Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Oddział WORD uroczyście został otwarty

W piątek, 7 kwietnia na obiektach autodromu w Biłgoraju odbyło się uroczyste otwarcie oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W ośrodku można zdawać egzaminy państwowe prawa jazdy na kategorie AM, A1, A2, A, B1 i B. Po uroczystości przeprowadzone zostały pierwsze w nowym ośrodku egzaminy teoretyczne i praktyczne.

 

Dopięliśmy swego wspólnie z panem starostą i władzami lokalnymi. To wspaniały dzień, bo możemy oficjalnie otwierać w Biłgoraju oddział terenowy WORD w Zamościu. Będą tu przeprowadzane państwowe egzaminy praktyczne na prawo jazdy oraz egzaminy teoretyczne. Władze samorządowe i społeczność lokalna byli bardzo zainteresowani otwarciem tego ośrodka w Biłgoraju, dlatego cieszę się, że w końcu się udało – powiedział podczas uroczystości otwarcia oddziału Wojewódzkiego Oddziału Ruchu Drogowego w Biłgoraju Janusz Szatkowski, dyrektor WORD w Zamościu.

Biłgorajski odział WORD działa od piątku, 7 kwietnia. Tego dnia zostały przeprowadzone pierwsze egzaminy teoretyczne i praktyczne. W ośrodku można zdawać egzaminy państwowe prawa jazdy na kategorie AM, A1, A2, A, B1 i B. Starania o utworzenie w Biłgoraju oddziału WORD czynione były od 2008 roku. – Podjął je ówczesny zarząd powiatu na czele z nieżyjącym już starostą Markiem Onyszkiewiczem. Jednak ze względów proceduralnych oddział nie mógł powstać. W 2015 roku zarząd wraz ze starostą Marianem Tokarskim, przy współpracy samorządu miasta Biłgoraj na czele z burmistrzem Januszem Rosłanem i zastępcą Michałem Decem podjęli ponowną próbę utworzenia WORD w Biłgoraju. Początkowo planowano utworzyć oddział WORD na obiektach LOK, jednak pomysł upadł ze względu na małą powierzchnię. W 2016 roku zarząd powiatu zaproponował jako miejsce WORD pomieszczenia na autodromie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju – przypomniał podczas piątkowego otwarcia WORD w Biłgoraju starosta biłgorajski Kazimierz Paterak.

Adaptację budynku autodromu na potrzeby WORD nadzorował Jerzy Buczko, dyrektor RCEZ w Biłgoraju. – Wymienione zostały podłogi, okna i drzwi, wymalowane sale. Dodatkowo odświeżono elewację. Nasza szkoła z racji kierunków kształcenia wpisuje się w działalność WORD. Uczniowie składają u nas egzaminy z przygotowania do pełnienia roli kierowcy m.in. pojazdów samochodowych – mówił dyrektor Jerzy Buczko.

W otwarciu oddziału udział wzięli m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Michał Zdun, starosta biłgorajski Kazimierz Paterak, burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, wicestarosta biłgorajski Jarosław Piskorski, zastępca burmistrza Biłgoraja Michał Dec, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju podkom. Marek Kanar, dziekan dekanatu północ diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. Jerzy Kołtun oraz przedstawiciele ZUS w Biłgoraju i dyrektorzy oddziałów WORD w Lublinie, Białej Podlaskiej i Chełmie.

MaSzt
poniedziałek, 10 kwietnia 2017
fot. dzięki uprzejmości Magdaleny Szewczuk, rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego w Biłgoraju

Akademia przedszkolaka

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: