Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Roztocze Szczebrzeszyn – Lublinianka Lublin 1:1 (0:1). Jeden punkt ucieszył Roztocze

LUBELSKA IV LIGA. Na inaugurację rozgrywek Roztocze Szczebrzeszyn zremisowało na własnym stadionie z Lublinianką 1:1 (0:1). Ze zdobycia jednego punktu zadowoleni byli tylko gospodarze. Dla zespołu z Lublina była to raczej strata dwóch punktów. Gola na wagę remisu strzelił debiutujący w IV lidze niespełna 18-letni Kacper Tomaszewski, który w czerwcu grał jeszcze w klasie A, w Gryfie Gmina Zamość. Ale punkt dla Roztocza to przede wszystkim zasługa świetnie interweniującego bramkarza Krzysztofa Hadło.

Roztocze Szczebrzeszyn rozpoczęło sezon w IV lidze od remisu na własnym stadionie 1:1 (0:1) z Lublinianką. Po meczu trener zespołu ze Szczebrzeszyna Jarosław Czarniecki nie ukrywał radości z pierwszego punktu, zdobytego w rozpoczętych właśnie rozgrywkach. W zupełnie innych nastrojach wyjeżdżali ze Szczebrzeszyna lublinianie. Oni mieli prawo odczuwać niedosyt. – Lublinianka przeważała w pierwszej połowie. Do przerwy mogła wygrywać dwoma, trzema bramkami. Końcówka meczu też należała do zespołu z Lublina. Nasi rywale mieli kilka groźnych sytuacji podbramkowych, ale my po to mamy bramkarza, żeby bronił, a nie tylko stał w bramce. Krzysiek Hadło świetnie się wykazał – mówi trener Jarosław Czarniecki.

Roztocze wyszło na mecz w ustawieniu z pięcioma obrońcami, ale bramka tej drużyny nie była dostatecznie zabezpieczona. Piłkarze beniaminka IV ligi na początku spotkania grali bardzo bojaźliwie. W 5 minucie uratowała ich poprzeczka, ale siedem minut później już nikt i nic nie zastopowało piłki lecącej do siatki. Bramkę dla Lublinianki zdobył Paweł Bielak. W pierwszej połowie goście mieli jeszcze kilka okazji strzeleckich, ale nie zdołali ich wykorzystać. W 52 minucie trener Jarosław Czarniecki przestawił swój zespół na grę z czterema obrońcami – Damian Wajdyk poszedł do pomocy. – Większość moich zawodników przestraszyła się rywala, dlatego nie wypaliła nam gra z piątką obrońców. W założeniach boczni obrońcy mieli ruszać śmiało do przodu, by grać ofensywnie, jednak im to nie wychodziło, zbyt kurczowo trzymali się linii obrony. Jak już zagęściliśmy środek pola, to nasza gra wyglądała dużo lepiej – mówi trener Jarosław Czarniecki.

W 63 minucie padła wyrównująca bramka dla Roztocza. Z wolnego, zza pola karnego strzelił rezerwowy Kamil Pliżga. Bramkarz Krystian Krupa odbił piłkę przed siebie, a nadbiegający Kacper Tomaszewski posłał ją do siatki. Przed meczem debiutujący 18-latek był ponoć najbardziej zestresowanym piłkarzem Roztocza. Dość powiedzieć, że jeszcze w czerwcu występował w klasie A, w Gryfie Gmina Zamość. Po tej bramce zaczął sobie poczynać na boisku śmielej. Zresztą, całe Roztocze poderwało się do ataku, by strzelić zwycięskiego gola. Wiele jednak gospodarze nie wskórali.

Na dobre mecz rozkręcił się w ostatnim kwadransie, gdy temperatura powietrza spadła, a ponadto ożywił się lekki wiatr. Obie drużyny wyraźnie się rozruszały w grze ofensywnej, ale groźnie było tylko pod bramką Roztocza. Na niepisany tytuł „Man of the Match” zapracował Krzysztof Hadło. Trzy razy wyszedł obronna ręką z beznadziejnych wręcz sytuacji. Nic więc dziwnego, że remis ucieszył chyba wszystkich z Roztocza.

Roztocze Szczebrzeszyn – Lublinianka Lublin 1:1 (0:1)