Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Turystyka

Krasnobród i Zwierzyniec potrzebują naszych głosów

Dobiega końca głosowanie internautów w prowadzonym przez Polską Organizację Turystyczną plebiscycie na najlepsze miejscowości wypoczynkowe i rekreacyjne w każdym z szesnastu województw. W gronie pięciu miejscowości, kandydujących do zwycięstwa w województwie lubelskim, są Krasnobród i Zwierzyniec.

czytaj więcej

Turystyka

Poszerzali wiedzę zawodową, zwiedzali stolicę

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju gościli na międzynarodowych targach turystycznych „TT Warsaw 2016”. Targi trwały przez trzy dni, od 24 do 26 listopada.

czytaj więcej

Turystyka

Uliczkę znam w Barcelonie, ale chętnie znów zobaczę Kraków

Barcelona znalazła się na czele rankingu „Top 100 miast w Europie – wyjazdy weekendowe 2017”, opracowanego przez porównywarkę domków letniskowych, domów i apartamentów wypoczynkowych „HomeToGo” (hometogo.pl) oraz wyszukiwarkę połączeń komunikacyjnych „GoEuro” (goeuro.pl). Na drugim miejscu sklasyfikowana została Praga, na trzecim Berlin, a na ósmym – najwyżej notowane polskie miasto, czyli Kraków. Ranking stu europejskich miast, najlepszych na krótki weekendowy wypad, powstał na podstawie ocen, wystawionych w pięciu kategoriach: atrakcje, życie nocne, zakwaterowanie, kuchnia i transport miejski.

czytaj więcej

Turystyka

Nagroda jest, poprawy infrastruktury drogowej nie widać

Miasto i gmina Krasnobród została laureatem statuetki „Roztoczan 2016” za „najlepszy na Roztoczu produkt turystyczny w 2016 roku”. Nagroda przyznana została przez miasto Zamość, Lokalną Organizację Turystyczną „Zamość i Roztocze” oraz Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej. Za co? Za „inwestycje w infrastrukturę turystyczną, które w znaczący sposób przyczyniły się do wzrostu ruchu turystycznego”. Mimo tego prestiżowego sukcesu mieszkańcy roztoczańskiego miasteczka nie czują satysfakcji z dokonanych inwestycji, zwłaszcza drogowych. Stan swoich dróg porównują z drogami sąsiedniej gminy Adamów. Porównanie wypada niekorzystnie dla miasta i gminy Krasnobród. Burmistrz Kazimierz Misztal tłumaczy, dlaczego tak jest.

czytaj więcej

Turystyka

Dwanaście kilometrów dla piechurów

Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu organizuje kolejną imprezę dla miłośników pieszych wędrówek – jesienny rajd pieszy dla dzieci i młodzieży, działaczy LZS oraz sympatyków turystyki z Zamościa i powiatu zamojskiego.

czytaj więcej

Turystyka

Zwierzyniec potrzebuje „ofensywy marketingowej”

Zagrożenie terrorystyczne w państwach basenu Morza Śródziemnego sprawiło, że w tym sezonie letnim Polacy chętniej niż za granicę wyjeżdżali na wypoczynek w rodzime góry, nad Bałtyk i na Mazury. Zwierzyniec, choć tradycyjnie był oblegany przez turystów we wszystkie weekendy od maja, w mniejszym stopniu niż triada morze, góry i Mazury odczuł tegoroczne krajowe trendy turystyczne Polaków. Wolnych miejsc noclegowych brakowało w Zwierzyńcu tylko pod koniec lipca i w pierwszej połowie sierpnia.

czytaj więcej

Turystyka

Turcja traci, Hiszpania zyskuje

Wakacje w pełni, więc wielu biłgorajan myśli o wyjazdach urlopowych. Tegoroczne kierunki i sposób podróżowania różnią się jednak od preferowanych w latach ubiegłych. Wszystko za sprawą uchodźców oraz terroryzmu.

czytaj więcej

MARKOWE TEKSTY
Marek Sztochel
  • Myślcie o dzieciach, a nie potencjalnych zyskach!

    „Interes ludzi wiąże i kłóci” – głosi przysłowie polskie. W Biłgoraju nastał boom na szkółki piłkarskie dla najmłodszych adeptów najpopularniejszej w naszym kraju dyscypliny sportowej. Jeszcze do niedawna były cztery, a teraz jest ich sześć. Rozgorzała walka o dzieci, a także o miejsce do trenowania – ponoć wszyscy koniecznie muszą mieć zajęcia na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy „jedynce”, jakby w Biłgoraju nie było innych tego typu obiektów, w tym trawiastych. Środowisko, zamiast współpracować, skłóca się coraz bardziej. Narasta wzajemna niechęć. Jedni na drugich patrzą wilkiem, w myśl chorej zasady „albo jesteś ze mną, albo przeciwko mnie”. Tylko czekać, kiedy zacznie się wzajemne podkładanie sobie świń. Boom na szkółki piłkarskie przypomina mi sytuację sprzed lat, gdy ludziska masowo „rzuciły się” na uprawę porzeczki. Szybko jej wartość spadła poniżej poziomu opłacalności produkcji, a dziś wiele dawnych plantacji przypomina ugór – najlepiej czują się tam chwasty, a nikt nie zbiera owoców, które spadają i gniją w gąszczu. A przecież dzieci nie są towarem, którym można kupczyć, jak porzeczką.

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: