Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Stowarzyszenie „Głos Bohatera” prosi o pomoc dla chorego Krzysztofa Klimeckiego

W lipcu 2016 roku u Krzysztofa Klimeckiego z Biłgoraja lekarze stwierdzili bardzo rzadko występującą chorobę – FSHD, czyli dystrofię twarzowo-łopatkowo-ramieniową. Choroba powoduje stopniowy zanik mięśni, najczęściej twarzy, obręczy barkowej i rąk. Niestety, leczenie nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Członkowie stowarzyszenia „Głos Bohatera” organizują zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację swojego przyjaciela. I proszą o pomoc.

 

Krzysztof Klimecki ma 32 lata. Mieszka w Biłgoraju. Jest członkiem biłgorajskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Konrada Bartoszewskiego ps. „Wir”. – Od początku istnienia grupy, a więc od 2004 roku, brał udział w inscenizacjach i rekonstrukcjach na terenie całej Polski. Współpracował w organizacji wydarzeń przez nasze stowarzyszenie, m.in. uroczystości „Konspiracja w Klasztorze”. Jego drugą pasją jest krav maga, którą trenował do niedawna w klubie OSiR Biłgoraj – przedstawia swojego kolegę Wojciech Kondrat ze stowarzyszenia „Głos Bohatera”.

W lipcu 2016 roku u Krzysztofa Klimeckiego z Biłgoraja lekarze stwierdzili bardzo rzadko występującą chorobę – FSHD, czyli dystrofię twarzowo-łopatkowo-ramieniową. Choroba powoduje stopniowy zanik mięśni, najczęściej twarzy, obręczy barkowej i rąk. Niestety, leczenie nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Członkowie stowarzyszenia „Głos Bohatera” organizują zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację swojego przyjaciela. I proszą o pomoc. – Jedynym obecnie znanym sposobem na walkę z chorobą jest eksperymentalna terapia z użyciem komórek macierzystych. Krzysiek jest już po badaniach i został zakwalifikowany do leczenia w klinice „Klara” w Częstochowie. Aby je rozpocząć, potrzebne są jednak pieniądze, których nasz przyjaciel nie ma w odpowiedniej ilości – informuje Wojciech Kondrat.

Publiczna zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Klimeckiego została zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2017/698/KS. Potrzebna jest kwota od od 149 000 zł do 212 000 zł. – Wysokość tej kwoty zależna jest od sposobu podania komórek macierzystych. O tym jednak zadecydują lekarze przed samym leczeniem. Potem konieczna będzie specjalistyczna rehabilitacja, której koszt trudno teraz oszacować – mówi Wojciech Kondrat.

Pieniądze można wpłacać na konto w Banku Pekao nr 19 1240 2845 1111 0010 7267 9242. W tytule przelewu należy wpisać „Pomoc dla Krzyśka”. – Zbiórki pieniędzy są także prowadzone podczas uroczystości i wydarzeń, w których udział bierze Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Wir”. Tam można spotkać wolontariuszy z oznaczonymi puszkami. Dzięki pomocy naszych przyjaciół udało się zebrać już część kwoty. Jednak brakuje jeszcze znacznej sumy, a choroba postępuje z dnia na dzień. Pomóżmy Krzyśkowi, aby mógł jak najszybciej wyjechać na leczenie i dzięki niemu wrócił do zdrowia – uprasza Wojciech Kondrat ze stowarzyszenia „Głos Bohatera”.

MaSzt
poniedziałek, 10 kwietnia 2017
fot. dzięki uprzejmości stowarzyszenia „Głos Bohatera”

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: