Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Józefów przygotowuje się do Festiwalu Kultury Ekologicznej

Tegoroczny Festiwal Kultury Ekologocznej w Józefowie zaplanowany został na 19 i 20 sierpnia (sobota, niedziela). Znamy już wstępny program tej dwudniowej imprezy. Koncertować będą m.in. Lili, MeGustar, Lubelska Federacja Bardów i Zła Wola. A niewątpliwie największą gwiazdą festiwalu będzie kultowy zespół TSA. Portal „Echa Roztocza” (echaroztocza.pl) został jednym z patronów medialnych festiwalu.

 

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie oraz Urząd Miejski w Józefowie i Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Podaj Dłoń” w Józefowie przygotowują się do organizacji dwudziestej piątej edycji Festiwalu Kultury Ekologicznej. Impreza odbędzie się 19 i 20 sierpnia w Józefowie. Na sobotę zaplanowany został rajd pieszy trasą nordic walking (start o godz. 11). Otwarcie festiwalu nastąpi o godz. 18.30. Po przesłuchaniach konkursowych wystąpią zespoły disco polo – Lili i MeGustar. Później przewidziana jest dyskoteka „pod gwiazdami”.

Niedzielne atrakcje rozpoczną się od turnieju piłkarskiego o Puchar Burmistrza Józefowa. Zmagania o trofeum Romana Dziury prowadzone będą od godz. 13 na orliku. Dwie godziny później rozpoczną się występy. Kolejno przewidziano koncerty laureatów XV Festiwalu Piosenki Dziecięcej o Józefowskiego Słowika oraz Harmonii Folk z Łukowej i Józefowa, kapeli Rzemyki i jej gości, Lubelskiej Federacji Bardów, zespołu Zła Wola i głównej gwiazdy festiwalu, czyli kultowego TSA. Między występami ogłoszony zostanie werdykt jury konkursu piosenki. Laureaci będą także koncertować. A imprezę zakończy dyskoteka w plenerze.

W trakcie festiwalu Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Józefów będą prezentowały zdrową żywność, a swój dorobek przedstawią lokalni twórcy ludowi. W planach jest także wystawa rękodzieła podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz stowarzyszeń z terenu gminy Józefów. Ponadto przewidziano poplenerową wystawę malarstwa.

MaSzt
czwartek, 13 lipca 2017
fot. Ewa Monastyrska

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z UBIEGŁOROCZNEJ IMPREZY W JÓZEFOWIE

Piosenka ekologiczna to nie piosenka o lasach

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: