Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Lekkoatletyka

Z Hrubieszowa po mistrzostwo Europy

Utytułowany lekkoatleta Unii Hrubieszów Artur Kern został mistrzem Europy weteranów w biegu na 1500 m. Urodzony w Biłgoraju biegacz powtórzył sukces sprzed dwóch lat.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Czworo lubelskich w Londynie

Dziś w Londynie rozpoczną się mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Rywalizacja o prymat na świecie trwać będzie do 13 sierpnia. Reprezentacja Polski liczy pięćdziesiąt jeden osób. W gronie tym jest czworo sportowców z Lubelszczyzny – Paweł Fajdek z Agrosu Zamość (rzut młotem) oraz Malwina Kopron (rzut młotem), Izabela Trzaskalska (maraton) i Rafał Fedaczyński (chód na 50 km) z AZS UMCS Lublin. Ten ostatni jest wychowankiem Unii Hrubieszów. W Londynie wystartuje także wychowanek Znicza Biłgoraj Artur Brzozowski (chód na 20 km).

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Dwa srebrne medale, jeden brązowy – echa startu lekkoatletów Agrosu Zamość w mistrzostwach Polski

MISTRZOSTWA POLSKI. Od piątku do niedzieli (21-23 lipca) na historycznym stadionie z 1926 roku na Zwierzyńcu w Białymstoku, służącym dziś tylko lekkoatletom, rozgrywane były mistrzostwa Polski. Startujący w nich zawodnicy Agrosu Zamość wywalczyli trzy medale – dwa srebrne i jeden brązowy. Dwa medale zdobył Dominik Kopeć (na zdjęciu). Był drugi wraz z klubową sztafetą w biegu na dystansie cztery razy 100 m, a także trzeci w wyścigu indywidualnym na „setkę”. Wicemistrzostwo Polski Pawła Fajdka w rzucie młotem zostało uznane za sensacyjną porażkę.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Lekkoatleci RCEZ w Biłgoraju na piątym miejscu w Polsce. Adam Osuch mówi o sukcesie swoich podopiecznych

Liceum Ogólnokształcące Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim, V Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, Zespół Szkół Mechanicznych w Kielcach, Zespół Szkół nr 22 we Wrocławiu i Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju – to pięć najlepszych szkół, startujących w ogólnopolskiej korespondencyjnej lidze lekkoatletycznej, w roku szkolnym 2016/2017. Do sukcesu biłgorajskich sportowców z „elektryka” poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Adam Osuch.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Rekordy Weronik Pyzik. Świetny start wychowanki Znicza Biłgoraj w USA

Znakomicie wypadła w biegu na 5000 m podczas mityngu w Stanford, w amerykańskim stanie Kalifornia niespełna 21-letnia Weronika Pyzik. Zawodniczka Znicza Biłgoraj poprawiła swój rekord życiowy o ponad 19, jako najmłodsza Polka w historii lekkoatletyki uzyskała czas poniżej 16 minut, a ponadto została nową rekordzistką Uniwersytetu San Francisco, na którym studiuje.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Sezon tradycyjnie zaczął się od biegów przełajowych

Lekkoatleci Znicza Biłgoraj startowali już w dwóch zawodach w biegach przełajowych. W sobotę, 4 marca dwadzieścioro podopiecznych trenerów Mieczysława Jamroza i Doroty Bernaś wzięło udział w mistrzostwach województwa lubelskiego w Chełmie, a tydzień później Kamila Skałecka, Dawid Bernaś i Sylwester Pyda pobiegli w mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze. Natomiast w najbliższą niedzielę (19 marca) Nicole Dudzic i Przemysław Jachosz będą walczyć w Hajnówce (woj. podlaskie) o medale międzywojewódzkich mistrzostw młodzików.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Znicz Biłgoraj już po sezonie

Kończący się 2016 rok nie był dla lekkoatletów Znicza Biłgoraj tak udany, jak poprzednie. Podopieczni trenera Mieczysława Jamroza zdobyli tylko jeden medal na zawodach rangi mistrzostw Polski. W dodatku wywalczyła go Weronika Pyzik, która tylko „po sezonie” startuje w barwach klubu z Biłgoraja, a przez większą część roku trenuje w San Francisco. Trudno jednak mówić, że biłgorajska lekkoatletyka ma się słabo, jeśli oczywiście pod lupę weźmie się nie tylko sport wyczynowy. Biłgoraj stawia na sport amatorski i rekreacyjny, a pod tym względem miasto wypada całkiem nieźle. Znicz współorganizuje szereg rekreacyjnych imprez lekkoatletycznych, w których licznie uczestniczą mieszkańcy Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Zamojska „szóstka” realizuje program „Lekkoatletyka dla każdego”

We wtorek, 29 listopada, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 6 w Zamościu rozegrane zostały kolejne zawody w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. W konkurencjach lekkoatletycznych rywalizowali uczniowie drugich i trzecich klas sportowych z zamojskich szkół podstawowych nr 4, 8 i 9.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Zamojskie bieganie niepodległościowe

W czwartek, 10 listopada o godz. 11 na Rynku Wielkim w Zamościu młodzi sportowcy z zamojskich szkół podstawowych i gimnazjów rywalizować będą w drugiej edycji biegów z okazji Święta Niepodległości. Pierwsze zawody odbyły się w środę, 26 października na zamojskim stadionie OSiR.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Pokonali „dychę” z Biłgoraja do Nadrzecza

IMPREZA POD PATRONATEM MEDIALNYM „ECH ROZTOCZA”. Aż 132 zawodników rywalizowało na trasie XXVIII Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „Dziesiątka po Ziemi Biłgorajskiej”, zaliczanego do Grand Prix Polski Środkowo-Wschodniej w biegach ulicznych i przełajowych. Wygrał Andrzej Starżyński w Klementowic (powiat puławski), a na podium stanęli także dwaj Ukraińcy – Dmitro Dudowodiuk i Siergiej Okseniuk. Spośród kobiet najszybciej do mety dobiegła Ukrainka Olesia Dudowodiuk, drugie miejsce zajęła Joanna Wasilewska z Biłgoraja, a trzecie Magdalena Łączka z Mielca. Bieg główny poprzedziły biegi dzieci i młodzieży. Wystartowało w nich ponad 300 zawodniczek i zawodników.

czytaj więcej

MARKOWE TEKSTY
Marek Sztochel
  • To była prowokacja!

    Niektórzy się ze mną zgadzali, jedni w zupełności, inni tylko częściowo. Ale byli też tacy, którym z nerwów głowy się zagotowały. Padło wiele mocnych słów, włącznie z „groźbami” o zaprzestaniu czytania portalu „Echa Roztocza” (echaroztocza.pl). Moje odpowiedzi udzielone anonimowym korespondentom we wczorajszym artykuje „Ludzie donosy piszą” wywołały burzę w zamojskim środowisku sportowym. Mój telefon, używany do celów służbowych, nie milkł przez całą niedzielę aż do późnych godzin wieczornych. Temat Andrzeja Swachy i Wiesława Wieczerzaka był naprawdę gorący, przeprowadziłem ponad dwadzieścia długich rozmów. Napłynęło też wiele maili. Wczoraj prowokacyjnie odpowiedziałem tylko anonimowym donosicielom, częściowo wbrew własnym poglądom i spostrzeżeniom. Teraz przedstawiam odpowiedź oficjalną, a wkrótce zamieszczę opinie i uwagi różnych osób związanych z zamojską piłką nożną, bardziej obeznanych w temacie niż ja.

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: