek w ferie, to się przeliczył. Dzieciaki domagały się treningów, więc całe ferie normalnie pracowaliśmy na treningach. Odskocznią był kulig, który dla dzieci i rodziców zorganizowała pani prezes Grażyna Kargol – informuje Michał Furlepa. – Wykorzystaliśmy okazję, że wreszcie mamy białą zimę. Do wspólnej, aktywnej zabawy zaprosiliśmy „nasze” dzieci i ich rodziców. Było fantastycznie. Mamy nadzieję na powtórkę. W lutym na drugi kulig zabierzemy kolejne grupy z akademii. Następna taka zima pewnie będzie dopiero wtedy, gdy dzieci już będą pełnoletnie – żartuje prezes Grażyna Kargol.

Sztandarową imprezą w 2017 roku, organizowaną przez Akademię Piłkarską „Gol”, będzie „Mundial Dziecięcy 2017”. Debiutancka impreza odbyła się w 2016 roku. Okazała się strzałem w dziesiątkę, dlatego pojawiło się wielu „ojców sukcesu”. – Muszę zdementować nieprawdziwe pogłoski. Pomysłodawcą, organizatorem i sponsorem „Mundialu Dziecięcego 2016” jest Akademia Piłkarska „Gol”. Jest to od początku do końca pomysł naszego autorstwa, nasza wspólna praca, a także praca osób i klubów zaproszonych do współpracy. W tym roku mundial rozegrany zostanie ponownie. Druga edycja tej imprezy, dzięki uprzejmości dyrektora Mariana Kurzyny, również zostanie rozegrana na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Turniej będzie miał szczególny przebieg. Planujemy rozegrać go na dwóch boiskach, w dwóch kategoriach wiekowych. Zamierzamy także przeprowadzić liczne zabawy piłkarskie dla dzieci – zapowiada trener Michał Furlepa.

Zanim nadejdzie wiosna, akademia planuje przeprowadzić podobną imprezę w hali sportowej. – W sobotę, 18 lutego na plac gry hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłoraju wyjdą dzieci z rocznika 2009, natomiast w sobotę, 4 marca rywalizować będą piłkarze urodzeni w 2010 roku i młodsi. Cykl dwóch turniejów nosi nazwę ,,Halowy Mundial Dziecięcy”. Zawody będą skupiały dzieci z Akademii Piłkarskiej „Gol” w Biłgoraja, a także gościły dzieci z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Narola, Harasiuk i Krasnobrodu. Czekamy także na inne drużyny, szczególnie z powiatu biłgorajskiego. Warto zaznaczyć, że akademia złożyła wnioski o dofinansowanie tych imprez i liczy na rozwinięcie współpracy z Zarządem Powiatu w Biłgoraju – mówi prezes Grażyna Kargol.

Wiosną piłkarze z Akademii Piłkarskiej „Gol” urodzeni w 2009 roku wezmą udział w finale wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. – Nasi podopieczni już ćwiczą pod kątem przygotowań do tego turnieju – mówi Michał Furlepa. Akademia ma w planach także organizację wycieczki sportowej, połączonej z kibicowaniem podczas meczu polskiej ekstraklasy piłki nożnej i zwiedzaniem obiektów piłkarskich jednej z czołowych drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W tym roku odbędą się także stałe imprezy akademii, m.in. „Piłkarski Dzień Dziecka”, „Mikołajki na sportowo”, wyjazdy na turnieje i mini sparingi piłkarskie z rówieśnikami z innych drużyn. – Planów i pomysłów jest bardzo dużo, brakuje weekendów – śmieje się prezes Grażyna Kargol.

Akademia serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. – W akademii naprawdę nikt się nie nudzi. Oferta kierowana jest do dziewczynek i chłopców urodzonych w latach 2007-2012. Zapisy prowadzimy pod numerem telefonu 84 686 40 71 – informuje Grażyna Kargol, prezes stowarzyszenia Akademia Piłkarska „Gol” w Biłgoraju.

MaSzt
czwartek, 2 lutego 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: