Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Piersi do zobaczenia w Kryłowie

W niedzielę, 13 sierpnia w Kryłowie (pow. hrubieszowski) i ukraińskim Krzeczowie odbędą się IX Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon Kryłów – Krecziv. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Piersi.

Kryłów w gminie Mircze, w powiecie hrubieszowskim i Krzeczów na Ukrainie, leżące po przeciwnych brzegach Bugu, będą gościć uczestników IX Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon Kryłów – Krecziv. Impreza odbędzie się w niedzielę, 13 sierpnia. Część oficjalna wydarzenia, czyli spotkanie na moście przedstawicieli władz Polski i Ukrainy, modlitwa ekumeniczna, uroczyste otwarcie, powitanie gości, okolicznościowe przemówienia i wręczenie Kangurów Kryłowskich, w tym roku zaplanowana została w Kryłowie (początek o godz. 13). – Tradycją już jest, że ta część uroczystości odbywa się naprzemiennie – raz po polskiej, raz po ukraińskiej stronie – informuje Urząd Gminy Mircze.

W centrum Kryłowa przygotowano nie lada atrakcje. Pokazy i występy rozpoczną się o godz. 15. Na scenie zaprezentują się zespoły wokalne z Ukrainy oraz zespoły lokalne Szychowianki, Moch-Band, Na granicy i Arabeska. W programie są też pokazy mody uczestników projektu Równać Szanse „Moda to nasza wielka przygoda”, konkurs wiedzy o Europejskich Dniach Dobrosąsiedztwa oraz pokaz wokalno-taneczny grupy Maraquja. Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują regionalną twórczość i kulinaria. Z kolei pochodząca z Armenii finalistka drugiej edycji programu MasterChef Diana Wołochowa poprowadzi wielkie gotowanie na gigantycznej patelni. Będą też gry i zabawy dla dzieci.

O godz. 20 wystąpi Karolina Krawczuk, a godzinę później na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, czyli zespół Piersi. Ale to nie koniec atrakcji. O godz. 22.20 odbędzie się pokaz pirotechniczny w wykonaniu grupy Efekt z Chełma.

Równolegle odbywać się będzie podobna impreza w ukraińskim Krzeczowie. Chętni będą mogli zaliczyć dwie imprezy jednocześnie. Jednak muszą pamiętać, że Ukraina nie jest członkiem Unii Europejskiej i nie należy do strefy Schengen, więc aby przekroczyć granicę mostem pontonowym, trzeba posiadać ważny paszport. Przejście będzie czynne w niedzielę, 13 sierpnia w godz. od 9 do 19. Przejście jest piesze, ale można zabrać ze sobą rower. – Niewątpliwie największą atrakcją Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa jest tymczasowe przejście graniczne po moście pontonowym na rzece Bug. Ma ono służyć zbliżeniu lokalnych społeczności rozdzielonych granicą – informuje Urząd Gminy Mircze.

MaSzt
piątek, 11 sierpnia 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: