Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Zamość

Kraków pożegnał prof. Mariana Koniecznego

Dzisiaj na cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe profesora Mariana Koniecznego. Wybitny artysta rzeźbiarz, twórca pomnika Jana Zamoyskiego w Zamościu i słynnej warszawskiej Nike, uhonorowany w zamojskiej Alei Sław, zmarł 25 lipca w wieku 87 lat.

czytaj więcej

Zamość

Już za tydzień rozpocznie się piąta edycja międzynarodowego festiwalu fotografii „Wschodnia”

Od 20 lipca (czwartek) przez miesiąc będzie można w Zamościu oglądać fotografie wystawione w ramach międzynarodowego festiwalu „Wschodnia 2017”. To już piąta edycja tego festiwalu, a czwarta w międzynarodowej odsłonie. Tegorocznym wystawom fotograficznym i towarzyszącym im spotkaniom przewodzić będzie problematyka żydowska.

czytaj więcej

Zamość

Jest praca w Polsce, jest praca w Niemczech

Mamy dobrą wiadomość dla osób poszukujących zatrudnienia. Są wolne etaty. Jest ich długa lista. Pracę można dostać na Zamojszczyźnie, są też liczne oferty z Niemiec. O wolnych posadach Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu poinformował w komunikacie prasowym, który właśnie trafił do mediów.

czytaj więcej

Zamość

Sławomir Zawiślak wygrał walkowerem

Wybory prezesa okręgu nr 7 Prawa i Sprawiedliwości przebiegły zgodnie z przewidywaniami. Wygrał zamojski poseł Sławomir Zawiślak, który był jedynym kandydatem. Przed zjazdem działaczy chełmsko-zamojskiego okręgu PiS mówiło się, że o funkcję prezesa ubiegać się będzie posłanka Beata Mazurek z Chełma. Ostatecznie Sławomir Zawiślak nie miał konkurentów.

czytaj więcej

Zamość

W „Szkole Życia” o „Straconych terytoriach”

W czwartek, 24 listopada o godz. 19 w „Szkole Życia” na Starym Mieście w Zamościu, u zbiegu ulic Zamenhofa i Bazyliańskiej, odbędzie się prezentacja książki oraz projektu „Stracone terytoriach”. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Rayss. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszają organizatorzy: fotografowie „Sputnik Photos” i Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne.

czytaj więcej

Zamość

Szpital musi zapłacić 20 tys. zł zadośćuczynienia

92-letni pacjent spadł ze szpitalnego łóżka. Złamał kość udową i doznał stłuczenia głowy. Dwa dni później, po operacji zmarł. Zamojski Szpital Niepubliczny przy ul. Peowiaków musi zapłacić córce zmarłego 20 tys. zł zadośćuczynienia. Kobieta domagała się dziesięć razy wyższej kwoty. Sąd Okręgowy w Zamościu uznał, że do śmierci pacjenta przyczyniły się też inne schorzenia. O sprawie poinformowała „Kronika Tygodnia” (nr 47 z dn. 22 listopada 2016).

czytaj więcej

Zamość

Czują się oszukani przez prezydenta Zamościa

Na temat projektu przyszłorocznego budżetu Zamościa w poniedziałek, 14 listopada debatowali tylko wybrani radni. Pozostali twierdzą, że na to spotkanie nie zostali zaproszeni. Postanowili poinformować o tym społeczeństwo.

czytaj więcej

Zamość

Został skazany za czyny o charakterze pedofilskim

21-letni mieszkaniec Zamościa został skazany za popełnienie czynów o charakterze pedofilskim. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na trzy lata, a także na dozór kuratora, 1500 zł grzywny oraz przepadek komputera i telefonu.

czytaj więcej

Zamość

Wyjątkowo aktywni seniorzy

Przez dwa dni seniorzy z całej Polski wymieniali doświadczenia, promowali aktywny tryb życia osób starszych i rywalizowali w konkurencjach sportowych, w ramach Ogólnopolskiej „Senioriady – Zamość 2016”. Na imprezę, która odbyła się 1 i 2 października na obiektach OSiR, przybyła także delegacja z partnerskiego dla Zamościa Bardejova ze Słowacji.

czytaj więcej

Zamość

Poczęstowali psa kiełbasą z drutami

Portale internetowe nie kryją oburzenia na temat kiełbas naszpikowanych drutami porozrzucanych na zamojskich osiedlach. Takimi „rarytasami” poczęstował się pies trafiając w poważnym stanie do weterynarza.

czytaj więcej

MARKOWE TEKSTY
Marek Sztochel
  • To była prowokacja!

    Niektórzy się ze mną zgadzali, jedni w zupełności, inni tylko częściowo. Ale byli też tacy, którym z nerwów głowy się zagotowały. Padło wiele mocnych słów, włącznie z „groźbami” o zaprzestaniu czytania portalu „Echa Roztocza” (echaroztocza.pl). Moje odpowiedzi udzielone anonimowym korespondentom we wczorajszym artykuje „Ludzie donosy piszą” wywołały burzę w zamojskim środowisku sportowym. Mój telefon, używany do celów służbowych, nie milkł przez całą niedzielę aż do późnych godzin wieczornych. Temat Andrzeja Swachy i Wiesława Wieczerzaka był naprawdę gorący, przeprowadziłem ponad dwadzieścia długich rozmów. Napłynęło też wiele maili. Wczoraj prowokacyjnie odpowiedziałem tylko anonimowym donosicielom, częściowo wbrew własnym poglądom i spostrzeżeniom. Teraz przedstawiam odpowiedź oficjalną, a wkrótce zamieszczę opinie i uwagi różnych osób związanych z zamojską piłką nożną, bardziej obeznanych w temacie niż ja.

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: