Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Pamięci ofiar katyńskich i katastrofy smoleńskiej

W środę, 12 kwietnia odbędą się w Biłgoraju uroczystości związane z 77 rocznicą zbrodni katyńskiej i 7 rocznicą katastrofy smoleńskiej.

W listopadzie 2007 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił poprzez aklamację Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. To polskie święto obchodzone jest co roku 13 kwietnia, by oddać hołd prawie 22 tysiącom Polaków, w tym ponad 10 tysiącom oficerów wojska i policji, pomordowanych wiosną 1940 roku na mocy decyzji najwyższych władz Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

W Biłgoraju uroczystości związane z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zaplanowane zostały przez starostę biłgorajskiego Kazimierza Pateraka, burmistrza Janusza Rosłana i środowiska kombatanckie na środę, 12 kwietnia. Uroczystości nawiązywać będą także do 7 rocznicy katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, a wśród nich prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską. Zbiórka pocztów sztandarowych rozpocznie się o godz. 8.45 pod kościołem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju. O godz. 9 odbędzie się msza w intencji ofiar zbrodni katyńskiej, a także ofiar katastrofy smoleńskiej. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz pod Krzyż Katyński na cmentarz parafialny przy ul. Lubelskiej. Tam okolicznościowe wystąpienie wygłosi Adam Balicki, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Złożone zostaną także wiązanki kwiatów w imieniu wszystkich uczestników uroczystości.

MaSzt
piątek, 7 kwietnia 2017

REKLAMA

Akademia przedszkolaka

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: