Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Biłgoraj

Akademia Piłkarska „Gol” zaprasza na wspólne treningi

Akademia Piłkarska „Gol” to szkółka piłkarska o najdłuższym stażu w Biłgoraju. Funkcjonuje już trzeci rok i szkoli dzieci z Biłgoraja i okolic.

czytaj więcej

Biłgoraj

W Biłgoraju rozpoczął działalność nowy żłobek

Od września w budynku „Akademii Przedszkolaka. Publiczne Przedszkole Językowe” w Biłgoraju przy Alei 400-lecia powstanie około trzydziestu kolejnych miejsc dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dwie sale z łazienkami i sypialnia w przedszkolu zostały przeznaczone na potrzeby nowego w mieście żłobka „Chatka Puchatka. Żłobek Przyjazny Dzieciom”. Pierwsze maluchy zaczną uczęszczać tam od września.

czytaj więcej

Biłgoraj

Stefan Oleszczuk odwiedzi jutro Biłgoraj

Legendarny burmistrz Kamienia Pomorskiego i starosta kamieński, wolnościowiec Stefan Oleszczuk będzie w sobotę, 5 sierpnia gościł w Biłgoraju. Przyjedzie na zaproszenie Waldemara Buczka – pochodzącego z Biłgoraja, a mieszkającego obecnie w Krakowie prezesa małopolskiego stowarzyszenia „Wolni Obywatele”. Stefan Oleszczuk będzie pomagał w utworzeniu biłgorajskich struktur „Wolnych Obywateli”.

czytaj więcej

Biłgoraj

Warszawa Singera

Biłgorajskie Centrum Kultury zaprasza za naszym pośrednictwem mieszkańców Biłgoraja i okolic na Festiwal Kultur, inaugurujący festiwal „Warszawa Singera”.

czytaj więcej

Biłgoraj

Dżoana przejęta losem zwierząt

Joanna Krupa – znana z tego, że jest znana – gościła we wtorek, 1 sierpnia w Biłgoraju, w Miasteczku na Szlaku Kultur Kresowych. Mówiła o okrutnym traktowaniu zwierząt, wspominała laureata literackiej Nagrody Nobla Isaaca Bashevisa Singera, propagowała wegetarianizm i częstowała zebraną publikę bezmięsnymi potrawami.

czytaj więcej

Biłgoraj

To nie będzie zakrapiany piknik

Na niedzielę, 13 sierpnia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju oraz Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości „Iskra” zaplanowały doroczny piknik rekreacyjno-sportowy „Trzeźwo – zdrowo – na sportowo” nad zalewem Bojary. Tradycyjnie finałem imprezy będzie Bieg Abstynenta, w tym roku organizowany już po raz osiemnasty. W programie pikniku jest jeszcze szereg innych atrakcji sportowych i rekreacyjnych. Dla najlepszych przygotowane zostały puchary, statuetki i nagrody rzeczowe, a do rozdania lub rozlosowania pośród uczestników pikniku – 150 okolicznościowych koszulek, liczne fanty i rower jako nagroda główna.

czytaj więcej

Biłgoraj

„Odp… się idioto”, czyli kultura załatwiania spraw według brata posłanki

Nie zadzieraj z Łukaszem Borowcem, bratem posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Oczerni na swoim żałosnym portalu, którego się wypiera. W SMS zwyzywa i obsypie wulgaryzmami. Ale telefonu nie odbierze, by wyjaśnić sprawę, bo poza chamstwem i prostactwem nie ma żadnych argumentów. Wypada tylko współczuć Agacie Borowiec, bo rodziny się nie wybiera. Z pewnością brat nie przysparza jej popularności wśród potencjalnych wyborców.

czytaj więcej

Biłgoraj

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II rozpoczyna dziś setny rok działalności. O uczelni opowiada dr Adam Balicki

27 lipca 1918 roku Zjazd Biskupów Królestwa Polskiego powołał Uniwersystet Lubelski, który dziesięć lat później przyjął nazwę Katolicki Uniwersytet Lubelski. Nietrudno policzyć, że dziś ta renomowana uczelnia rozpoczyna setny rok swojej działalności. Jednym z najbardziej znanych absolwentów KUL rodem z Biłgoraja jest dr Adam Balicki, który do niedawna był wykładowcą na tejże katolickiej uczelni, a obecnie jest dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Adam Balicki opowiada nam o uczelni.

czytaj więcej

Biłgoraj

Miasto ma, więc powiatowi da

Prawie 4 miliony złotych wyniesie pomoc finansowa i rzeczowa, jakiej miasto Biłgoraj udzieli powiatowi biłgorajskiemu na budowę i remonty dróg powiatowych, położonych na terenie miasta. Taką uchwałę podjęli dziś radni Biłgoraja. Decyzja radnych jest wynikiem współpracy samorządu miejskiego i powiatowego w zakresie poprawy infrastruktury drogowej.

czytaj więcej

Biłgoraj

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego ma nowego prezesa

Mateusz Bury z Biłgoraja został nowym prezesem w jednoosobowym zarządzie Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Zastąpił na stanowisku Irenę Gadaj. Mandat prezesa agencji wygasa co roku. Po raz pierwszy walne zgromadzenie akcjonariuszy agencji zdecydowało o zmianie prezesa. Posadę prezesa Irena Gadaj piastowała od początku istnienia agencji, czyli od 1994 roku.

czytaj więcej

MARKOWE TEKSTY
Marek Sztochel
  • To była prowokacja!

    Niektórzy się ze mną zgadzali, jedni w zupełności, inni tylko częściowo. Ale byli też tacy, którym z nerwów głowy się zagotowały. Padło wiele mocnych słów, włącznie z „groźbami” o zaprzestaniu czytania portalu „Echa Roztocza” (echaroztocza.pl). Moje odpowiedzi udzielone anonimowym korespondentom we wczorajszym artykuje „Ludzie donosy piszą” wywołały burzę w zamojskim środowisku sportowym. Mój telefon, używany do celów służbowych, nie milkł przez całą niedzielę aż do późnych godzin wieczornych. Temat Andrzeja Swachy i Wiesława Wieczerzaka był naprawdę gorący, przeprowadziłem ponad dwadzieścia długich rozmów. Napłynęło też wiele maili. Wczoraj prowokacyjnie odpowiedziałem tylko anonimowym donosicielom, częściowo wbrew własnym poglądom i spostrzeżeniom. Teraz przedstawiam odpowiedź oficjalną, a wkrótce zamieszczę opinie i uwagi różnych osób związanych z zamojską piłką nożną, bardziej obeznanych w temacie niż ja.

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: