Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Echa trzeciej kolejki rozgrywek lubelskiej IV ligi

LUBELSKA IV LIGA. Po trzech seriach meczów tylko prowadząca w tabeli Stal Kraśnik ma na koncie komplet dziewięciu punktów. W niedzielę zespół z Kraśnika wygrał na własnym stadionie z Włodawianką aż 8:1 (3:0). Na drugim miejscu jest nasz Hetman Zamość. Piłkarze z Zamościa przewodzą stawce czterech zespołów, które zdobyły po siedem punktów. W sobotę podopieczni trenera Marka Motyki z trudem uporali się z Victorią Żmudź. Po męczarniach wygrali 2:1 (1:1). Stracili kuriozalną bramkę, a zwycięskiego gola strzelili dopiero w 90 minucie.

Hetman Zamość wciąż nie radzi sobie z presją własnego boiska i rolą faworyta. W pierwszej kolejce zdobyli zaledwie jeden punkt w meczu z Powiślakiem Końskowola, teraz o mały włos uniknęli wpadki w spotkaniu z Victorią Żmudź. Wygrali 2:1 (1:1), a zwycięską bramkę zdobyli dopiero w 90 minucie, po istnych męczarniach. Gola decydującego o wygranej Hetmana strzelił Michał Paluch, a asystował mu przy tym rezerwowy Piotr Stefański. Sobotni mecz w Zamościu rozpoczął się zgodnie z planem. W 11 minucie Damian Kupisz (na zdjęciu, z lewej) zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie. Zamościanie długo nie cieszyli się z prowadzenia. Dziesięć minut później Victoria wyrównała w kuriozalnych okolicznościach. Bramkarz Hetmana Jacek Troshupa zamierzał wznowić grę z rzutu wolnego, bo rywale byli na spalonym. Tyle tylko, że sędzia nie przerwał akcji. Nieświadomy tego Jacek Troshupa położył piłkę przed sobą, by ją zagrać z wolnego. Ubiegł go jednak Tomasz Pogorzelec i strzelił gola do pustej bramki. Zwycięzców się nie sądzi, a jednak z Zamościa płynął niepokojące głosy. Że Hetman nie przekonuje swoją grą, a piłkarze nie odczuwają z niej radości, jakby czuli nad sobą bat awansu do III ligi. A może zwyczajnie zamojski zespół, przebudowany tego lata, potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wejść na właściwy rytm gry?

Hetman Zamość – Victoria Żmudź 2:1 (1:1)

sobota, 19 sierpnia 2017 Zamość

SKŁAD HETMANA Jacek Troshupa – Przemysław Kanarek (84 Bartłomiej Gąska), Jakub Bednara, Przemysław Żmuda, Dawid Daszkiewicz – Szymon Solecki, Łukasz Mietlicki (62 Światosław Lawruk), Rafał Kycko (83 Michał Luterek) – Damian Kupisz (90 czerwona kartka), Michał Paluch, Rafał Turczyn (56 Piotr Stefański)
TRENER Marek Motyka

GOLE 1:0 Damian Kupisz 11, 1:1 Tomasz Pogorzelec 21, 2:1 Michał Paluch 90
ŻÓŁTE KARTKI Dawid Daszkiewicz, Jakub Bednara (Hetman)
CZERWONE KARTKI Damian Kupisz (Hetman) – w 90 minucie za niesportowe zachowanie, Szczepan Sawa (Victoria) – w 90 minucie za niesportowe zachowanie
SĘDZIOWAŁ Sylwester Wuczko (Lublin)

POZOSTAŁE WYNIKI MECZÓW TRZECIEJ KOLEJKI ROZGRYWEK LUBELSKIEJ IV LIGI

sobota, 19 sierpnia 2017

Sokół Adamów – Kłos Gmina Chełm 3:3 (2:1)
GOLE 0:1 Łukasz Drzewicki 5, 1:1 Damian Zdunek 38, 2:1 Karol Borkowski 45, 2:2 Tomasz Janas 79, 2:3 Alan Chmiel 68, 3:3 Michał Łukasik 80

niedziela, 20 sierpnia 2017

Stal Kraśnik – Włodawianka Włodawa 8:1 (3:0)
GOLE 1:0 Filip Drozd 1, 2:0 Rafał Król 20, 3:0 Arkadiusz Maj 36, 4:0 Rafał Król 58 (z karnego), 4:1 Paweł Soroka 63, 5:1 Arkadiusz Maj 68, 6:1 Arkadiusz Maj 69, 7:1 Rafał Król 71, 8:1 Dawid Szczuka 85

Górnik II Łęczna – Eko Różanka 2:0 (1:0)
1:0 Jakub Jaroszyński 42, 2:0 Łukasz Tymiński 85 (z karnego)
CZERWONA KARTKA Władysław Magdysz (Eko) – w 65 minucie za drugą żółtą

Roztocze Szczebrzeszyn – Powiślak Końskowola 0:2 (0:0)
GOLE 0:1 Patryk Grzegorczyk 47 (z karnego), 0:2 Damian Kopeć 71

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Kryształ Werbkowice 2:2 (0:1)
GOLE 0:1 Łukasz Bartoszyk 3 (samobójczy), 1:1 Ireneusz Baran 61, 1:2 Stanisław Rybka 70, 2:2 Wojciech Gęborys 72
CZERWONA KARTKA Bartłomiej Reszczyński (Kryształ) – w 45 minucie za drugą żółtą

Lewart Lubartów – Lublinianka Lublin 1:1 (0:1)
GOLE 0:1 Wiktor Bogusz 45, 1:1 Michał Zuber 66
CZERWONA KARTKA Artur Szkutnik (Lewart) – w 54 minucie za drugą żółtą

Łada 1945 Biłgoraj – MKS Ryki 4:0 (0:0)
GOLE 1:0 Karol Misiarz 67, 2:0 Paweł Nawrocki 74, 3:0 Jurij Perin 81, 4:0 Jurij Perin 85