Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Dziewiętnasta kolejka rozgrywek w „okręgówce” zacznie się już jutro

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Jeszcze nie opadł kurz po potyczkach, które odbyły się w ramach osiemnastej kolejki, a już nadchodzi czas na następne. Jutro rozpocznie się dziewiętnasta seria spotkań. W jedynym zaplanowanym na ten dzień meczu Olender Sól zagra na własnym stadionie z Pogonią 96 Łaszczówka. Pozostałe spotkania zaplanowane zostały na Wielką Sobotę. Mecz kolejki? To najwyraźniej derby powiatu tomaszowskiego, czyli potyczka prowadzącej w tabeli Huczwy Tyszowce z Koroną, z oddalonego o 13 km Łaszczowa.

 

Osiemnasta kolejka rozgrywek zamojskiej klasy okręgowej nie przyniosła sensacyjnych rozstrzygnięć, jednak z pewnością emocji nie brakowało. Pierwsze miejsce w tabeli, dzięki minimalnej wygranej w Długim Kącie nad Cosmosem Józefów, zachowała Huczwa Tyszowce. Zwycięską bramkę zdobył strzałem głową w 38 minucie Stanisław Anioł – jeden z wielu piłkarzy Huczwy, którzy zdobyli doświadczenie w Tomasovii Tomaszów Lubelski, na boiskach III i IV ligi. Kiedy piłkarze lidera wchodzili na stadion w Długim Kącie, można było się odnieść wrażenie, że na mecz przyjechała właśnie Tomasovia. Kamil Droździel, Stanisław Anioł, Piotr Waśkiewicz, Piotr Orzechowski, Norbert Raczkiewicz, Tomasz Raczkiewicz, Tomasz Walentyn i paru innych piłkarzy, związanych swego czasu z tomaszowskim klubem, a do tego kilku zdolnych wychowanków Huczwy – to całkiem niezła ekipa, jak na realia „okręgówki”.

Można polemizować, czy ta liga, to stosowne miejsce dla takich piłkarzy, jak Norbert Raczkiewicz, którzy z powodzeniem mogliby jeszcze grać na co najmniej czwartoligowych boiskach. Z drugiej jednak strony trzeba docenić postawę tych zawodników. Mają już swoje plany zawodowe, niezwiązane z piłką nożną. Zdają sobie sprawę z tego, że boiskowe występy nie zapewnią im na dłuższą metę „chleba i konfitur do tego chleba”, a jednak nie zawieszają definitywnie butów na kołku. Dzięki temu wnoszą do „okręgówki” wiele jakości i kolorytu, a zdolna młodzież ma się od kogo uczyć. W najbliższą sobotę przed Huczwą iście tomaszowskie derby z Koroną Łaszczów, także mającą w swoich szeregach kilku ogranych w Tomasovii zawodników, jak Bartosz Stefanik, Przemysław Wawryca, Sebastian Brytan, Paweł Chwała, czy Jan Oznański. Z pewnością będzie ciekawie. Spotkanie, które śmiało można określić mianem „meczu kolejki”, rozpocznie się w Tyszowcach o godz. 13.

REKLAMA

Akademia przedszkolaka

 

Naszpikowane piłkarzami z Zamościa Roztocze Szczebrzeszyn traci do prowadzącej w tabeli Huczwy tylko trzy punkty. W sobotę podopieczni trenera Jarosława Czarnieckiego zagrają na wyjeździe z Orionem Dereźnia. W osiemnastej kolejce męczyli się z inną drużyną z gminy Biłgoraj, Olendrem Sól, ale wygrali w niezwykle emocjonujących okolicznościach, po bramce zdobytej w 90 minucie przez Światosława Lawruka bezpośrednio z rzutu rożnego, z pomocą solskiego bramkarza Adama Wocha. Jak wypadną na specyficznym boisku w Dereźni Solskiej, które z pewnością będzie sprzyjało gospodarzom?

Pięć punktów mniej niż Roztocze mają Grom Różaniec i Omega Stary Zamość, które – w przeciwieństwie do dwóch czołowych zespołów – bazują na własnych wychowankach, a za to należy ich tylko chwalić, bez względu na osiągane wyniki, nierzadko niewspółmierne do ambicji i oczekiwań klubowych działaczy i trenerów. W sobotę łatwiejszą przeprawę będzie miał Grom, który zagra na własnym stadionie z będącym w niezbyt dobrej formie Sokołem Zwierzyniec. Z kolei Omega uda się do Miączyna na mecz z tamtejszą Olimpią. Warto podkreślić, że ciekawa jest nie tylko walka o awans, lecz także o uratowanie się przed spadkiem do klasy A. Różnice punktowe między zespołami w dolnej połowie tabeli są niewielkie. Los żadnego zespołu jeszcze nie został przesądzony. Na tę chwilę aż osiem zespołów walczy o prawo do gry w „okręgówce”, w następnym sezonie, ale nawet siódma w tabeli Korona i szósty Sokół muszą zachować czujność i zdobyć jeszcze trochę punktów, by zaznać spokoju. Wszystkie zespoły mają zatem o co grać. To wszystko sprawia, że zamojska klasa okręgowa jest w tym sezonie interesująca, jak rzadko kiedy.

 

PROGRAM DZIEWIĘTNASTEJ KOLEJKI ROZGRYWEK ZAMOJSKIEJ KLASY OKRĘGOWEJ

środa, 12 kwietnia 2017

Olender Sól – Pogoń 96 Łaszczówka (godz. 16)

sobota, 15 kwietnia 2017

Olimpia Miączyn – Omega Stary Zamość (godz. 11)
Victoria Łukowa Chmielek – Cosmos Józefów (godz. 13, w Łukowej)
Huczwa Tyszowce – Korona Łaszczów (godz. 13)
Grom Różaniec – Sokół Zwierzyniec (godz. 13)
Orion Dereźnia – Roztocze Szczebrzeszyn (godz. 13, w Dereźni Solskiej)
Igros Krasnobród – Włókniarz Frampol (godz. 15)
Potok Sitno – Sparta Wożuczyn (godz. 13)

SYTUACJA W TABELI PO OSIEMNASTU KOLEJKACH

1. Huczwa Tyszowce (43 punkty)
2. Roztocze Szczebrzeszyn (40)
3. Grom Różaniec (35)
4. Omega Stary Zamość (35)
5. Victoria Łukowa Chmielek (32)
6. Sokół Zwierzyniec (30)
7. Korona Łaszczów (28)
8. Orion Dereźnia (25)
9. Włókniarz Frampol (24)
10. Igros Krasnobród (20)
11. Olender Sól (18)
12. Potok Sitno (17)
13. Cosmos Józefów (16)
14. Sparta Wożuczyn (16)
15. Olimpia Miączyn (15)
16. Pogoń 96 Łaszczówka (14)

DWUDZIESTA KOLEJKA

22, 23 kwietnia 2017 (sobota, niedziela)

Omega Stary Zamość – Potok Sitno
Sparta Wożuczyn – Igros Krasnobród
Włókniarz Frampol – Olender Sól
Pogoń 96 Łaszczówka – Orion Dereźnia
Roztocze Szczebrzeszyn – Grom Różaniec
Sokół Zwierzyniec – Huczwa Tyszowce
Korona Łaszczów – Victoria Łukowa Chmielek
Cosmos Józefów – Olimpia Miączyn

MaSzt
wtorek, 11 kwietnia 2017

REKLAMA

akademia GOL

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: