Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Ruch Kukiz’15 rozpoczął przygotowania do wyborów samorządowych

We wtorek, 25 lipca poseł ruchu Kukiz’15 Jarosław Sachajko spotkał się w swoim biurze poselskim w Tomaszowie Lubelskim z mieszkańcami tej miejscowości i okolic. W ten sposób ruch Kukiz’15 rozpoczął w naszym regionie przygotowania do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Głównym tematem dyskusji był projekt „Samorządy z Kukizem”, dzięki któremu ruch Kukiz’15 ma wyłonić swoich kandydatów na radnych oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów.

 

U nas nie ma demokracji, jest partiokracja. Z demokracją mamy do czynienia tylko raz na cztery lata, kiedy obywatel wskazuje partię, na którą oddaje głos. Po wyborach „ten motłoch” nie jest już partii potrzebny – powtarza wielokrotnie w mediach publicznych lider ruchu Kukiz’15, poseł Paweł Kukiz. W wywiadach telewizyjnych, radiowych i prasowych członkowie tego ruchu słowo „partiokracja” odmieniają przez wszystkie przypadki. Redaktor Piotr Gociek w radiowej „Jedynce” półżartem umawiał się z Stanisławem Tyszką z ruchu Kukiz’15 na wywiad, w którym wicemarszałek sejmu ani razu nie użyje słowa „partiokracja”.

Ruch Kukiz’15 zdecydowanie sprzeciwia się rządom partyjnym. Chce odpartyjnić wybory samorządowe, dlatego zdecydował się na nietypowy krok. Chętnych do startowania w wyborach samorządowych 2018 z list ugrupowania gromadzi przez stronę internetową, na której można zgłosić swoją kandydaturę (samorzadyzkukizem.pl). – Po sukcesie wyborczym w 2015 roku – zarówno w wyborach prezydenckich, jak i parlamentarnych oraz sukcesach pracy Klubu Parlamentarnego „Kukiz’15” w Sejmie, Paweł Kukiz oraz posłowie „Kukiz’15” zgłosili nowy, rewolucyjny pomysł na współpracę z obywatelami, lokalnymi środowiskami, stowarzyszeniami, działaczami oraz liderami. Projekt jest otwarciem na każdego uczciwego człowieka i zaproszeniem go do współpracy w wyborach samorządowych w 2018 roku. Otwiera każdemu możliwość kandydowania wbrew partiom politycznym. Na naszej stronie internetowej samorzadyzkukizem.pl każdy może zgłosić się do współpracy w samorządzie i do kandydowania na wszystkie szczeble w najbliższych wyborach samorządowych – mówił o projekcie podczas konferencji poseł ruchu Kukiz’15 Jarosław Sachajko, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz członek Komisji Zdrowia (konferencja odbyła się 26 czerwca w centralnym biurze poselskim, w Zamościu).

 

Paweł Kukiz

 

Projekt „Samorządy z Kukizem” to innowacyjny pomysł ruchu Kukiz’15, która w ten sposób chce zachęcić osoby niezwiązane na co dzień z żadną partią polityczną do kandydowania ze swoich list w najbliższych wyborach samorządowych. We wtorek, 25 lipca poseł ruchu Kukiz’15 Jarosław Sachajko spotkał się w swoim biurze poselskim w Tomaszowie Lubelskim z mieszkańcami tej miejscowości i okolic. W ten sposób ruch Kukiz’15 rozpoczął w okręgu chełmsko-zamojskim przygotowania do przyszłorocznych wyborów samorządowych. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

Poseł Jarosław Sachajko zachęcał do aktywnego uczestnictwa w projekcie „Samorządy z Kukizem”, dzięki któremu będzie można reprezentować lokalną społeczność. – Wystarczy być pracowitym i uczciwym – podkreślał Jarosław Sachajko. Poseł zadeklarował, iż osoby które wyrażą chęć startu w wyborach samorządowych, będą uczestniczyć w szkoleniach i wykonywać projekty, mające na celu przygotowanie się do kompetentnego sprawowania swojej funkcji.

Na spotkaniu w Tomaszowie Lubelskim poseł Jarosław Sachajko mówił nie tylko o projekcie samorządowym. Zdecydowanie większa część spotkania poświęcona była aktualnym problemom, z jakimi spotykają się na co dzień mieszkańcy powiatu tomaszowskiego. Nie obyło się bez pytań od miejscowych rolników, którzy wyrażali wiele uwag krytycznych odnośnie prowadzonej w naszym kraju polityki i wprowadzanych zmian. – Proszę o składanie pism, informujących o danej sytuacji, by w miarę odpowiedzi na kolejne interpelacje przygotować konkretne rozwiązania – zaapelował Jarosław Sachajko. Poseł poinformował, że w ramach Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów Kukiz’15 trwają prace nad wypracowaniem nowego Prawa Rolnego, oczekiwanego przez rolników. Uczestnicy spotkania mogli się zapoznać z informatorem dotyczącym ustaw rolniczych i związanych pobocznie z rolnictwem, które złożył poseł Jarosław Sachajko w imieniu posłów Klubu Kukiz’15.

Marek Sztochel
sobota, 29 lipca 2017
fot. strona internetowa sachajko.pl

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: