Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

W Biłgoraju rozpoczął działalność nowy żłobek

Od września w budynku „Akademii Przedszkolaka. Publiczne Przedszkole Językowe” w Biłgoraju przy Alei 400-lecia powstanie około trzydziestu kolejnych miejsc dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dwie sale z łazienkami i sypialnia w przedszkolu zostały przeznaczone na potrzeby nowego w mieście żłobka „Chatka Puchatka. Żłobek Przyjazny Dzieciom”. Pierwsze maluchy zaczną uczęszczać tam od września.

 

Chociaż przedszkole i żłobek będą mieścić się w jednym budynku, to jednak będą to dwie odrębne placówki. Akademia Przedszkolaka i Chatka Puchatka będą miały wspólny plac zabaw, szatnię i pomieszczenia administracyjne. A dzięki temu, że wiele wydatków będzie ponoszonych wspólnie, opłaty w żłobku nie będą zbyt wygórowane. Pomieszczenia przeznaczone na żłobek znajdują się w budynku spełniającym wymagania określone w przepisach techniczno-budowlanych oraz przepisach o ochronie przeciwpożarowej dla kategorii zagrożenia ludzi ZL II oraz posiadają wszystkie niezbędne opinie i zezwolenia w tym zakresie. Wszystkie pomieszczenia zostały odnowione, a ich wyposażenie uwzględnia to, że od września będą tam przebywać maluszki. Zadbano o warunki możliwie najbardziej zbliżone do warunków domowych. A piękne i bajkowe wnętrza rozwijają wyobraźnię dzieci.
Żłobek również oferuje dzieciom zajęcia dodatkowe – oczywiście w formie zabawy i dostosowanych do ich wieku. Będzie to nauka języka angielskiego, zajęcia rytmiczne i logopedyczne. Dzieci będą również mogły w miarę potrzeb korzystać z pomocy pedagoga i psychologa.

Aby uniknąć zamieszania związanego z rozpoczęciem roku szkolnego i aby adaptacja dzieci w żłobku przebiegała bez problemów, dyrektor żłobka Grażyna Kargol zaplanowała utworzenie małych, siedmioosobowych grup, ruszających sukcesywnie w miesięcznych odstępach. Do żłobka będą uczęszczać dzieci od 1,5 roku do 3 lat, a do przedszkola – dzieci od lat 3 do lat 6. Zarówno przedszkole, jak i żłobek przyjmuje dzieci niepełnosprawne.
Niewątpliwym atutem Chatki Puchatka jest własna kuchnia. Posiłki są przygotowywane na miejscu przez przedszkolną kuchnię, która przygotowuje zdrowe, urozmaicone posiłki oraz uwzględnia indywidualne diety dzieci. Właścicielka preferuje zdrową żywność i – jak zapewnia – nie oszczędza na produktach. W tej kwestii poczyniono duże inwestycje i zakupiono profesjonalne urządzenia kuchenne, dzięki którym nawet przyprawy wykonywane są samodzielnie z naturalnych składników.

Do opieki nad dziećmi w nowym żłobku zatrudniono wykwalifikowaną kadrę: doświadczone, młode i kreatywne nauczycielki wychowania przedszkolnego, opiekunki i pielęgniarkę. Osoby zainteresowane zapisaniem swojej pociechy do „Chatki Puchatka. Żłobek Przyjazny Dzieciom” serdecznie zapraszamy do złożenia stosownego wniosku w kancelarii żłobka przy Alei 400-lecia 4 w Biłgoraju.

KM
czwartek, 31 sierpnia 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: