Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

„Echa Roztocza” zapraszają do Krasnobrodu na Roztoczańską Majówkę

POD PATRONATEM MEDIALNYM „ECH ROZTOCZA”. Koncerty zespołów Janki, Camasutra i Lili, dyskoteka do północy, zabawy dla dzieci i konkursy rodzinne, pokaz zumby, spławikowe zawody wędkarskie nad krasnobrodzkim zalewem, rajd rowerowy, wyprawa nordic walking, wernisaż zegarów oraz uroczystości religijne i patriotyczne, związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja – tak w ogólnym zarysie wygląda program XIV Majówki Roztoczańskiej, zaplanowanej w Krasnobrodzie od 29 kwietnia do 3 maja. W imieniu organizatorów, czyli burmistrza Kazimierza Misztala i Krasnobrodzkiego Domu Kultury, zapraszamy na majówkę do Serca Roztocza jako jeden z patronów medialnych.

 

Od 29 kwietnia (sobota) do 3 maja (środa) trwać będzie w Krasnobrodzie XIV Majówka Roztoczańska. Organizatorzy, czyli burmistrz Kazimierz Misztal i Krasnobrodzki Dom Kultury, przygotowali na te dni szereg atrakcji dla mieszkańców Krasnobrodu, najbliższej okolicy oraz turystów, którzy w tym czasie będą mieli ochotę odwiedzić Serce Roztocza. Portal internetowy „Echa Roztocza” (echaroztocza.pl) został jednym z patronów medialnych majówki, dlatego w naszym serwisie będziemy publikowali szczegółowe informacje na temat planowanych w Krasnobrodzie imprez, a także zamieścimy relacje i fotoreportaże z poszczególnych punktów majówki.

Pierwszy dzień XIV Roztoczańskiej Majówki należał będzie do wędkarzy. Na sobotę, 29 kwietnia zaplanowane został spławikowe zawody wędkarskie o mistrzostwo Krasnobrodzkiego Towarzystwa Wędkarskiego. Chętni do wzięcia udziału w zawodach powinni się stawić na zbiórce o godz. 5.30, nad zalewem w Krasnobrodzie od strony stadionu tamtejszego klubu sportowego Igros. Zawody rozpoczną się o godz. 6. Organizatorzy przewidzieli dla najlepszych nagrody i puchary Krasnobrodzkiego Towarzystwa Wędkarskiego.

W niedzielę szykuje się szereg atrakcji rekreacyjnych i muzycznych na placu w sąsiedztwie zalewu, od strony ulicy Patryzantów. Od godz. 16 do 17.30 prowadzone będą zabawy dla dzieci i konkursy rodzinne. W programie jest m.in. konkurs rodzinny o tematyce związanej z Lokalną Strategią Rozwoju oraz obszarem Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Roztocze”. W tym czasie przewidziano też pokaz zumby i fitness pod kierownictwem instruktorki Beaty Kulczyńskiej. Od godz. 18.30 na scenie kolejno zagrają zespoły Janki, Camasutra i Lili, a o godz. 22 rozpocznie się dwugodzinna dyskoteka pod gwiazdami.

W poniedziałek na trasę wyruszą miłośnicy jazdy na rowerze i marszów nordic walking. Rodzinny Rajd Rowerowy i Rajd Nordic Walking rozpoczną się o godz. 15. Zbiórkę uczestników i start zaplanowany został na Placu Siekluckiego. Wszyscy „rajdowicze” spotkają się o godz. 17 na ognisku w Dolinie Świętego Rocha. Z kolei we wtorek o godz. 17 w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy zegarów. – Swoją kolekcję zegarów stojących i wiszących oraz zegarków noszonych na ręce zaprezentuje Dariusz Polanowski, który mieszka w Warszawie, ale jest związany z Krasnobrodem – informuje Mariola Czapla, dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury.

Środa, 3 maja w Krasnobrodzie upłynie w poważniejszym nastroju. Na godz. 9 zaplanowano bowiem uroczystości religijne i patriotyczne, związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Święto rozpocznie się uroczystą mszą w intencji Ojczyzny, w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie. Nabożeństwo poprzedzi program patriotyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Podstawowych im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Krasnobrodzie. Po mszy nastąpi przemarsz uczestników pod Pomnik Konstytucji 3 Maja. Tam złożone zostaną wiązanki, a okolicznościowe przemówienie wygłosi burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal.

MaSzt
wtorek, 11 kwietnia 2017

REKLAMA

Akademia przedszkolaka

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: