Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Zamość

Jest praca w Polsce, jest praca w Niemczech

Mamy dobrą wiadomość dla osób poszukujących zatrudnienia. Są wolne etaty. Jest ich długa lista. Pracę można dostać na Zamojszczyźnie, są też liczne oferty z Niemiec. O wolnych posadach Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu poinformował w komunikacie prasowym, który właśnie trafił do mediów.

czytaj więcej

Zamość

Sławomir Zawiślak wygrał walkowerem

Wybory prezesa okręgu nr 7 Prawa i Sprawiedliwości przebiegły zgodnie z przewidywaniami. Wygrał zamojski poseł Sławomir Zawiślak, który był jedynym kandydatem. Przed zjazdem działaczy chełmsko-zamojskiego okręgu PiS mówiło się, że o funkcję prezesa ubiegać się będzie posłanka Beata Mazurek z Chełma. Ostatecznie Sławomir Zawiślak nie miał konkurentów.

czytaj więcej

Zamość

W „Szkole Życia” o „Straconych terytoriach”

W czwartek, 24 listopada o godz. 19 w „Szkole Życia” na Starym Mieście w Zamościu, u zbiegu ulic Zamenhofa i Bazyliańskiej, odbędzie się prezentacja książki oraz projektu „Stracone terytoriach”. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Rayss. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszają organizatorzy: fotografowie „Sputnik Photos” i Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne.

czytaj więcej

Zamość

Szpital musi zapłacić 20 tys. zł zadośćuczynienia

92-letni pacjent spadł ze szpitalnego łóżka. Złamał kość udową i doznał stłuczenia głowy. Dwa dni później, po operacji zmarł. Zamojski Szpital Niepubliczny przy ul. Peowiaków musi zapłacić córce zmarłego 20 tys. zł zadośćuczynienia. Kobieta domagała się dziesięć razy wyższej kwoty. Sąd Okręgowy w Zamościu uznał, że do śmierci pacjenta przyczyniły się też inne schorzenia. O sprawie poinformowała „Kronika Tygodnia” (nr 47 z dn. 22 listopada 2016).

czytaj więcej

Zamość

Czują się oszukani przez prezydenta Zamościa

Na temat projektu przyszłorocznego budżetu Zamościa w poniedziałek, 14 listopada debatowali tylko wybrani radni. Pozostali twierdzą, że na to spotkanie nie zostali zaproszeni. Postanowili poinformować o tym społeczeństwo.

czytaj więcej

Zamość

Został skazany za czyny o charakterze pedofilskim

21-letni mieszkaniec Zamościa został skazany za popełnienie czynów o charakterze pedofilskim. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na trzy lata, a także na dozór kuratora, 1500 zł grzywny oraz przepadek komputera i telefonu.

czytaj więcej

Zamość

Wyjątkowo aktywni seniorzy

Przez dwa dni seniorzy z całej Polski wymieniali doświadczenia, promowali aktywny tryb życia osób starszych i rywalizowali w konkurencjach sportowych, w ramach Ogólnopolskiej „Senioriady – Zamość 2016”. Na imprezę, która odbyła się 1 i 2 października na obiektach OSiR, przybyła także delegacja z partnerskiego dla Zamościa Bardejova ze Słowacji.

czytaj więcej

Zamość

Poczęstowali psa kiełbasą z drutami

Portale internetowe nie kryją oburzenia na temat kiełbas naszpikowanych drutami porozrzucanych na zamojskich osiedlach. Takimi „rarytasami” poczęstował się pies trafiając w poważnym stanie do weterynarza.

czytaj więcej

MARKOWE TEKSTY
Marek Sztochel
  • Myślcie o dzieciach, a nie potencjalnych zyskach!

    „Interes ludzi wiąże i kłóci” – głosi przysłowie polskie. W Biłgoraju nastał boom na szkółki piłkarskie dla najmłodszych adeptów najpopularniejszej w naszym kraju dyscypliny sportowej. Jeszcze do niedawna były cztery, a teraz jest ich sześć. Rozgorzała walka o dzieci, a także o miejsce do trenowania – ponoć wszyscy koniecznie muszą mieć zajęcia na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy „jedynce”, jakby w Biłgoraju nie było innych tego typu obiektów, w tym trawiastych. Środowisko, zamiast współpracować, skłóca się coraz bardziej. Narasta wzajemna niechęć. Jedni na drugich patrzą wilkiem, w myśl chorej zasady „albo jesteś ze mną, albo przeciwko mnie”. Tylko czekać, kiedy zacznie się wzajemne podkładanie sobie świń. Boom na szkółki piłkarskie przypomina mi sytuację sprzed lat, gdy ludziska masowo „rzuciły się” na uprawę porzeczki. Szybko jej wartość spadła poniżej poziomu opłacalności produkcji, a dziś wiele dawnych plantacji przypomina ugór – najlepiej czują się tam chwasty, a nikt nie zbiera owoców, które spadają i gniją w gąszczu. A przecież dzieci nie są towarem, którym można kupczyć, jak porzeczką.

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: