Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Halowy Mundial Dziecięcy 2017 w drugiej odsłonie

POD PATRONATEM „ECH ROZTOCZA”. W sobotę, 4 marca w hali sportowej Liceum Ogólnokształacącego im. ONZ w Biłgoraju rozegrany został drugi w tym roku Halowy Mundial Dziecięcy 2017. Tym razem rywalizowali młodzi piłkarze urodzeni w 2010 roku i młodsi. Ponownie wystartowało siedem zespołów, w tym dwa z organizującej turniej Akademii Piłkarskiej „Gol” w Biłgoraju. Klasyfikacja nie była prowadzona. Gdyby jednak uwzględnić zdobyte punkty i bramki, to pierwsze miejsce zajęłaby drużyna gospodarzy zawodów, prowadzona przez prezes Grażynę Kargol i trenera Michała Furlepę.

 

Rozwój umiejętności piłkarskich dzieci, integracja środowiska piłkarskiego, krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, dbanie o podnoszenie zdrowotności dzieci, uczenie szacunku dla osób i zespołów w trakcie rywalizacji sportowej oraz nagrodzenie wszystkich uczestników turnieju – takie cele przyświecały organizacji przez Akademię Piłkarską „Gol” w Biłgoraju dwóch edycji Halowego Mundialu Dziecięcego 2017. Zawody rozegrane zostały w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. W sobotę, 18 lutego rywalizowali młodzi piłkarze z rocznika 2009 i młodsi, zaś dwa tygodnie później (4 marca) spotkały się zespoły dzieci urodzonych w 2010 roku i młodszych. Patronat medialny nad mundialem sprawował portal internetowy „Echa Roztocza”.

REKLAMA

baner stopka

 

W drugiej edycji halowego mundialu uczestniczyło siedem zespołów. Dwie drużyny wystawiła Akademia Piłkarska „Gol” w Biłgoraju, a po jednej Akademia Młodego Piłkarza w Narolu, Akademia Piłkarska „Arena” w Krasnobrodzie, Akademia Piłkarska „Soccer Kids” w Tomaszowie Lubelskim, Football Academy w Zamościu i Tanew Harasiuki. Oficjalnie nikt nie liczył zdobytych punktów i bramek, a wszyscy uczestnicy sportowej zabawy otrzymali takie same puchary, medale i nagrody rzeczowe. Nieoficjalnie pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy z Akademii Piłkarskiej „Gol”, którą opiekował się dobrze wykwalifikowany trener Michał Furlepa, wspierany przez doświadczonego pedagoga z wykształceniem w wychowywaniu przedszkolnym, prowadzącą od przeszło 10 lat przedszkole Grażynę Kargol. – W pierwszym mundialu nasz bramkarz nie puścił ani jednego gola, a w obu turniejach nasi zawodnicy jako pierwsi zdobyli bramkę – cieszy się Grażyna Kargol, prezes stowarzyszenia Akademia Piłkarska „Gol” w Biłgoraju.

Oba turnieje zostały wsparte finansowo przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju oraz „Akademię Przedszkolaka. Publiczne Przedszkole Językowe” w Biłgoraju. Sponsorami byli też rodzice dzieci z Akademii Piłkarskiej „Gol”, którzy przygotowali dla uczestników rywalizacji, trenerów i towarzyszącym im gościom poczęstunek, a także zapewnili gorące i zimne napoje. Każdy zespół dostał pamiątkowy puchar, a wszyscy młodzi piłkarze – okolicznościowe medale. Ponadto Grażyna Kargol ufundowała dla szkoleniowców książki „Łada Biłgoraj 1945-2015. 70-lecie klubu sportowego z Biłgoraja”. Z kolei Wydawnctwo „Izamarka” przekazało dla trenerów albumy „Piłkarska Zamojszczyzna”.

MaSzt
środa, 8 marca 2017
fot. Dariusz Buczek

REKLAMA

baner iza

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: