Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Poszerzali wiedzę zawodową, zwiedzali stolicę

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju gościli na międzynarodowych targach turystycznych „TT Warsaw 2016”. Targi trwały przez trzy dni, od 24 do 26 listopada.

 

Ponad 19 tysięcy osób odwiedziło Centrum Targowo-Kongresowe „MT Polska” w Warszawie w czasie trwających od 24 do 26 listopada międzynarodowych targów turystycznych „TT Warsaw 2016”. W gronie odwiedzających targi byli m.in. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. W imprezie wzięło udział 450 wystawców z 50 krajów, a wśród nich 26 narodowych organizacji turystycznych. Krajem partnerskim organizowanych po raz 25 targów była tym razem była Rumunia. Przedstawiciele tego kraju na swoim stoisku przygotowali m.in. pokazy tańców i folkloru, degustacje, zabawy i konkursy. Natomiast w trakcie konferencji prasowej prezes rumuńskiego urzędu do spraw turystyki Anca Pavel-Nedea zachęcała do odwiedzenia Rumunii. Przekonywała, że jest to kraj różnorodny, bogaty kulturowo i bezpieczny.

targi-2

„Młodzież z naszej szkoły poszerzyła swoją wiedzę dotyczącą kultury, walorów krajoznawczych i atrakcji prezentowanych państw i regionów turystycznych świata. Oprócz Rumunii, która była krajem partnerskim tegorocznych targów, można było się zapoznać z ofertą pięćdziesięciu krajów z Europy, Azji i Ameryki. Ofertę turystyczną różnych regionów naszego kraju zaprezentowali przedstawiciele biur podróży, organizacji turystycznych, hoteli, ośrodków SPA, przewoźników oraz towarzystw ubezpieczeniowych. Szczególną atrakcją, z której chętnie korzystali uczniowie, była strefa multimedialna, gdzie siedząc w wygodnych fotelach, można było odbyć wirtualną podróż po Polsce. Ci, którzy preferują aktywny wypoczynek, mieli okazję spróbować swoich sił w bilardzie, futbolu amerykańskim, a także skorzystać z rad trenera fitness. To wszystko w strefie Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. Ponadto odbyły się liczne występy taneczne i muzyczne, degustacje potraw i napojów regionalnych, pokazy twórczości ludowej. Wystawcy udzielali wszystkim zainteresowanym porad i wskazówek, dotyczących wielu zagadnień z branży turystycznej, m.in. jak i gdzie spędzić niezapomniane wakacje” – czytamy w relacji z wyjazdu na targi, nadesłanej przez ZSZiO w Biłgoraju do mediów.

Podczas wyjazdu uczniowie ZSZiO w Biłgoraju mieli okazję zwiedzić Warszawę. „Nasza wizyta w Warszawie rozpoczęła się od spaceru po Starym Mieście. Idąc starówką poznawaliśmy zabytki: Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Archikatedrę Św. Jana Chrzciciela, kamienice wokół rynku oraz symbol naszej stolicy, czyli pomnik Syrenki. Następnie udaliśmy się ulicą Krakowskie Przedmieście pod Pałac Prezydencki i dalej ulicą Królewską na Plac Piłsudskiego do Grobu Nieznanego Żołnierza” – informuje biłgorajska szkoła.

targi-3

MaSzt
środa, 7 grudnia 2016
fot. nadesłane przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: