Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Miód, malina dla miłośników disco polo – MIG zagra w Bełżcu

Zespół MIG, znany z takich przebojów, jak „Miód, malina”, „Nie ma mocnych na Mariolę”, „Dziewczyna z sąsiedniej ulicy” i „Jej dotyk”, będzie gwiazdą XI Jarmarku Świętego Wawrzyńca w Bełżcu. Podczas dwudniowej imprezy (5 i 6 lipca) zagrają także inne popularne zespoły disco polo.

 

Doroczny Jarmark Świętego Wawrzyńca w Bełżcu nawiązuje do tradycji jarmarku, który organizowany był już przed wiekami za pozwoleniem wydanym przez króla Zygmunta III Wazę w akcie lokacyjnym miejscowości z 1607 roku. Podczas jarmarku popularyzowane są ginące zawody. Celem organizacji imprezy – jak podkreślają jej organizatorzy – jest odnowienie lokalnych tradycji i zwyczajów. W jarmarku uczestniczą twórcy ludowi, Koła Gospodyń Wiejskich i zespoły śpiewacze. W programie imprezy co roku są także inne atrakcje, m.in. występy popularnych zespołów muzycznych, zwłaszcza z nurtu disco polo.

Jarmark Świętego Wawrzyńca w Bełżcu każdego roku organizowany jest na początku sierpnia. Najbliższa, jedenasta już edycja imprezy trwać będzie przez dwa dni – sobotę i niedzielę, 5 i 6 sierpnia, jak zawsze na stadionie sportowym w Bełżcu. Przewidziano pokazy tradycyjnych rzemiosł, stoiska twórców ludowych, atrakcje dla dzieci, przejażdżki kucykami i inne uciechy. Sobotnie koncerty towarzyszące jarmarkowi rozpoczną się o godz. 19. Wystąpią Extra Mocni i Niper, potem odbędzie się dyskoteka pod gołym niebem z DJ Focus, a gwiazdą wieczoru będzie Czadoman. W niedzielę od godz. 14 kolejno koncertować będą: kapela „Alternatywy 5” z Łopiennika Górnego, Don Vasyl Junior, Kalina Folk, Meffis i Tex. Potem odbędzie się dyskoteka z DJ Focus. A na koniec zaplanowany został koncert gwiazdy wieczoru, czyli zespołu MIG.

MaSzt
niedziela, 30 lipca 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: