Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Liczne zmiany w kadrze Unii Hrubieszów

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Rewolucja kadrowa to może zbyt przesadzone określenie, ale na pewno obecny zespół Unii Hrubieszów diametralnie różni się od tego, który występował w rundzie wiosennej w IV lidze. Co prawda Unia straciła kilku wartościowych zawodników, ale dokonała istotnych wzmocnień. Wydaje się, że dziś trener Dariusz Herbin dysponuje lepszą drużyną niż wiosną. – Budujemy zespół na IV ligę już teraz, bo zimą trudniej będzie pozyskać zawodników, a chcemy ich zgrać. Chcemy awansować do IV ligi. To dla nas priorytet na ten sezon – mówi Wojciech Lecko, wiceprezes ds. piłki nożnej Unii.

 

Tego lata w kadrze zdegradowanej z IV ligi Unii Hrubieszów zaszły liczne zmiany. W porównaniu do rundy jesiennej, obecnie w zespole trenera Dariusza Herbina brakuje aż dziewięciu piłkarzy. Pedro Perin wyjechał do Brazylii, gdzie przechodzi rehabilitację po operacji kolana. Adrian Goch wrócił po wypożyczeniu do Hetmana Zamość. Iwan Oleksiuk odszedł do Łady 1945 Biłgoraj, Mateusz Filipczuk do Polesia Kock, Patryk Dobromilski do Gryfa Gmina Zamość, a Łukasz Mikulski zdecydował się na ponowne występy w Omedze Stary Zamość. Krystian Oleszczuk wyjechał za granicę, Łukasz Bil zrezygnował z uprawiania piłki nożnej, zaś Marcin Stepaniuk nie wznowił treningów.

Lista nabytków też jest długa. Spośród pozyskanych przez Unię piłkarzy najbogatsze CV mają 32-letni Łukasz Kamiński i młodszy o cztery lata Damian Rusiecki. Ten pierwszy jest wychowankiem klubu z Hrubieszowa, ale ostatnio występował z Hetmanie Zamość. Wcześniej grał m.in. w Motorze Lublin, Avii Świdnik i Omedze Stary Zamość. Z kolei ten drugi, to wychowanek Avii. Reprezentował ten klub przez parę ładnych lat w III lidze. Na tym szczeblu rozgrywek występował też w innych klubach, m.in. w Resovii. Obaj piłkarze znają się właśnie z Avii.

Ponadto Unia sprowadziła z Hetmana Zamość Kamila Tomczyszyna (na zdjęciu). Z Unii Białopole powrócił Ukrainiec Jewgienij Gruj, a z Andorii Mircze – Wojciech Baran i Tomasz Przeworski. Na liście zawodników pozyskanych jest też Krystian Bartoń, wychowanek Hetmanka Zamość (klub ten już nie istnieje), grający ostatnio w Turze Wrocław (klasa B). – W trakcie załatwiania jest jeszcze transfer dobrego zawodnika z Ukrainy, testowanego w naszym zespole. Budujemy drużynę na IV ligę już teraz, bo zimą trudniej będzie pozyskać zawodników. Nie zamierzamy czekać z budową zespołu na IV ligę do przyszłego lata, bo chcemy wcześniej zgrać pozyskanych piłkarzy. Będziemy walczyli o awans do IV ligi. Pierwsze miejsce w klasie okręgowej – to dla nas priorytet na ten sezon – mówi Wojciech Lecko, wiceprezes ds. piłki nożnej Unii.

Warto dodać, że do kadry pierwszego zespołu Unii włączeni zostali czterej juniorzy – Michał Blicharz, Massimo Imperato, Wiktor Kociach i Przemysław Kraszkiewicz. – Będą jeszcze występowali w zespole juniorów, trzech z nich – także w zespole juniorów młodszych, ale trenują już z pierwszym zespołem, a w miarę postępów będą powoływani do szerokiej kadry meczowej w klasie okręgowej – informuje wiceprezes Wojciech Lecko.

MaSzt
piątek, 11 sierpnia 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: