Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Spraw bohaterom wakacje

Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” organizuje akcję „Wakacje dla Bohatera”. Wolontariusze stowarzyszenia planują zorganizować dla kombatantów, uczestników II wojny światowej i powojennej konspiracji, tygodniowy wypoczynek nad Bałtykiem, w Ośrodku Wczasowym AMW Rewita w Międzyzdrojach. Prowadzą zbiórkę pieniędzy na ten cel. – Sto procent zebranych środków przeznaczonych zostanie na wypoczynek naszych bohaterów – zapewnia Wojciech Kondrat, koordynator akcji w województwie lubelskim.

 

Bohaterowie II wojny światowej i powojennej konspiracji zasłużyli na wypoczynek. Ale nie wszystkich stać i nie wszyscy są w stanie sami pojechać do jakiegoś kurortu. Z pomocą przyszli niezawodni wolontariusze ze stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”. Organizują oni akcję „Wakacje dla Bohatera”. Dzięki niej kombatanci będą mogli pojechać na tygodniowy wypoczynek nad Bałtykiem, w Ośrodku Wczasowym AMW Rewita w Międzyzdrojach. W ośrodku bohaterowie będą mieli zapewnioną opiekę medyczną i zabiegi lecznicze. Wolontariusze szukają sponsorów akcji, prowadzą także zbiórkę pieniędzy. – Zapewniamy że całe sto procent zebranych środków przeznaczonych zostanie na wypoczynek naszych bohaterów. Na życzenie będzie do wglądu dokumentacja zbiórki o rozdysponowaniu pieniędzy. Cały czas szukamy sponsorów. Część kwoty już uzbieraliśmy i mamy nadzieję, że z waszą pomocą uda nam się sfinansować całość – mówi pochodzący z Mokregolipia koło Radecznicy Wojciech Kondrat, koordynator akcji w woj. lubelskim.

Pobyt kombatantów nad morzem planowany jest od 28 września (czwartek) do 4 października (środa). – Jak wiecie, kochani nasi bohaterowie potrzebują nas. Są samotni i schorowani, a każdy nasz gest jest dla nich bezcenny. Dla nas każda chwila z nimi to wyjątkowa rzecz, wyjątkowy czas. Tym razem chcemy wyrwać z ich z czterech ścian, aby zapomnieli o problemach dnia codziennego i spędzili radosne dni w towarzystwie swoich towarzyszy broni nad morzem. Pragniemy zorganizować wyjazd, zapewniając naszym bohaterom godne warunki odpoczynku. W związku z tym potrzebujemy waszego wsparcia i pomocy – apeluje Tomasz Sawicki, pomysłodawca i główny koordynator przedsięwzięcia.

NUMER RACHUNKU BANKOWEGO DO WPŁAT NA RZECZ AKCJI „WAKACJE DLA BOHATERA”

44 1140 2004 0000 3202 7690 1396

Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera”
ul. Jagiellońska 67/31
70-382 Szczecin

W tytule przelewu należy wpisać „Wakacje dla Bohatera”.

MaSzt
sobota, 5 sierpnia 2017
fot. facebook.com/paczkadlabohatera/

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: