Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Kolęda wybrzmiała w Krasnobrodzie

„Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem” i wiele innych kolęd wyśpiewali mieszkańcy Krasnobrodu podczas wspólnego kolędowania w Krasnobrodzkim Domu Kultury. W niedzielę, 29 stycznia, na krasnobrodzkiej scenie wystąpili najmłodsi mieszkańcy gminy oraz ci, którzy są doświadczeni w kolędowaniu [zobacz fotoreportaż Ewy Monastyrskiej].

 

Choć dźwięk kolęd winien ucichnąć już w pierwszą niedzielę po 6 stycznia, czyli w święto Chrztu Pańskiego, to polska tradycja pozwala nam cieszyć się tym radosnym czasem aż do 2 lutego. Miłośnicy kolędowania chętnie śpiewają pieśni bożonarodzeniowe. Tak było też w niedzielę, 29 stycznia w Krasnobrodzkim Domu Kultury, gdzie mieszkańcy Krasnobrodu spotkali się, by wspólnie kolędować i oglądać przedstawienia jasełkowe. Na scenie wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież działająca w domu kultury, orkiestra, zespół ludowy Wójtowianie, a także soliści i indywidualni młodzi muzycy. – Cieszę się, że mogliśmy występować na scenie. Przedstawiliśmy jasełka, do których doskonale przygotowała nas pani Mariola Kawecka. Naszym przesłaniem było pokazanie, że zło cieszy się z naszych potknięć. Chcieliśmy też ukazać lepszą drogę do nieba – powiedziała Marta Szykuła, uczennica gimnazjum i młoda aktorka.

Przedstawienia były niecodzienne, ponieważ nie zawsze w ich centrum była Święta Rodzina. Najmłodsi zaprezentowali jasełka, podczas których wykonali pastorałki w języku angielskim. Soliści uczący się w szkole muzycznej chętnie zaprezentowali efekty swojej pracy, jednak najbardziej jednoczącym momentem było wspólne kolędowanie wszystkich widzów podczas przerw pomiędzy występami. – Bardzo lubię śpiewać i kolędować. To piękna tradycja, którą warto podtrzymywać – stwierdziła uczennica krasnobrodzkiego gimnazjum Gabrysia Dobek, która uświetniła jasełka swoim śpiewem. – Cieszę się, że nasze dzieci mogły śpiewać na chwałę Pana – dodała Lucyna Ujma, mieszkanka Krasnobrodu.

EMka
poniedziałek, 30 grudnia 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: