Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Rywalizacją sportową uczczą pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

We wtorek, 11 kwietnia w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się VI Spartakiada Dzieci i Młodzieży – Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka. Sportowcy będą rywalizować w biegach przełajowych, piłce nożnej, piłce ręcznej, siatkówce i szachach. Zawody rozgrywane będą na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia”, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 i w Szkole Podstawowej nr 2. Początek zmagań przewidziano na godz. 9, a uroczyste zakończenie – na godz. 14.20.

We wtorek, 11 kwietnia Tomaszów Lubelski gościł będzie uczestników rywalizacji sportowej w ramach VI Spartakiady Dzieci i Młodzieży – Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka. Uroczyste otwarcie spartakiady zostało zaplanowane na godz. 10.45, na stadionie OSiR „Tomasovia”, a zakończenie – na godz. 14.20, także na terenie tomaszowskiego ośrodka sportowego. Sportowcy zaczną rywalizować o godz. 9. Organizatorzy przewidzieli zmagania w pięciu dyscyplinach sportowych – biegach przełajowych, piłce nożnej, piłce ręcznej, siatkówce i szachach.

Biegi przełajowe zostaną przeprowadzone na trasach biegowych o długości 400, 600, 1000 i 2000 m, wyznaczonych na terenie OSiR „Tomasovia”. Biegacze ścigać się będą w czterech kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i seniorzy. Oczywiście dziewczęta i chłopcy oraz kobiety i mężczyźni będą klasyfikowani oddzielnie. W turniejach piłki nożnej oraz piłki ręcznej dziewcząt i chłopców wezmą udział reprezentacje szkół podstawowych (rocznik 2004 i młodsi), natomiast w siatkówce dziewcząt i chłopców – zespoły z gimnazjów (roczniki 2001-2003). Z kolei w szachy zagrają uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści. Piłkarze nożni konkurować będą na boiskach OSiR „Tomasovia”, siatkarze w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Żwirki i Wigury 3, zaś piłkarze ręczni i szachiści – w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żołnierzy Września 1.

„Organizacja zawodów sportowych jest wynikiem społecznej inicjatywy mieszkańców Zamościa i regionu mającej na celu upamiętnienie Prezydenta RP śp. prof. Lecha Kaczyńskiego oraz pozostałych 95 Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, w siódmą rocznicę ich śmierci” – czytamy w materiale prasowym, przygotowanym przez organizatorów spartakiady. W ramach ubiegłorocznej spartakiady zostało przeprowadzonych czternaście konkurencji biegowych oraz rozegrano turnieje piłki nożnej, piłki ręcznej dziewcząt i chłopców na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelskim. Łącznie w piątej edycji spartakiady udział wzięło udział około 1200 sportowców, reprezentujących ponad 55 szkół. Ponadto do zawodów zgłosiły się także osoby niezwiązane ze szkołami.

W skład Honorowego Komitetu Organizacyjnego VI Spartakiady Dzieci i Młodzieży – Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej weszli: poseł Sławomir Zawiślak, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Zamojskiego i Tomaszowskiego, Klub Gazety Polskiej w Tomaszowie Lubelskim, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelskim, UKS „GimDwójka” przy Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim oraz LUKS „Tomasovia” przy Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lubelskim.

MaSzt
poniedziałek, 3 kwietnia 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: