Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Piłka nożna

Runda wstępna w Hrubieszowie. Zamojski OZPN rozlosował pary okręgowego Pucharu Polski

OKRĘGOWY PUCHAR POLSKI. Dziś w siedzibie zamojskiego OZPN odbyło się losowanie par. W rozgrywkach weźmie udział dziewięć zespołów – pięciu czwartoligowców z okręgu zamojskiego oraz zwycięzcy powiatowych rozgrywek o Puchar Starosty.

czytaj więcej

Piłka nożna

Środa w klasie okręgowej. Zwycięstwa Olimpiakosu Tarnogród i Huczwy Tyszowce

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Wczoraj zmienił się lider tabeli. Na pierwszej miejsce awansowała Huczwa Tyszowce, która w rozegranym awansem meczu trzeciej kolejki pokonała w Skierbieszowie Ostoję 3:0 (0:0). Wszystkie trzy gole strzelił Damian Ziółkowski. Liderem zespół trenera Marcina Łysia pozostanie co najmniej do najbliższej soboty. Tego dnia wyprzedzić go będzie miał szasnę Olimpiakos Tarnogród, o ile zdoła wygrać na własnym stadionie z Koroną Łaszczów różnicą minimum pięciu goli. Wczoraj, w zaległym meczu drugiej kolejki Olimpiakos wygrał z Włókniarzem Frampol 4:2 (3:2). Dwie bramki zdobył Adrian Dydyński, który z pięcioma trafieniami na koncie sam prowadzi w klasyfikacji strzelców goli.

czytaj więcej

Piłka nożna

Echa trzeciej kolejki rozgrywek lubelskiej IV ligi

LUBELSKA IV LIGA. Po trzech seriach meczów tylko prowadząca w tabeli Stal Kraśnik ma na koncie komplet dziewięciu punktów. W niedzielę zespół z Kraśnika wygrał na własnym stadionie z Włodawianką aż 8:1 (3:0). Na drugim miejscu jest nasz Hetman Zamość. Piłkarze z Zamościa przewodzą stawce czterech zespołów, które zdobyły po siedem punktów. W sobotę podopieczni trenera Marka Motyki z trudem uporali się z Victorią Żmudź. Po męczarniach wygrali 2:1 (1:1). Stracili kuriozalną bramkę, a zwycięskiego gola strzelili dopiero w 90 minucie.

czytaj więcej

Piłka nożna

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Kryształ Werbkowice 2:2 (0:1). Kuriozalny „samobój” i kontrowersyjna czerwona kartka, czyli derby na remis

LUBELSKA IV LIGA. Ledwie mecz się rozpoczął, a Kryształ Werbkowice wygrywał w Tomaszowie Lubelskim z Tomasovią, bo kuriozalnego gola samobójczego strzelił sobie bramkarz Łukasz Bartoszyk. Przez całą drugą połowę zespół z Werbkowic musiał grać w dziesięciu, bo w czasie doliczonym do pierwszej połowy Bartłomiej Reszczyński ukarany został drugą żółtą kartką, która wśród gości wywołała protesty i niezadowolenie. Osłabiony Kryształ nie zachował w derbach Zamojszczyzny trzech punktów. Mecz zakończył się remisem 2:2 (0:1).

czytaj więcej

Piłka nożna

Łada 1945 Biłgoraj – MKS Ryki 4:0 (0:0). Z nieba lało, Łada też lała

LUBELSKA IV LIGA. Piłkarze Łady 1945 Biłgoraj udanie przywitali się z własną publicznością w nowym sezonie. W pierwszym w obecnych rozgrywkach meczu na stadionie OSiR w Biłgoraju podopieczni trenera Ireneusza Zarczuka wygrali z MKS Ryki 4:0 (0:0). Strzelanie goli zaczął w drugiej połowie Karol Misiarz, poprawił Paweł Nawrocki, a rywala dwoma trafieniami dobił Jurij Perin. Ta część meczu rozgrywana była podczas ulewy.

czytaj więcej

Piłka nożna

Roztocze Szczebrzeszyn – Powiślak Końskowola 0:2 (0:0). Powiślak „za mocny i za mądry, by go ograć”

LUBELSKA IV LIGA. Roztocze Szczebrzeszyn przegrało na własnym stadionie z Powiślakiem Końskowola 0:2 (0:0). Trener Jarosław Czarniecki twierdzi, że gdyby jego drużynie udało się zremisować z Powiślakiem, to ten jeden zdobyty punkt bardzo by szanował. – W tym meczu mogliśmy osiągnąć co najwyżej remis. Powiślak był za mocny i za mądry, by go ograć – mówi szkoleniowiec czwartoligowego beniaminka ze Szczebrzeszyna.

czytaj więcej

Piłka nożna

Unia Hrubieszów – Ostoja Skierbieszów 3:0 (1:0). „Tomik” najpierw sprokurował, a potem obronił karnego

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Unia Hrubieszów pokonała Ostoję Skierbieszów 3:0 (1:0). Spadkowicz z IV ligi był zdecydowanie lepszy od drużyny, która w czerwcu grała jeszcze w klasie A, i wygrał zasłużenie. Beniaminek „okręgówki” nie przyjechał jednak do Hrubieszowa tylko po to, by się bronić całym zespołem. Bramkarz Unii Kamil Tomczyszyn miał co robić. W 51 minucie obronił strzał Marcina Maruchniaka z karnego.

czytaj więcej

Piłka nożna

Huczwa Tyszowce – Igros Krasnobród 5:1 (3:1). Igros najgorsze ma już za sobą

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Igros Krasnobród przegrał drugi w tym sezonie mecz, ale najgorsze ma już za sobą, bo w tej rundzie nie spotka się więcej z Unią Hrubieszów i Huczwą Tyszowce, które uważane są za dwa najsilniejsze zespoły w „okręgówce”. W Tyszowcach zespół z Krasnobrodu przegrał aż 1:5 (1:3). – Nastawienie było takie, by zagrać, jak w meczu z Unią. Niestety, w pierwszym kwadransie spotkania, w ciągu dwóch minut straciliśmy dwa gole, chłopaki pospuszczali głowy, i nie byli już w stanie powalczyć o korzystny wynik – mówi Piotr Gozdek, trener i piłkarz Igrosu.

czytaj więcej

Piłka nożna

Orion Dereźnia – Olimpia Miączyn 1:1 (1:0). Historia lubi się powtarzać

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Orion Dereźnia zremisował z Olimpią Miączyn 1:1 (1:0). Oba zespoły spotkały się ze sobą na boisku w Dereźni Solskiej na zakończenie poprzedniego sezonu. Wtedy też padł remis 1:1. W obu meczach Orion wygrywał po pierwszej połowie 1:0, za każdym razem po golu strzelonym przez Patryka Wilkosa – w czerwcu, w 26 minucie, a teraz dwie minuty później.

czytaj więcej

Piłka nożna

Korona Łaszczów – Grom Różaniec 2:4 (1:2). Korona dobra tylko w pierwszej połowie, a Grom przez cały mecz

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu Grom Różaniec wygrał z Koroną Łaszczów 4:2, teraz wynik się powtórzył. Tyle tylko, że rok temu zespoły zmierzyły się w Różańcu, a wczoraj – w Łaszczowie. To już drugie zwycięstwo Gromu w obecnych rozgrywkach. Zespół z Różańca zajmuje w tabeli trzecie miejsce, mając na koncie komplet sześciu punktów. Taki sam dorobek punktowy po dwóch kolejkach mają Sokół Zwierzyniec i Huczwa Tyszowce, które zajmują dwie czołowe lokaty, oraz Unia Hrubieszów, sklasyfikowana na czwartej pozycji.

czytaj więcej

MARKOWE TEKSTY
Marek Sztochel
  • To była prowokacja!

    Niektórzy się ze mną zgadzali, jedni w zupełności, inni tylko częściowo. Ale byli też tacy, którym z nerwów głowy się zagotowały. Padło wiele mocnych słów, włącznie z „groźbami” o zaprzestaniu czytania portalu „Echa Roztocza” (echaroztocza.pl). Moje odpowiedzi udzielone anonimowym korespondentom we wczorajszym artykuje „Ludzie donosy piszą” wywołały burzę w zamojskim środowisku sportowym. Mój telefon, używany do celów służbowych, nie milkł przez całą niedzielę aż do późnych godzin wieczornych. Temat Andrzeja Swachy i Wiesława Wieczerzaka był naprawdę gorący, przeprowadziłem ponad dwadzieścia długich rozmów. Napłynęło też wiele maili. Wczoraj prowokacyjnie odpowiedziałem tylko anonimowym donosicielom, częściowo wbrew własnym poglądom i spostrzeżeniom. Teraz przedstawiam odpowiedź oficjalną, a wkrótce zamieszczę opinie i uwagi różnych osób związanych z zamojską piłką nożną, bardziej obeznanych w temacie niż ja.

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: