Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Tomaszów Lubelski

Moc atrakcji na festynie „Lato z Radiem”

W niedzielę, 13 sierpnia na obiektach OSiR Tomasovia w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się festyn „Lato z Radiem”. Zapowiada się kilka godzin atrakcji i świetnej zabawy z Programem Pierwszym Polskiego Radia i Polskim Radiem Dzieciom.

czytaj więcej

Tomaszów Lubelski

Uczniowie na wakacjach, a w szkole praca wre

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim. Uczniowie mają wakacje, a w szkole prowadzone są liczne remonty i prace budowlane. Władze Tomaszowa Lubelskiego nie poskąpiły grosza, by szkoła nabrała nowej jakości. Całość prac będzie kosztowała miasto około 220 tysięcy złotych. Do tego szkoła z własnego budżetu dołoży 20 tysięcy złotych. Na 1 września szkoła ma lśnić jak nowa.

czytaj więcej

Tomaszów Lubelski

„Ten wrzód trzeba przeciąć” – tomaszowski klub „Gazety Polskiej” wybiera się na ogólnopolską manifestację

Nie ustają protesty przeciwników zmian w sądownictwie. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz zapowiada, że jeśli zadymiarze z opozycji nie uspokoją się, to kluby „Gazety Polskiej” zorganizują wielką, ogólnopolską manifestację, by pokazać, że zwolenników reformy sądownictwa jest zdecydowanie więcej. Udział w tejże manifestacji zapowiadają członkowie klubu „Gazety Polskiej” z Tomaszowa Lubelskiego. – Sądownictwo w obecnym kształcie jest „bezpiecznikiem” układu okrągłostołowego. To jedna z największych patologii w naszym kraju. Temida jest ślepa na jedno oko. Reforma jest konieczna – mówi Jarosław Korzeń, przewodniczący klubu „Gazety Polskiej” w Tomaszowie Lubelskim.

czytaj więcej

Tomaszów Lubelski

Rywalizacją sportową uczczą pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

We wtorek, 11 kwietnia w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się VI Spartakiada Dzieci i Młodzieży – Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka. Sportowcy będą rywalizować w biegach przełajowych, piłce nożnej, piłce ręcznej, siatkówce i szachach. Zawody rozgrywane będą na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia”, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 i w Szkole Podstawowej nr 2. Początek zmagań przewidziano na godz. 9, a uroczyste zakończenie – na godz. 14.20.

czytaj więcej

Tomaszów Lubelski

Będzie bezpłatne szkolenie z zakresu zasiłków

W środę, 25 stycznia o godz. 10 w sali konferencyjnej inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Lubelskim (ul. Jana Pawła II 6) odbędzie się bezpłatne szkolenie, dotyczące zasiłku chorobowego i macierzyńskiego.

czytaj więcej

Tomaszów Lubelski

Myśliwy będzie sądzony za nieumyślne spowodowanie śmierci

Do Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim wpłynął akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu Tomaszowi R. z Zamościa. Prokuratura Okręgowa w Zamościu oskarżyła go o to, że rok temu w Dyniskach (gmina Ulhówek, powiat tomaszowski) podczas polowania nieumyślnie postrzelił śmiertelnie innego myśliwego. Oskarżonemu grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

MARKOWE TEKSTY
Marek Sztochel
  • To była prowokacja!

    Niektórzy się ze mną zgadzali, jedni w zupełności, inni tylko częściowo. Ale byli też tacy, którym z nerwów głowy się zagotowały. Padło wiele mocnych słów, włącznie z „groźbami” o zaprzestaniu czytania portalu „Echa Roztocza” (echaroztocza.pl). Moje odpowiedzi udzielone anonimowym korespondentom we wczorajszym artykuje „Ludzie donosy piszą” wywołały burzę w zamojskim środowisku sportowym. Mój telefon, używany do celów służbowych, nie milkł przez całą niedzielę aż do późnych godzin wieczornych. Temat Andrzeja Swachy i Wiesława Wieczerzaka był naprawdę gorący, przeprowadziłem ponad dwadzieścia długich rozmów. Napłynęło też wiele maili. Wczoraj prowokacyjnie odpowiedziałem tylko anonimowym donosicielom, częściowo wbrew własnym poglądom i spostrzeżeniom. Teraz przedstawiam odpowiedź oficjalną, a wkrótce zamieszczę opinie i uwagi różnych osób związanych z zamojską piłką nożną, bardziej obeznanych w temacie niż ja.

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: