Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Sobota na ludowo, niedziela na dżezowo

Lipcowe weekendy będą upływać w Zwierzyńcu w muzycznej atmosferze. W niedzielę, 16 lipca na dziedzińcu tamtejszego Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska odbędą się Zamojskie Dni Folkloru. Z kolei na następny weekend zaplanowany został festiwal kapel ludowych oraz koncerty Kapeli Zwierzynieckiej i dżezowego zespołu Heavy Metal Sextet z pochodzącym ze Zwierzyńca perkusistą Mirosławem Sitkowskim w składzie. Kapele zagrają w sobotę, 22 lipca na terenie zwierzynieckiego browaru, zaś zespół dżezowy – następnego dnia w amfiteatrze, w Parku Środowiskowym.

 

Około dziesięciu kapel ludowych wystąpi w sobotę, 22 lipca, na scenie, na terenie zwierzynieckiego browaru. Artyści konkurować będą w ramach III Roztoczańskiego Festiwalu Kapel Ludowych, któremu tradycyjnie towarzyszyć będzie Jarmark Roztoczański. Impreza rozpocznie się o godz. 15. Jury, któremu przewodniczyć będzie instruktor Centrum Kultury w Zwierzyńcu i muzyk Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu Piotr Trojanowski, wybierze do nagrody trzy najlepsze kapele. Zwycięzca dostanie 1 tys. zł, a dwaj kolejni laureaci – 700 i 500 zł. – Festiwal rozpocznie się od wręczenia nagród uczestnikom pleneru rzeźbiarskiego, zaplanowanego od poniedziałku, 17 lipca przed Centrum Kultury w Zwierzyńcu. Około godziny 15.15 zaczną się przesłuchania kapel zgłoszonych do konkursu. O godzinie 19 przewidzieliśmy koncert Kapeli Zwierzynieckiej, a potem występy laureatów konkursu kapel. Ale to nie koniec atrakcji, bo potem odbędzie się dwugodzinna potańcówka z kapelą Kocirba z Kolbuszowej. Warto dodać, że podczas towarzyszącemu festiwalowi kapel Jarmarku Roztoczańskiego odbędzie się kiermasz rękodzieła i produktów lokalnych, takich jak przetwory i wypieki – informuje Edyta Sadło, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu.

Niedziela, 23 lipca w Zwierzyńcu także będzie „muzyczna”. Gratkę będą mieli miłośnicy dżezu. O godz. 19 w amfiteatrze, w Parku Środowiskowym wystąpi Heavy Metal Sextet, którego członkami są m.in. słynny kontrabasista Mariusz Bogdanowicz i pochodzący ze Zwierzyńca perkusista Mirosław Sitkowski. – Dzień wcześniej zespół Heavy Metal Sextet zagra także w zamojskim klubie dżezowym „Kosz” – dodaje dyrektor Edyta Sadło.

MaSzt
środa, 12 lipca 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: