Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Już tylko miesiąc do Cieszanów Rock Festiwal 2017

Dokładnie za miesiąc, czyli 17 sierpnia rozpocznie się tegoroczna, ósma edycja Cieszanów Rock Festiwal. Impreza trwać będzie cztery dni w amfiteatrze Przygranicznego Centrum Kultury i Sportu „Wędrowiec” w Cieszanowie. Organizatorzy poinformowali o kolejnych gwiazdach, które zagrają na festiwalowej scenie w Cieszanowie. Największą będzie z pewnością szwedzki zespół Therion.

 

Szwedzka gwiazda symfonicznego metalu – Therion (na zdjęciu głównym), a także zespoły Riverside, Jinjer (na zdjęciu pod tekstem), Romantycy Lekkich Obyczajów oraz Zwłoki to kolejni wykonawcy, którzy wystąpią na scenie tegorocznego Cieszanów Rock Festiwal. Wcześniej swój udział w imprezie potwierdziły m.in. Pidżama Porno, Jelonek, Voo Voo, Waglewski Fisz Emade, Fisz Emade Tworzywo, Organek, Koniec Świata, Happysad, Ga-Ga/Zielone Żabki, Podwórkowi Chuligani, Bednarek, Kobranocka, The Bartenders, Kabanos oraz Corruption.

„Therion – znana na całym świecie szwedzka legenda metalu symfonicznego, to najmocniejszy punkt tegorocznego programu CRF. To ona wytyczyła szlak i stała się inspiracją dla takich zespołów jak Nigthwish, Within Temptation czy Epica. Jej znakiem rozpoznawczym są operowe damskie wokale. Aktualnie z zespołem nagrywa i koncertuje sopranistka Chiara Malvestiti oraz wokalistka Linnea Vikstroem. Zespół, któremu w tym roku stuknie 30 lat na scenie, ma na swoim koncie 15 albumów, a także bardzo duże i oddane grono fanów w Polsce. Therion zagra na Cieszanów Rock Festiwal 2017 trzeciego dnia imprezy, 19 sierpnia. Tego dnia na cieszanowskiej scenie zagra również zespół Riverside, nasz produkt eksportowy w kategorii rocka progresywnego. Ich albumy zajmują topowe miejsca OLIS-u, listy najlepiej sprzedających się w Polsce płyt. Na podkarpackiej imprezie nie zabraknie również reprezentantów mocnego grania zza naszej wschodniej granicy – grupy Jinjer. To ukraińska petarda, z żeńskim wokalem, grająca muzykę z pogranicza progresywnego metalcore’a i groove metalu z domieszką funku, reggae i jazzu. W 2013 roku zespół został uznany za najlepszy zespół metalowy na Ukrainie. Do składu imprezy dołącza także Grupa Romantycy Lekkich Obyczajów, duet Damiana Lange i Adama Millera spod znaku alternatywnego popu, punkowa załoga Zwłoki, biłgorajski Shame Yourself oraz laureaci Przeglądów CRF 2016: Frostbite, Merkfolk i MoshMachine” – informuje w kolejnym komunikacie prasowym Artur Tylmanowski, menedżer artystyczny Cieszanów Rock Festiwal.

Ósma edycja Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się od 17 do 20 sierpnia w amfiteatrze Przygranicznego Centrum Kultury i Sportu „Wędrowiec” w Cieszanowie. Organizatorzy festiwalu, czyli Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, zaplanowali trzy odrębne konkursy na Scenie Alternatywnej – podkarpacki, ogólnopolski i międzynarodowy. Finaliści poszczególnych konkursów przeglądu zostaną wyłonieni podczas jednoetapowych eliminacji. Finały owych konkursów odbędą się podczas festiwalu w trzy kolejne dni, od 18 do 20 sierpnia. W internecie prowadzona sprzedaż karnetów i biletów.

MaSzt
poniedziałek, 17 lipca 2017
fot. nadesłane przez Artura Tylmanowskiego

Jinjer

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: