Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Echa meczu Olendra z Pogonią. Dwaj klubowi działacze zostali wyrzuceni ze strefy technicznej

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Mecz Olendra Sól z Pogonią 96 Łaszczówka był interesujący, ale także emocjonujący. Nerwów na wodzy nie utrzymali dwaj klubowi działacze, za co zostali przez sędziego Bartosza Kapłona z Zamościa wyproszeni ze strefy technicznej i odesłani na trybunę stadionu w Soli. Kiedyś spośród przedstawicieli Olendra najczęściej karany w ten sposób był Michał Furlepa. Co szkoleniowiec piłkarzy z Soli sądzi o pracy arbitrów?

 

Dzisiejszy mecz Olendra Sól z Pogonią 96 Łaszczówka trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Piłkarze obu zespołów podjęli walkę, nie oszczędzając kości, zwłaszcza rywali. Chyba najbardziej poobijany po meczu był Piotr Kmieć z Olendra. To właśnie jego najczęściej faulowali piłkarze Pogoni. Nic dziwnego, że podczas tak zaciętej potyczki emocje udzielały się także osobom, przebywającym na ławkach rezerwowych i w strefach technicznych. Kilka razy poleciały stamtąd epitety i wulgaryzmy. W efekcie zamojski sędzia Bartosz Kapłon wyprosił na trybunę stadionu w Soli wiceprezesa Pogoni Waldemara Kuksa i kierownika Olendra Mateusza Burego. Oba zdarzenia arbiter skrupulatnie opisał w załączniku do protokołu z zawodów.

Kiedyś spośród przedstawicieli klubu z Soli najczęściej wyrzucany z ławki rezerwowych był trener Michał Furlepa. Teraz jednak szkoleniowiec zachowuje się przykładnie, a pracę sędziów ocenia pozytywnie. Rzadko pokrzykuje z uwagami pod adresem „sprawiedliwych”, a jeśli już go słychać, to przeważnie tylko wtedy, gdy przekazuje wskazówki swoim podopiecznym. – W ostatnich latach poziom sędziowania poszedł w górę. Kiedyś naprawdę mieliśmy powody do narzekania, teraz widać znaczną poprawę jakości pracy arbitrów. Na pochwałę zasługują wszyscy sędziowie, którzy prowadzili nasze cztery mecze w rundzie wiosennej. Żaden z nich nie wypaczył wyniku, ani nawet nie popełnił rażących błędów – mówi trener Michał Furlepa.

MaSzt
środa, 12 kwietnia 2017

REKLAMA

akademia GOL

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: