Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Oni najpiękniej inspirowali tańcem

Prawie sto zespołów młodych tancerzy zaprezentowało swoje umiejętności w czwartej edycji ogólnopolskiego festiwalu tańca „Taneczne Inspiracje”, zorganizowanego przez stowarzyszenie „Trampolina Sukcesu” i Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju przy wsparciu Urzędu Miasta Biłgoraj i biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Impreza odbyła się w sobotę, 1 kwietnia w hali OSiR. Młodzi tancerze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach tanecznych – w tańcu współczesnym i nowoczesnym. Przedstawiamy listę nagrodzonych i wyróżnionych oraz fotoreportaż z imprezy, przygotowany przez MDK w Biłgoraju.

 

Prawie sto zespołów tanecznych z Lubelszczyzny i Podkarpacia wzięło udział w sobotę, 1 kwietnia w czwartej edycji ogólnopolskiego festiwalu tańca „Taneczne Inspiracje”, zorganizowanego przez stowarzyszenie „Trampolina Sukcesu” i Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, przy wsparciu Urzędu Miasta Biłgoraj i biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Młodzi tancerze konkurowali w trzech kategoriach wiekowych (6-9 lat, 10-13 lat i powyżej 14 lat) oraz dwóch kategoriach tanecznych (taniec współczesny i nowoczesny).

Występy oceniało jury, w skład którego weszli: Edilson Ribeiro de Lima – przewodniczący jury, od lat związany z Międzynarodowym Latem Baletowym w Lądku-Zdroju jako prowadzący technikę latino dance w festiwalu tanecznym, Teatrem Polskim we Wrocławiu i Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Dorota Wacek – nauczycielka tańca współczesnego, na co dzień związana z Teatrem Słowackiego w Krakowie, Operą Krakowską i Teatrem Słowackiego w Krakowie oraz Teatrem Witkacego w Zakopanem, oraz Krzysztof Piątkowski – aktor Teatru w Krakowie im. Juliusza Słowackiego, na stałe współpracujący z Teatrem Stu i Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie.

REKLAMA
Akademia przedszkolaka

 

Wszystkie grupy taneczne w tej kategorii wiekowej otrzymały nagrody i upominki za swoje prezentacje, zaś zespoły wyróżnione przez jury i organizatorów dostały nagrody specjalne. Swoje nagrody przyznało również jury młodzieżowe, złożone z tancerek grupy Ada, działającej w MDK w Biłgoraju. Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonał starosta biłgorajski Kazimierz Paterak, galę prowadziła Joanna Łukaszczyk, organizatorka imprez Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, a wśród gości znaleźli się m.in. wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński i zastępca burmistrza Biłgoraja Michał Dec.

 

IV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TAŃCA
„TANECZNE INSPIRACJE”

sobota, 1 kwietnia 2017 Biłgoraj (hala OSiR)

NAGRODY i WYRÓŻNIENIA

kategoria 6-9 lat

nagroda specjalna jury – zespół Mini Żabki z BDK w Lesku
nagroda specjalna jury – zespół Arabeska Mini z MDK w Lublinie
magroda burmistrza Biłgoraj Janusza Rosłana – grupa Świerszczyki z Biłgorajskiego Centrum Kultury
nagroda dyrektora OSiR w Biłgoraju Elizy Rafał – grupa Fleksi z Krasnostawskiego Domu Kultury
magroda młodzieżowego jury – zespół Mini Żabki z BDK w Lesku

kategoria 10-13 lat (taniec współczesny)

pierwsze miejsce – grupa Juniorzy Soul Dance ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance w Dębicy
drugie miejsce – zespół Kornele Juniorzy z MDK w Rzeszowie
trzecie miejsce – grupa Zygzaczek z MDK w Krasnymstawie
wyróżnienie – grupa Aada I z MDK w Biłgoraju
wyróżnienie – grupa Ballo I z MDK w Chełmie
wyróżnienie – grupa Diament z MOK w Świdniku
nagroda specjalna wójta gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego – grupa Koda z MOK w Świdniku
nagroda specjalna dyrektora MDK w Biłgoraju Renaty Sochy – grupa Lie Team z MDK w Biłgoraju
nagroda młodzieżowego jury – Scena Tańca Alipsi z Rzeszowskiego Domu Kultury Filia Biała

kategoria 10-13 lat (taniec nowoczesny)

pierwsze miejsce – zespół Kleks V z RCKP w Krośnie
drugie miejsce – grupa New Wave Two z TDK w Tomaszowie Lubelskim
trzecie miejsce – zespół taneczny Fuks z niżańskiego Centrum Kultury Sokół
wyróżnienie – grupa Smile ze Szkoły Tańca Dance Mania w Lublinie
wyróżnienie – Oskar Kurek z grupy Blue Stars z Gminnej Biblioteki Publicznej w Serokomli (powiat łukowski)
wyróżnienie – Alicja Cybulska z ZTN Fux Lucky Kids z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku
dyplom uznania od akustyków – grupa eMCe Team

kategoria powyżej 14 lat (taniec współczesny)

pierwsze miejsce – Arabeska z MDK Pod Akacją w Lublinie
drugie miejsce – grupa Kleks I z RCKP w Krośnie
trzecie miejsce – grupa Kornele z MDK w Rzeszowie
wyróżnienie – grupa Zygzak z MDK w Krasnymstawie
wyróżnienie – zespół KIK z Domu Kultury w Pysznicy
wyróżnienie – Arabeska młodzieżowa z MDK Pod Akacją w Lublinie
wyróżnienie – grupa Ada I starsza z MDK w Biłgoraju
nagroda starosty biłgorajskiego Kazimierza Pateraka – Akademia Tańca Art Dance Marta Buś z Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie
dyplom uznania od akustyków – zespół KIK z Domu Kultury w Pysznicy

kategoria powyżej 14 lat (taniec nowoczesny)

pierwsze miejsce – Akademia Tańca Art Dance Marta Buś z Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie
drugie miejsce – zespół Shadow z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie
trzecie miejsce – grupa DM I ze Szkoły Tańca Dance Mania w Lublinie
wyróżnienie – grupa tańca Bez nazwy II z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu
wyróżnienie – grupa New Wave Two z TDK w Tomaszowie Lubelskim
nagroda prezesa stowarzyszenia Trampolina Sukcesu Marcina Holko – grupa Swag Queens z GOK w Modliborzycach
nagroda młodzieżowego jury – Akademia Tańca Art Dance Marta Buś z Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie

MaSzt
poniedziałek, 10 kwietnia 2017
fot. dzięki uprzejmości pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: