Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Przedszkolaki wyprodukowały super mydło i teraz używają go do kąpieli

Dzieci z dwóch biłgorajskich przedszkoli Grażyny Kargol, czyli Akademii Przedszkolaka przy Alei 400-lecia i Krainy Elfów przy ul. Marii Konopnickiej, uczestniczyły w warsztatach mydlarskich. Przedszkolaki same mogły wykonać kostki mydła glicerynowego o rozmaitych wzorach, zapachach i kolorach. – Pod koniec warsztatów każde dziecko dostało wykonane przez siebie mydełka, w pięknych opakowaniach. Teraz podczas kąpieli w domu będą im przypominały się te atrakcyjne i pouczające zajęcia edukacyjne – mówi Grażyna Kargol, dyrektor Akademii Przedszkolaka. [OPRÓCZ RELACJI Z WARSZTATÓW PUBLIKUJEMY GALERIĘ KILKUNASTU FOTOGRAFII]

 

Przedszkolaki z Akademii Przedszkolaka i Krainy Elfów w Biłgoraju wyprodukowały według własnej inwencji mydło, które teraz mogą używać podczas domowych kąpieli. Sztuki tworzenia mydła glicerynowego o różnych wzorach, zapachach i kolorach nauczyły się podczas przeprowadzonych w obu przedszkolach warsztatów mydlarskich.

Dzieci miały do wyboru kilkanaście form mydełek. Mogły wykonać mydełka o owocowych, kwiatowych lub orientalnych zapachach, a także gadżety do zatapiania w mydle – suszone płatki kwiatów, muszelki, kolorowe koraliki, bursztyn, brokat i rożne ozdoby glicerynowe. Do mydełek mogły dodać również naturalne składniki, np. mielone goździki, imbir, cynamon, kawa, wiórki kokosowe, nasiona lnu, startą skórkę pomarańczy, starte orzechy i wiele innych.

Warsztaty sprawiły przedszkolakom ogromną frajdę, a jednocześnie były dla nich atrakcyjną lekcją. – Mydełka glicerynowe, które powstały, były całkowicie naturalne. Mogły mieć w składzie mleko kozie, oliwkę z oliwek, naturalne olejki zapachowe lub eteryczne. Nadają się do mycia twarzy i nie szczypią w oczy, nie uczulają nawet alergików. Warsztaty to zajęcia, które przekazywane we właściwy sposób potrafią zaciekawić, nakłonić do szerszego poznawania i zgłębiania nowej wiedzy. Wiedza zdobywana dzięki zabawie jest przyswajana nieświadomie, jest bogatsza i trwalsza niż ta oparta głównie na zapamiętywaniu. Dlatego warto już przedszkolakom wpajać zainteresowanie i przyjemność odkrywania świata. W końcu wszystko zaczyna się w przedszkolu. Pod koniec warsztatów każde dziecko dostało wykonane przez siebie mydełka, w pięknych opakowaniach. Teraz podczas kąpieli w domu będą im przypominały się te atrakcyjne i pouczające zajęcia edukacyjne – mówi Grażyna Kargol, dyrektor Akademii Przedszkolaka.

Pod reklamą prezentujemy galerię fotografii, wykonanych podczas warsztatów mydlarskich dla przedszkolaków.

MaSzt
czwartek, 30 marca 2017
fot. nadesłane przez Akademię Przedszkolaka w Biłgoraju

REKLAMA

akademia GOL

 

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: