Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

„Czorek” zginął pod kołami pociągu. Lubelski sport poniósł bolesną stratę

Tłumy żegnały w sobotę, 8 kwietnia Tomasza „Czorka” Wieczorka – działacza sportowego i nauczyciela, trenera Vojsławii Wojsławice z chełmskiej klasy A, byłego piłkarza Chełmianki. „Czorek” zginął tragicznie w środę nad ranem, pod kołami pociągu. Prawdopodobnie było to samobójstwo. Lubelski sport poniósł bolesną stratę. Żegnaj, Tomku!

 

Tragiczna informacja napłynęła do nas z Chełma. W środę, 5 kwietnia o godz. 4.50 Tomasz Wieczorek zginął na torach kolejowych pod wiaduktem między stacjami kolejowymi Chełm Główny i Chełm Miasto. Został potrącony przez pociąg. „Dla ludzi wiecznie uśmiechnięty optymista, wszystkie swoje problemy i zmartwienia tłumił w sobie. Nocą poszedł pod wiadukt, na tory. Szedł spokojnie naprzeciw jadącego pociągu relacji Chełm – Dęblin. Maszynista zeznał później śledczym, że na dźwięk syreny kolejowej mężczyzna odwrócił się, ale nie zszedł z torów – zaczął iść przed pędzącym w jego stronę pojazdem. Zginął na miejscu. Miał 44 lata. Zostawił żonę, osierocił 7-letnią córkę” – czytamy w dzisiejszym wydaniu chełmskiego tygodnika „Nowy Tydzień” (nr 15 z dn. 10 kwietnia).

Chełmskie środowisko sportowe pogrążone jest w żałobie. Na miejscu tragedii pojawiły się zapalone znicze, a na „fejsbukowym” koncie Tomasza Wieczorka pojawiło się mnóstwo pełnych bólu i rozpaczy wpisów. Kilka godzin przed śmiercią „Czorek” zamieścił na swoim koncie wymowny film. Msza żałobna za świętej pamięci Tomasza Wieczorka odbyła się w sobotę, 8 kwietnia w kaplicy cmentarza komunalnego w Chełmie przy ulicy Mościckiego. Tam został pochowany.

Tomasz Wieczorek był piłkarzem Chełmianki, Poloneza Biała Podlaska, Podlasia Biała Podlaska, AZS Podlasie Biała Podlaska, Zadrzewia Zawadówka, Granicy Chełm, Unii Rejowiec, Sparty Rejowiec Fabryczny, Kłosa Gmina Chełm, Astry Leśniowice, Hutnika Ruda Huta, Sokoła Dubienka, Unii Białopole i Vojsławii Wojsławice. Pod koniec kariery piłkarskiej był grającym trenerem. Uchodził za człowieka-orkiestrę, bo świetnie sobie radził nie tylko jako piłkarz i trener, ale także spełniał się w innych dziedzinach życia. Chełmskie media podają, że w tym mieście bez „Czorka” nie mogła się odbyć żadna impreza sportowa. „Czorek” chętnie popularyzował piłkę nożną także w wielu innych miejscach, także na Roztoczu i Zamojszczyźnie. W 2009 roku gościł w Obszy i Soli na zjeździe członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Piłki Nożnej. Poprowadził wtedy jako trener i zawodnik piłkarską drużynę „statystycznie najlepszych” w turnieju o Puchar Wójta Gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego. Chętnie wspierał tego typu inicjatywy, nigdy nie odmawiał swojej pomocy. Żegnaj, Tomku!

MaSzt
poniedziałek, 10 kwietnia 2017
fot. dzięki uprzejmości członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Piłki Nożnej

Czorek (2)

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: