Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Motoryzacja

Oddział WORD uroczyście został otwarty

W piątek, 7 kwietnia na obiektach autodromu w Biłgoraju odbyło się uroczyste otwarcie oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W ośrodku można zdawać egzaminy państwowe prawa jazdy na kategorie AM, A1, A2, A, B1 i B. Po uroczystości przeprowadzone zostały pierwsze w nowym ośrodku egzaminy teoretyczne i praktyczne.

czytaj więcej

Motoryzacja

Zamojski WORD otwiera filię w Biłgoraju

Kandydaci na kierowców będą egzaminowani w Biłgoraju. W piątek, 7 kwietnia o godz. 11 odbędzie się uroczyste otwarcie, prezentację i poświęcenie obiektu Oddziału Terenowego w Biłgoraju Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Biłgorajski ośrodek będzie się znajdował przy ul. Motorowej 2. WORD w Zamościu zamierza zatrudnić w nim tylko jedną osobę – koordynatora oddziału. Egzaminy będą prowadzić egzaminatorzy zamojskiego WORD.

czytaj więcej

Motoryzacja

Za dużo staroci na polskich drogach

Volkswagen, audi, bmw i opel – to najczęściej rejestrowane samochody w powiecie biłgorajskim. Starostwo Powiatowe w Biłgoraju poinformowało, że od początku tego roku widoczny jest wzrost rejestrowanych samochodów o około 10 procent. Czy to efekt – jak twierdzą niektórzy – programu „Rodzina 500 plus”? Tego nie wiadomo. Pewne jest jednak to, że polskie drogi są pełne staroci – według statystyk drastycznie wzrosła w Polsce liczba samochodów najstarszych, liczących więcej niż 10 lat. Rząd chce zwiększyć opodatkowanie akcyzą starych aut, by wyeksploatowane pojazdy, pochodzące z prywatnego importu, przestały zalewać polskie drogi.

czytaj więcej

Motoryzacja

Łatwiej, szybciej i taniej można zostać zawodowym kierowcą

Od 31 października obowiązuje kilka zmian w szkoleniu przyszłych kierowców. To wynik konieczności dostosowania polskiego prawa do wymogów Unii Europejskiej. Łatwiej, szybciej i taniej będzie można zostać kierowcą zawodowym, bo nowe przepisy zezwalają na równoległe szkolenie w kilku kategoriach prawa jazdy. Ponadto więcej kursantów może przebywać w samochodzie podczas szkolenia praktycznego. – To bardzo korzystne zmiany – przekonuje Adrian Hajduk z Biłgoraja, instruktor nauki jazdy, właściciel szkoły „Hajdi”.

czytaj więcej

Motoryzacja

Afera w WORD w Tarnobrzegu bliska finału. Sprawa „ustawiania” egzaminów na prawo jazdy trafiła właśnie do sądu

Prokuratura Krajowa poinformowała na swojej stronie internetowej o tym, że prokurator złożył do sądu w Tarnobrzegu wniosek o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy trzydziestu osób, należących do zorganizowanej grupy przestępczej, która organizowała w tarnobrzeskim WORD egzaminy na prawo jazdy tak, by umożliwić zdającym pozytywne zaliczenie.

czytaj więcej

Motoryzacja

Nie jesteśmy kierowcami gorszego sortu!

Kierowcy samochodów z blachami LZA, LBL i innymi lubelskimi, to – według warszawian – najgorszy sort użytkowników dróg. Są w stolicy powodem kpin, dowcipów, „polewki” na internetowych forach i bohaterami memów. Nawet jeśli auto porusza się po Warszawie bez zarzutu, na miarę oczekiwań Rodowitych, to siedzący za kółkiem może zostać zaliczony do podgatunku kierowców tylko ze względu na tablice rejestracyjne. Instruktor nauki jazdy, Adrian Hajduk z Biłgoraja twierdzi, że myślenie warszawian o gorszej kategorii kierowców z Lubelszczyzny jest stereotypem. – Jeździmy po dużych miastach zgodnie z przepisami ruchu drogowego, a niektórym kierowcom brakuje tylko pewności siebie – mówi Adrian Hajduk.

czytaj więcej

Motoryzacja

Chcą zapewnić „Bezpieczny Weekend”

Od jutra (piątek, 26 sierpnia) na drogach powiatu biłgorajskiego zwiększy się liczba oznakowanych i nieoznakowanych patroli policyjnych. Wszystko po to, aby ostatni weekend wakacji był bezpieczniejszy.

czytaj więcej

Motoryzacja

Bohater kapuś

Bohaterami na polskich drogach coraz częściej stają się zwykli kierowcy, którzy zgłaszają policji swoje podejrzenia o tym, że za kierownicą jadącego w pobliżu samochodu siedzi osoba pijana.

czytaj więcej

Motoryzacja

Miesiąc imprez dla kierowców

Sierpień będzie bardzo pracowity dla działaczy Automobilklubu Biłgorajskiego. Planują organizację aż pięciu imprez. Niestety, cieszący się co roku wielką popularnością zlot motocyklowy „Roztocze – Biłgoraj” tym razem stanął pod znakiem zapytania.

czytaj więcej

MARKOWE TEKSTY
Marek Sztochel
  • To była prowokacja!

    Niektórzy się ze mną zgadzali, jedni w zupełności, inni tylko częściowo. Ale byli też tacy, którym z nerwów głowy się zagotowały. Padło wiele mocnych słów, włącznie z „groźbami” o zaprzestaniu czytania portalu „Echa Roztocza” (echaroztocza.pl). Moje odpowiedzi udzielone anonimowym korespondentom we wczorajszym artykuje „Ludzie donosy piszą” wywołały burzę w zamojskim środowisku sportowym. Mój telefon, używany do celów służbowych, nie milkł przez całą niedzielę aż do późnych godzin wieczornych. Temat Andrzeja Swachy i Wiesława Wieczerzaka był naprawdę gorący, przeprowadziłem ponad dwadzieścia długich rozmów. Napłynęło też wiele maili. Wczoraj prowokacyjnie odpowiedziałem tylko anonimowym donosicielom, częściowo wbrew własnym poglądom i spostrzeżeniom. Teraz przedstawiam odpowiedź oficjalną, a wkrótce zamieszczę opinie i uwagi różnych osób związanych z zamojską piłką nożną, bardziej obeznanych w temacie niż ja.

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: