Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Tomaszów Lubelski

Rywalizacją sportową uczczą pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

We wtorek, 11 kwietnia w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się VI Spartakiada Dzieci i Młodzieży – Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka. Sportowcy będą rywalizować w biegach przełajowych, piłce nożnej, piłce ręcznej, siatkówce i szachach. Zawody rozgrywane będą na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia”, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 i w Szkole Podstawowej nr 2. Początek zmagań przewidziano na godz. 9, a uroczyste zakończenie – na godz. 14.20.

czytaj więcej

Tomaszów Lubelski

Będzie bezpłatne szkolenie z zakresu zasiłków

W środę, 25 stycznia o godz. 10 w sali konferencyjnej inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Lubelskim (ul. Jana Pawła II 6) odbędzie się bezpłatne szkolenie, dotyczące zasiłku chorobowego i macierzyńskiego.

czytaj więcej

Tomaszów Lubelski

Myśliwy będzie sądzony za nieumyślne spowodowanie śmierci

Do Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim wpłynął akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu Tomaszowi R. z Zamościa. Prokuratura Okręgowa w Zamościu oskarżyła go o to, że rok temu w Dyniskach (gmina Ulhówek, powiat tomaszowski) podczas polowania nieumyślnie postrzelił śmiertelnie innego myśliwego. Oskarżonemu grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

MARKOWE TEKSTY
Marek Sztochel
  • Myślcie o dzieciach, a nie potencjalnych zyskach!

    „Interes ludzi wiąże i kłóci” – głosi przysłowie polskie. W Biłgoraju nastał boom na szkółki piłkarskie dla najmłodszych adeptów najpopularniejszej w naszym kraju dyscypliny sportowej. Jeszcze do niedawna były cztery, a teraz jest ich sześć. Rozgorzała walka o dzieci, a także o miejsce do trenowania – ponoć wszyscy koniecznie muszą mieć zajęcia na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy „jedynce”, jakby w Biłgoraju nie było innych tego typu obiektów, w tym trawiastych. Środowisko, zamiast współpracować, skłóca się coraz bardziej. Narasta wzajemna niechęć. Jedni na drugich patrzą wilkiem, w myśl chorej zasady „albo jesteś ze mną, albo przeciwko mnie”. Tylko czekać, kiedy zacznie się wzajemne podkładanie sobie świń. Boom na szkółki piłkarskie przypomina mi sytuację sprzed lat, gdy ludziska masowo „rzuciły się” na uprawę porzeczki. Szybko jej wartość spadła poniżej poziomu opłacalności produkcji, a dziś wiele dawnych plantacji przypomina ugór – najlepiej czują się tam chwasty, a nikt nie zbiera owoców, które spadają i gniją w gąszczu. A przecież dzieci nie są towarem, którym można kupczyć, jak porzeczką.

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: