Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Podnoszenie ciężarów

Prezes Agrosu Zamość Konrad Firek mówi o dopingowej wpadce Szymona Wójtowicza

Wyniki kontroli antydopingowej, przeprowadzonej podczas rozegranych w październiku młodzieżowych mistrzostw Polski do lat 23 w Warszawie wykazały obecność w organizmie sztangisty Agrosu Zamość, zdobywcy złotego medalu w kategorii +105 kg Szymona Wójtowicza niedozwolonych środków dopingujących. Zawodnik został zawieszony przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów. Trwa wyjaśnianie sprawy.

czytaj więcej

Podnoszenie ciężarów

Mistrz Polski z Agrosu Zamość złapany na dopingu!

Portal internetowy „Polska Sztanga” (polska-sztanga.pl) poinformował o kolejnych przypadkach stosowania niedozwolonych środków dopingujących przez polskich ciężarowców. Wśród przyłapanych jest Szymon Wójtowicz z Agrosu Zamość.

czytaj więcej

Podnoszenie ciężarów

Ciężarowcy Znicza Biłgoraj jeszcze nie kończą sezonu

Młodzi sztangiści Znicza Biłgoraj przygotowują się do startów w Zamościu, Terespolu i Biłgoraju. Najbliższe zawody będą mieli 12 i 13 listopada. W te dni na pomoście w hali sportowej zamojskiego „rolniczaka” odbędą się zmagania w ramach Ogólnopolskiego Pucharu Roztocza w podnoszeniu ciężarów – Memoriału Tadeusza Skomskiego.

czytaj więcej

Podnoszenie ciężarów

Wybrano nowe władze Lubelskiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów

W Nadrzeczu (gmina Biłgoraj) spotkali się delegaci trzynastu klubów z województwa lubelskiego, by podsumować czteroletnią kadencję, wybrać nowe władze Lubelskiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów i obrać strategię działania na najbliższe lata.

czytaj więcej

Podnoszenie ciężarów

Nasi z czterema medalami mistrzostw Polski

W sobotę Marcin Wyskiel z Agrosu Zamość zdobył srebrny, a w niedzielę Maciej Cios ze Znicza Biłgoraj brązowy medal mistrzostw Polski młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. W piątek, w rywalizacji młodziczek dwa srebrne medale wywalczyły reprezentantki klubów z naszego regionu – Wiktoria Litwin z Unii Hrubieszów i Agnieszka Rak ze Znicza Biłgoraj. Zawody rozgrywane były przez trzy dni na pomoście w hali OSiR w Biłgoraju.

czytaj więcej

Podnoszenie ciężarów

Dwie srebrne młode sztangistki

Dwa srebrne medale – to dorobek sztangistek z naszego regionu w rozegranych w Biłgoraju mistrzostwach Polski młodziczek do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Wicemistrzynią kraju w kategorii 48 kg została Wiktoria Litwin z Unii Hrubieszów, a w kategorii 69 kg – Agnieszka Rak ze Znicza Biłgoraj.

czytaj więcej

Podnoszenie ciężarów

W Biłgoraju będą walczyć o mistrzostwo Polski

W czwartek, 20 października o godz. 20 w hali OSiR w Biłgoraju odbyła się odprawa techniczna przed mistrzostwami Polski młodziczek i młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Zawody rozgrywane będą przez trzy dni. W piątek wystartują dziewczęta, a w sobotę i niedzielę – chłopcy.

czytaj więcej

Podnoszenie ciężarów

Będą wybory u ciężarowców

Właśnie upływa czteroletnia kadencja władz Lubelskiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów. Wybory nowego prezesa, zarządu i komisji rewizyjnej związku lubelskiego zaplanowane zostały na sobotę, 29 października w Nadrzeczu (gmina Biłgoraj). Okręgowe Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze rozpocznie się o godz. 11 w Zajeździe „Nadrzecze”.

czytaj więcej

Podnoszenie ciężarów

Ośrodek szkolenia już działa

Zdzisław Żołopa dopiął swego. Po blisko dziesięciu latach jego starań w Biłgoraju powstał pierwszy na Lubelszczyźnie Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Z początkiem września dziewczęta z różnych klubów rozpoczęły treningi pod fachowym okiem Henryka Wybranowskiego. Na razie jest ich w ośrodku tylko siedem. Wkrótce kadra będzie liczniejsza. Prowadzący ośrodek Znicz Biłgoraj w najbliższym czasie zamierza także odworzyć sekcję męską.

czytaj więcej

Podnoszenie ciężarów

Przygotowania do mistrzostw

Wielka mobilizacja w Zniczu Biłgoraj w związku z zaplanowanymi na 20-23 października mistrzostwami Polski młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Działacze i trenerzy przygotowują się do organizacji mistrzostw w Biłgoraju, a zawodnicy ambitnie trenują, by jak najlepiej wypaść w zawodach. Wystartuje siedmioro reprezentantów biłgorajskiego klubu. Troje – z szansami na medale.

czytaj więcej

MARKOWE TEKSTY
Marek Sztochel
  • To była prowokacja!

    Niektórzy się ze mną zgadzali, jedni w zupełności, inni tylko częściowo. Ale byli też tacy, którym z nerwów głowy się zagotowały. Padło wiele mocnych słów, włącznie z „groźbami” o zaprzestaniu czytania portalu „Echa Roztocza” (echaroztocza.pl). Moje odpowiedzi udzielone anonimowym korespondentom we wczorajszym artykuje „Ludzie donosy piszą” wywołały burzę w zamojskim środowisku sportowym. Mój telefon, używany do celów służbowych, nie milkł przez całą niedzielę aż do późnych godzin wieczornych. Temat Andrzeja Swachy i Wiesława Wieczerzaka był naprawdę gorący, przeprowadziłem ponad dwadzieścia długich rozmów. Napłynęło też wiele maili. Wczoraj prowokacyjnie odpowiedziałem tylko anonimowym donosicielom, częściowo wbrew własnym poglądom i spostrzeżeniom. Teraz przedstawiam odpowiedź oficjalną, a wkrótce zamieszczę opinie i uwagi różnych osób związanych z zamojską piłką nożną, bardziej obeznanych w temacie niż ja.

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: