Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Turystyka

Wybierz turystyczną chlubę Lubelszczyzny

Wystartowała piętnasta edycja konkursu Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2017”. Wyróżnione w konkursie regionalnym wydarzenia, imprezy, usługi, obiekty, szlaki lub obszary turystyczne wezmą udział w drugim etapie – ogólnopolskim. Najlepsze produkty turystyczne w woj. lubelskim wybrane zostaną do 6 października. Laureaci etapu ogólnopolskiego będą nagrodzeni specjalnymi certyfikatami Polskiej Organizacji Turystycznej.

czytaj więcej

Turystyka

Krasnobród i Zwierzyniec potrzebują naszych głosów

Dobiega końca głosowanie internautów w prowadzonym przez Polską Organizację Turystyczną plebiscycie na najlepsze miejscowości wypoczynkowe i rekreacyjne w każdym z szesnastu województw. W gronie pięciu miejscowości, kandydujących do zwycięstwa w województwie lubelskim, są Krasnobród i Zwierzyniec.

czytaj więcej

Turystyka

Poszerzali wiedzę zawodową, zwiedzali stolicę

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju gościli na międzynarodowych targach turystycznych „TT Warsaw 2016”. Targi trwały przez trzy dni, od 24 do 26 listopada.

czytaj więcej

Turystyka

Uliczkę znam w Barcelonie, ale chętnie znów zobaczę Kraków

Barcelona znalazła się na czele rankingu „Top 100 miast w Europie – wyjazdy weekendowe 2017”, opracowanego przez porównywarkę domków letniskowych, domów i apartamentów wypoczynkowych „HomeToGo” (hometogo.pl) oraz wyszukiwarkę połączeń komunikacyjnych „GoEuro” (goeuro.pl). Na drugim miejscu sklasyfikowana została Praga, na trzecim Berlin, a na ósmym – najwyżej notowane polskie miasto, czyli Kraków. Ranking stu europejskich miast, najlepszych na krótki weekendowy wypad, powstał na podstawie ocen, wystawionych w pięciu kategoriach: atrakcje, życie nocne, zakwaterowanie, kuchnia i transport miejski.

czytaj więcej

Turystyka

Nagroda jest, poprawy infrastruktury drogowej nie widać

Miasto i gmina Krasnobród została laureatem statuetki „Roztoczan 2016” za „najlepszy na Roztoczu produkt turystyczny w 2016 roku”. Nagroda przyznana została przez miasto Zamość, Lokalną Organizację Turystyczną „Zamość i Roztocze” oraz Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej. Za co? Za „inwestycje w infrastrukturę turystyczną, które w znaczący sposób przyczyniły się do wzrostu ruchu turystycznego”. Mimo tego prestiżowego sukcesu mieszkańcy roztoczańskiego miasteczka nie czują satysfakcji z dokonanych inwestycji, zwłaszcza drogowych. Stan swoich dróg porównują z drogami sąsiedniej gminy Adamów. Porównanie wypada niekorzystnie dla miasta i gminy Krasnobród. Burmistrz Kazimierz Misztal tłumaczy, dlaczego tak jest.

czytaj więcej

Turystyka

Dwanaście kilometrów dla piechurów

Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu organizuje kolejną imprezę dla miłośników pieszych wędrówek – jesienny rajd pieszy dla dzieci i młodzieży, działaczy LZS oraz sympatyków turystyki z Zamościa i powiatu zamojskiego.

czytaj więcej

Turystyka

Zwierzyniec potrzebuje „ofensywy marketingowej”

Zagrożenie terrorystyczne w państwach basenu Morza Śródziemnego sprawiło, że w tym sezonie letnim Polacy chętniej niż za granicę wyjeżdżali na wypoczynek w rodzime góry, nad Bałtyk i na Mazury. Zwierzyniec, choć tradycyjnie był oblegany przez turystów we wszystkie weekendy od maja, w mniejszym stopniu niż triada morze, góry i Mazury odczuł tegoroczne krajowe trendy turystyczne Polaków. Wolnych miejsc noclegowych brakowało w Zwierzyńcu tylko pod koniec lipca i w pierwszej połowie sierpnia.

czytaj więcej

Turystyka

Turcja traci, Hiszpania zyskuje

Wakacje w pełni, więc wielu biłgorajan myśli o wyjazdach urlopowych. Tegoroczne kierunki i sposób podróżowania różnią się jednak od preferowanych w latach ubiegłych. Wszystko za sprawą uchodźców oraz terroryzmu.

czytaj więcej

MARKOWE TEKSTY
Marek Sztochel
  • To była prowokacja!

    Niektórzy się ze mną zgadzali, jedni w zupełności, inni tylko częściowo. Ale byli też tacy, którym z nerwów głowy się zagotowały. Padło wiele mocnych słów, włącznie z „groźbami” o zaprzestaniu czytania portalu „Echa Roztocza” (echaroztocza.pl). Moje odpowiedzi udzielone anonimowym korespondentom we wczorajszym artykuje „Ludzie donosy piszą” wywołały burzę w zamojskim środowisku sportowym. Mój telefon, używany do celów służbowych, nie milkł przez całą niedzielę aż do późnych godzin wieczornych. Temat Andrzeja Swachy i Wiesława Wieczerzaka był naprawdę gorący, przeprowadziłem ponad dwadzieścia długich rozmów. Napłynęło też wiele maili. Wczoraj prowokacyjnie odpowiedziałem tylko anonimowym donosicielom, częściowo wbrew własnym poglądom i spostrzeżeniom. Teraz przedstawiam odpowiedź oficjalną, a wkrótce zamieszczę opinie i uwagi różnych osób związanych z zamojską piłką nożną, bardziej obeznanych w temacie niż ja.

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: