Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Szkoła w Gorajcu kształci uczniów już 100 lat

W najbliższą sobotę i niedzielę (12 i 13 sierpnia) szkoła w Gorajcu (gmina Radecznica) świętować będzie jubileusz swojego 100-lecia.

 

Przez dwa dni w Zespole Szkół w Gorajcu (gmina Radecznica) odbywać się będą wydarzenia i uroczystości związane ze 100-leciem działalności placówki. Na sobotę, 12 sierpnia, na godz. 14 zaplanowano zwiedzanie szkoły. Goście będą mogli przejrzeć szkolne kroniki i albumy z archiwalnymi, a także współczesnymi zdjęciami. Odbędzie się także promocja książki o szkole. Przewidziano także spotkania koleżeńskie w szkolnych klasach. O godz. 18 przedstawiona zostanie prezentacja multimedialna o historii szkoły.

Niedzielne uroczystości jubileuszowe (13 sierpnia) rozpoczną się o godz. 12 mszą dziękczynną w Kościele Parafialnym w Gorajcu. Po nabożeństwie nastąpi w szkole odsłonięcie tablicy upamiętniającej osoby zasłużone dla rozwoju szkolnictwa w Gorajcu. Odbędzie się też akademia z występami uczniów i absolwentów szkoły. A około godz. 16 na boisku w Gorajcu-Starej Wsi rozpocznie się część rozrywkowa i rekreacyjna jubileuszu. W programie znajdą się koncerty zespołów, poczęstunek oraz inne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

MaSzt
czwartek, 10 sierpnia 2017
fot. facebook.com/zespolszkolwgorajcu

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: