Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

„Młodzieżówka” Prawa i Sprawiedliwości domaga się wyrzucenia poseł Agaty Borowiec z partii

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości nie ma wątpliwości, że partia, której przewodzi Jarosław Kaczyński, była dla Agaty Borowiec jedynie trampoliną do wyborczego sukcesu. „Młodzieżówka” PiS zarzuca jej działanie na szkodę partii oraz promowanie „prominentnych polityków SLD i PO”. Młodym z PiS nie podoba się także to, że rodzinne media Borowców szkalują posłów Sławomira Zawiślaka i Piotra Olszówkę. W marcu Forum Młodych PiS złożyło do zarządu okręgu wniosek o wykluczenie poseł Agaty Borowiec ze struktur partii. Członkowie biłgorajskiego PiS liczą na to, że w końcu ta sprawa zakończy się długo oczekiwanym finałem.

 

Na początku marca zarząd Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości złożył do władz PiS Okręgu nr 7 Chełm wniosek o wykluczenie poseł Agaty Borowiec i jej brata Józefa Borowca, radnego powiatu biłgorajskiego, z szeregów partii. „Młodzieżówka” PiS oskarża Agatę Borowiec i jej brata o działanie na szkodę partii. Młodym z PiS nie podoba się to, że rodzeństwo „wspiera biłgorajską lewicę i promuje prominentnych polityków SLD i PO, przez co bezsprzecznie narusza art. 10 statutu PiS”. Ponadto Borowcowie w rodzinnych mediach publicznie atakują posłów Sławomira Zawiślaka i Piotra Olszówkę, a także innych członków partii, m.in. Andrzeja Kozinę, radnego powiatu biłgorajskiego i przewodniczącego Forum Młodych PiS.

„Poseł Agata Borowiec oraz Radny Powiatu Biłgorajskiego Józef Borowiec działają na szkodę PiS, co zagraża realizacji celów programowych i linii politycznej naszej partii. […] Ponadto trzeba zaznaczyć, iż gazety związane z rodziną Pani Poseł tj. Gazeta Nowa Biłgorajska (współwłaścicielem jest Anna Borowiec) oraz Gazeta Zamojska (wydawca i administrator to Spółka BORMAX, a wspólnikiem jest Łukasz Borowiec – były radny rady Powiatu Biłgorajskiego wydalony z PiS oraz człowiek, który podawał Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do sądu) publicznie atakują Posłów na Sejm RP z okręgu nr 7 Chełm Pana Sławomira Zawiślaka i Pana Piotra Olszówkę oraz Radnego Rady Powiatu Biłgorajskiego. Opisane zachowania są niegodne członka PiS i naruszają postanowienia jego Statutu. W związku z powyższym należy uznać, iż zostały spełnione przesłanki do wykluczenia tych członków z szeregów PiS” – czytamy we wniosku Forum Młodych PiS o wykluczenie z szeregów partii członków Agaty Borowiec i Józefa Borowca (zachowaliśmy oryginalną pisownię).

O sprawie członkowie Forum Młodych PiS nie chcą mówić publicznie. Obawiają się zemsty Borowców, którzy bez skrupułów szkalują w swoich rodzinnych mediach każdego, z kim im nie po drodze. Ponadto, jak tłumaczą, nie chcą być oskarżani przez starszyznę o sianie zamętu w szeregach PiS i przedstawianie partii w złym świetle. Zwyczajnie się boją tego, że zostaną zaszczuci, jak Piotr Olszówka czy Andrzej Kozina na portalu „Gazeta Zamojska” (zamojska.org). – Wniosek o wykluczenie Agaty Borowiec i jej brata został złożony na początku marca, podczas spotkania organizacyjnego, dotyczącego sytuacji w biłgorajskim PiS. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Leśnego Ośrodka Edukacyjno-Szkoleniowego „Sosna” w Biłgoraju. Uczestniczyło w nim około sześćdziesięciu osób. Niestety, Borowcowie na spotkanie nie przybyli. Zresztą, oni nie przychodzą na spotkania członków PiS. Organizują własne spotkania, na których goszczą pan Aleksander Bełżek i inni członkowie SLD, a także PO. O dziwo, w poniedziałek poseł Agata Borowiec pojawiła się na spotkaniu z podsekretarzem stanu w ministerstwie środowiska Sławomirem Mazurkiem. Spotkanie organizował w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju poseł Piotr Olszówka. Byliśmy zaszokowani, że pani poseł się pojawiła, chociaż niektórzy z nas spodziewali się tego, że przyjdzie się lansować przed lokalnymi mediami – mówi nam z zastrzeżeniem anonimowości jeden z członków biłgorajskiego PiS.

Sprawa nie doczekała się jeszcze finału, choć wkrótce minie pięć miesięcy od dnia złożenia wniosku o wykluczenie Borowców z PiS. – Przewodniczący Andrzej Kozina poinformował mnie, że Forum Młodych PiS nie dostało jeszcze od zarządu okręgu pisemnej odpowiedzi na złożony wniosek. Na spotkaniach członków PiS poseł Piotr Olszówka zapewniał nas, że sprawa zachowania Borowców i działania na szkodę PiS była i nadal jest przedmiotem obrad zarządu okręgu. Niestety, media lokalne nie chcą pisać prawdy o sytuacji w biłgorajskim PiS, a zwłaszcza o działaniach Borowców – mówi nam anonimowo członek biłgorajskiego PiS.

Do tematu wrócimy w ciągu kilku najbliższych dni. Być może wtedy uda nam się przedstawić stanowisko w tej sprawie pełnomocnika okręgu, posła Sławomira Zawiślaka, a także samej poseł Agaty Borowiec.

MaSzt
wtorek, 1 sierpnia 2017

WARTO PRZECZYTAĆ TAKŻE

Czy biłgorajski PiS jest podzielony?

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: