Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Gminy

100-latka z Majdanu Górnego

Swoje setne urodziny świętowała mieszkanka Majdanu Górnego (gmina Tomaszów Lubelski). Urodzona w 1917 roku jubilatka doczekała się trojga wnuków i sześciorga prawnuków. Dożycie tak pięknego wieku stało się okazją do odwiedzin dostojnej jubilatki. Pani Marianna Kobielarz 11 sierpnia przyjęła gości z życzeniami. Uroczystość przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze. Pani Marianna z radością przyjęła gości, cały czas uśmiechając się i uczestnicząc w rozmowach. Jubilatce życzenia składali m.in. Jerzy Wereszczak – wicestarosta powiatu tomaszowskiego, Marzena Czubaj-Gancarz – wójt gminy Tomaszów Lubelski, Monika Pikuła – kierownik KRUS w Tomaszowie Lubelskim, i Zenon Wiśniewski – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tomaszowie Lubelskim.

czytaj więcej

Gminy

Piersi do zobaczenia w Kryłowie

W niedzielę, 13 sierpnia w Kryłowie (pow. hrubieszowski) i ukraińskim Krzeczowie odbędą się IX Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon Kryłów – Krecziv. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Piersi.

czytaj więcej

Gminy

Powiatowe dożynki odbędą się w Biszczy. Jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół „Rokiczanka”

Na niedzielę, 27 sierpnia starosta biłgorajski Kazimierz Paterak i wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko zaplanowali Dożynki Powiatu Biłgorajskiego. Impreza odbędzie się nad zalewem Biszcza-Żary. Oprócz uroczystości związanych z podziękowaniem za ukończenie żniw i tegoroczne plony, w programie przewidziano liczne koncerty i występy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół muzyki folk „Rokiczanka” z Rokitna koło Lubartowa, znany z takich przebojów, jak „W moim ogródecku”, czy „Lipka”. Finałem dożynek będzie zabawa taneczna z zespołem „Exciter”.

czytaj więcej

Gminy

Polska jednak w ruinie? Nawet Zamość zagrożony jest zapaścią społeczno-gospodarczą i marginalizacją

Licznie odwiedzający Zamość turyści chwalą miasto, ale perspektywy nie są optymistyczne. Zamość znalazł się na czternastym miejscu w Polsce, w rankingu średnich miast zagrożonych zapaścią społeczną i gospodarczą oraz marginalizacją. Ranking został opracowany na podstawie analiz Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk, przygotowanych dla Ministerstwa Rozwoju.

czytaj więcej

Gminy

Szkoła w Gorajcu kształci uczniów już 100 lat

W najbliższą sobotę i niedzielę (12 i 13 sierpnia) szkoła w Gorajcu (gmina Radecznica) świętować będzie jubileusz swojego 100-lecia.

czytaj więcej

Gminy

Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Wtorek, 15 sierpnia będzie dniem wolnym od pracy. W wielu miejscowościach odbędą się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Ponadto wszystkie parafie kościoła katolickiego odchodzić będą liturgiczne święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dowiedz się, gdzie i jak będziemy świętowali w Zamościu, Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim.

czytaj więcej

Gminy

Spraw bohaterom wakacje

Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” organizuje akcję „Wakacje dla Bohatera”. Wolontariusze stowarzyszenia planują zorganizować dla kombatantów, uczestników II wojny światowej i powojennej konspiracji, tygodniowy wypoczynek nad Bałtykiem, w Ośrodku Wczasowym AMW Rewita w Międzyzdrojach. Prowadzą zbiórkę pieniędzy na ten cel. – Sto procent zebranych środków przeznaczonych zostanie na wypoczynek naszych bohaterów – zapewnia Wojciech Kondrat, koordynator akcji w województwie lubelskim.

czytaj więcej

Gminy

Gmina Zamość rozwija infrastrukturę sportową w Zawadzie

Brama wjazdowa stadionu w Zawadzie nie prowadzi już na boisko piłkarskie, tylko na teren budowy, więc trzeba szukać innego, bocznego wejścia. Gmina Zamość wznosi przy stadionie budynek zaplecza socjalnego. To pierwszy etap budowy w Zawadzie stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia. W drugiej części zostanie wykonana nowa trybuna, nowa płyta boiska, boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni, oświetlenie stadionu i siłownia zewnętrzna. Na to wszystko potrzeba prawie dwa i pół miliona złotych.

czytaj więcej

Gminy

Margaret na 450-lecie Tarnogrodu

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli (4-6 sierpnia) Tarnogród świętował będzie swoje 450-lecie. W programie jubileuszowych Dni Tarnogrodu są liczne koncerty, pokazy i zawody sportowe. Gwiazdą będzie 26-letnia Małgorzata Jamroży, znana jako Margaret – wykonawczyni przeboju „Thank You Very Much”.

czytaj więcej

Gminy

Miód, malina dla miłośników disco polo – MIG zagra w Bełżcu

Zespół MIG, znany z takich przebojów, jak „Miód, malina”, „Nie ma mocnych na Mariolę”, „Dziewczyna z sąsiedniej ulicy” i „Jej dotyk”, będzie gwiazdą XI Jarmarku Świętego Wawrzyńca w Bełżcu. Podczas dwudniowej imprezy (5 i 6 lipca) zagrają także inne popularne zespoły disco polo.

czytaj więcej

MARKOWE TEKSTY
Marek Sztochel
  • To była prowokacja!

    Niektórzy się ze mną zgadzali, jedni w zupełności, inni tylko częściowo. Ale byli też tacy, którym z nerwów głowy się zagotowały. Padło wiele mocnych słów, włącznie z „groźbami” o zaprzestaniu czytania portalu „Echa Roztocza” (echaroztocza.pl). Moje odpowiedzi udzielone anonimowym korespondentom we wczorajszym artykuje „Ludzie donosy piszą” wywołały burzę w zamojskim środowisku sportowym. Mój telefon, używany do celów służbowych, nie milkł przez całą niedzielę aż do późnych godzin wieczornych. Temat Andrzeja Swachy i Wiesława Wieczerzaka był naprawdę gorący, przeprowadziłem ponad dwadzieścia długich rozmów. Napłynęło też wiele maili. Wczoraj prowokacyjnie odpowiedziałem tylko anonimowym donosicielom, częściowo wbrew własnym poglądom i spostrzeżeniom. Teraz przedstawiam odpowiedź oficjalną, a wkrótce zamieszczę opinie i uwagi różnych osób związanych z zamojską piłką nożną, bardziej obeznanych w temacie niż ja.

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: