Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Gryf Gmina Zamość – Victoria Łukowa Chmielek 0:1 (0:0). Wygrał zespół bardziej doświadczony

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Król strzelców poprzedniego sezonu Mateusz Staroń zdobył na boisku w Zawadzie bramkę, która dała Victorii Łukowa Chmielek najniższe z możliwych zwycięstwo nad Gryfem Gmina Zamość. Wygrana jednego z czołowych zespołów „okręgówki” nad beniaminkiem byłaby zapewne wyższa, gdyby nie dobra postawa w bramce gospodarzy Patryka Dobromilskiego. – Staraliśmy się, jak tylko mogliśmy, ale mądrze grający, doświadczony rywal na niewiele nam pozwolił – mówi Tomasz Goździuk, piłkarz i dyrektor sportowy Gryfa.

Gryf Gmina Zamość przegrał z Victorią Łukowa Chmielek 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola dla Victorii strzelił w 51 minucie Mateusz Staroń. Król strzelców poprzedniego sezonu pokonał Patryka Dobromilskiego w sytuacji „jeden na jednego”. Napastnik Victorii „położył” bramkarza Gryfa na murawie, minął go, a następnie posłał piłkę do pustej bramki. Victoria miała szansę na wyższe zwycięstwo, ale na przeszkodzie stanął właśnie Patryk Dobromilski, który dziś był bardzo dobrze dysponowany. – Staraliśmy się, jak tylko mogliśmy, ale mądrze grający, doświadczony rywal na niewiele nam pozwolił. Ambitnie dążyliśmy do poprawienia wyniku. Nie powiem, że zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale jeden punkt był w naszym zasięgu – mówi Tomasz Goździuk (na zdjęciu), piłkarz i dyrektor sportowy Gryfa.

Zespół z gminy Zamość próbował zaatakować rywala już od pierwszych minut, ale mocy starczyło mu tylko na kwadrans. Miał nawet w tym krótkim okresie swojej przewagi dwie wyborne okazje do objęcia prowadzenia. W sytuacji sam na sam z Januszem Hyzem najpierw znalazł się Patryk Gromek, a potem Kacper Cebula. Ten pierwszy starał się przelobować bramkarza Victorii, ale nie trafił w bramkę. Drugi strzelał z ostrego kąta, a Janusz Hyz nie dał się pokonać. – Potem do głosu doszli goście. Uzyskali przewagę. Dłużej niż my utrzymywali się przy piłce. Górowali nad nami nie tylko doświadczeniem, ale także warunkami fizycznymi. Brylowali zwłaszcza podczas rozgrywania stałych fragmentów gry. Rywale dobrze operowali piłką zwłaszcza na środku pola. My zaś w tym długim okresie przewagi Victorii nie zdołaliśmy wypracować ani jednej sytuacji podbramkowej. Oddaliśmy tylko dwa groźne strzały – komentuje Tomasz Goździuk z Gryfa.

Victoria poradziła sobie z beniaminkiem, chociaż – jak podkreśla Mateusz Staroń – występowała w Zawadzie, w mocno osłabionym składzie. – Brakowało kilku zawodników z podstawowego składu, m.in. Mateusza Wróbla, Łukasza Fidlera, Jacka Kulpy i Tomasza Stelmacha. Mamy nadzieję, że niedługo nasza sytuacja kadrowa się poprawi. Może dołączy do nas Łukasz Mokrzycki z LKS Brzyska Wola, testowany niedawno przez Grom Różaniec – mówi napastnik Victorii. A jak Mateusz Staroń ocenia przebieg spotkania? – Na początku meczu cofnęliśmy się, by dać się wyszumieć rywalom. Pierwsza połowa upłynęła ze wskazaniem na Gryf, my na początku meczu mieliśmy problemy z wyprowadzeniem piłki, ale później udało nam się stworzyć kilka sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie to my dominowaliśmy na boisku. Piłkarze z gminy Zamość ambitnie walczyli, ale zabrakło im kondycji, doświadczenia i ligowego ogrania. Ale nie jest to słaba drużyna. Na swoim boisku niejednemu rywalowi odbierze punkty – twierdzi Mateusz Staroń.

Gryf Gmina Zamość – Victoria Łukowa Chmielek 0:1 (0:0)