Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Miasto ma, więc powiatowi da

Prawie 4 miliony złotych wyniesie pomoc finansowa i rzeczowa, jakiej miasto Biłgoraj udzieli powiatowi biłgorajskiemu na budowę i remonty dróg powiatowych, położonych na terenie miasta. Taką uchwałę podjęli dziś radni Biłgoraja. Decyzja radnych jest wynikiem współpracy samorządu miejskiego i powiatowego w zakresie poprawy infrastruktury drogowej.

 

Na dzisiejszej sesji radni Biłgoraja uchwałą zadecydowali o udzieleniu przez miasto pomocy finansowej i rzeczowej na budowę i remonty dróg powiatowych, położonych na terenie miasta. Na przebudowę ulic Różnówka Stawy i Batalionów Chłopskich miasto przekaże 3,5 miliona złotych (w tej kwocie uwzględniona została pomoc rzeczowa warta 3,2 miliona złotych). Środki na ten cel miasto zabezpieczyło w swoim budżecie na 2017 rok. Dotychczas miasto wydało 90 tysięcy złotych na dokumentację techniczną i 140 tysięcy złotych na wykonanie oświetlenia tych ulic. Warto dodać, że na tę inwestycję Lasy Państwowe przeznaczą 1,75 miliona złotych, a w planie dochodów miasta kwota 300 tysięcy złotych została ujęta jako udział powiatu biłgorajskiego w kosztach przebudowy ulic.

Ponadto miasto przeznaczy 200 tysięcy złotych na budowę Alei 400-lecia, na odcinku gruntowym, 100 tysięcy złotych na budowę ul. Sitarskiej, na odcinku gruntowym, na modernizację tejże ulicy, na odcinku od skrzyżowania z Aleją 400-lecia, oraz 250 tysięcy złotych na przebudowę ciągu dróg powiatowych na trasie Dąbrowica – Biłgoraj. Na zdjęciu skrzyżowanie Alei 400-lecia z ul. Sitarską.

MaSzt
środa, 19 lipca 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: